Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zapowiada się piękna noc i planujemy się spotkać z Januszem na jakieś małe obserwacje. Będziemy testować nowy kolimator Hotech i oceniać czy było warto. Wszystkich chętnych na obserwacje zapraszamy, a od ilości chętnych będzie zależało to gdzie pojedziemy na obserwy. Jeżeli będzie nas tylko dwóch, to będą to okolice Kolbuszowej, jak więcej to może Raniżów lub Sieniawa. Wszystkich chętnych zapraszamy, a więcej informacji o spotkaniu u mnie pod nr. tel 793796456

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej dziekuje za zaproszenie ale jestem znowu w irlandii od kwietnia sprzet zostal w kraju wiec przykro mi ale na dniach kupuje aparacik sprowadzam sprzet i zaczynam focic wiec niebawem zaczne sie udzielac jak wiadomo koledzy astronomia to kosztowne hobby ja poswiecilem milosc zycia rozstalem sie z kobieta by rozwijac te piekne hobby noc cos moze inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kolego z Łańcuta jestem z okolic leżajska chodź obecnie za granica odezwij się do mnie na gg :)

Będę w kraju na święta przez 2 tyg właśnie jadę specjalnie po teleskop

napisz co tam chcesz kopić :)

no i milo mieć kolegę niedaleko miejsca zamieszkania z zainteresowaniami astronomicznymi

a co do mnie troszkę mam czasu więcej i będę mógł więcej się tutaj udzielać

 

lukasz czy spotkanie się odbyło jak wypad? nowy kolimator ? w praktyce?

Edytowane przez michaelus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Straszna cisza panuje tu na podkarpaciu ostatnio:(

 

Cisza na podkarpaciu? Za oknem wiatr, że mało głowy nie urwie. Jaka cisza ;)

 

Osobiście to czekam na ładną, ciepłą wiosnę i jeszcze piękniejsze lato :) Tylko bez komarów, które w ubiegłym roku skutecznie odstraszały mnie przed wieczornymi wyjazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam obecnie przebywam w Irlandii

właśnie planuje zakup canona eos 550 D :) niestety niebo za chmurami 30 dni w miesiącu

być może w sierpniu będę 2 tyg w kraju wiec jak coś by się szykowało będę mógł uczestniczyć

 

angelscorpion ----> odezwij sie do mnie na gg polowe listy straciłem i nie mam cie na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam:) Z tym wiatrem da się przeżyć, chodziło mi o nikłą aktywność forumowiczów w dziale Rzeszów :unsure: Byłem niedawno na obserwacjach w okolicach Manasterza, muszę przyznać, że bardzo ładne tam niebo:) Michaelus, odezwę się na gg, oczywiście, pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja jestem z okolicy Łańcuta i tak sie składa że wczoraj wróciłem ze zlotu w Odernym i równiez pojawił sie temat zebrania grupki osób z okolicy Rzeszowa i spotkania sie razem na małym obserwowaniu nieba.

 

Padł pomysł że moze by sie do tego nadawał punkt widokowy na Zalesiu w Rzeszowie. Szału nie ma no ale...Jak obczaje dokładniej sytuacje to sie jeszcze odezwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tak właściwie to z chęcia wybrałbym sie na Astrozlot w Bieszczadach ale nie bardzo mam transport. jakby ktos z okolic Rzeszowa miał jedno wolne miejsce ???? - to chetnie bym sie dołaczył - oczywiscie dołozyłbym sie do paliwa.

Pozdro

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Niestety wysypał mi sie tranasport na zlot (angelscorpion nie ma sprawy, zdzarza sie).

Jakby ktos miał jedno wolne miejsce i mógłby zabrać osobę (bez sprzetu astro), z Rzeszowa to byłbym wdzieczy i oczywiscie dołorzyłbym sie do paliwa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z piątku na sobotę ma być jeszcze pogodnie, może zrobimy większe obserwy?

Miejsce i czas do uzgodnienia w tym wątku, pewne osoby na obserwacji, to ja :lol: i być może Janusz.

Miejsce i czas uzgodnimy dopiero, jak będziemy wiedzieć kto jedzie i skąd jedzie.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sie sopotkał na jakims pod Rzeszowskim zlotku, ale tez cięzko jest, trasnportu własnego (jak widac powyzej :yes: ) nie mam, a normalnie mieszkam w akademiku w Rzeszowie, raz na tygodnień , dwa pojawiam sie tylko u siebie pod Łańcutem, ale jakby co to chętny zawsze jestem.

 

PS: don Pietro, dzieki za transport w Bieszczady :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06.03.2011 udało sie spotkać na podwórku u Andrzeja, polukalismy troche przez 10 " dopsona Lukasza, co prawda pogoda była średnia i troche ciagło od Rzeszowa ale dzieki Andrzejowi, który był naszym głównym nawigatorem noc mozemy zaliczyc do udanych.

 

Ponizej fotka przedstawiajaca naszą krzątaninę przy teleskopie.

IMG_8120.jpg

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pogoda rzeczywiście nie była najlepsza, ale za to z klimatem. Koniec obserwacji uwieńczony był pięknym widokiem M51, sami byliśmy zdziwieni, że tak pięknie było ją widać.

Kilka klimatycznych zdjęć z tamtej nocki.

 

obs2.jpg obs3.jpg obs4.jpg obs1.jpg

 

Pozdrawiam i do następnych obserwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.