Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym podpytać o jakieś fajne miejsca do obserwacji w okolicach Rzeszowa. Z reguły obserwuję u siebie pod domem. Lamp ulicznych u nas na osiedlu nie ma więc jest dosyć ciemno. Świecą tylko lampy przy ulicy Lwowskiej ale to ładnych kilkaset metrów na szczęście. Niebo na zachodzie mam niestety zawalone łuną znad Rzeszowa :(. Za to wschód południe i północ mogą być. Jak na miasto to całkiem niezłe warunki. Mimo to chciałbym popróbować na lepszym niebie. Znacie może jakieś fajne miejsca do obserwacji z dala od dróg, domów i świateł w odległości tak powiedzmy do kilkunastu km od Rzeszowa? a może i dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym podpytać o jakieś fajne miejsca do obserwacji w okolicach Rzeszowa. Z reguły obserwuję u siebie pod domem. Lamp ulicznych u nas na osiedlu nie ma więc jest dosyć ciemno. Świecą tylko lampy przy ulicy Lwowskiej ale to ładnych kilkaset metrów na szczęście. Niebo na zachodzie mam niestety zawalone łuną znad Rzeszowa :(. Za to wschód południe i północ mogą być. Jak na miasto to całkiem niezłe warunki. Mimo to chciałbym popróbować na lepszym niebie. Znacie może jakieś fajne miejsca do obserwacji z dala od dróg, domów i świateł w odległości tak powiedzmy do kilkunastu km od Rzeszowa? a może i dalej?

 

Witam,

za dobrych czasów kiedy jeździłem na obserwacje z Adrianem (adi_115), to jeździliśmy w okolice Błażowej i inne okolice na południe od Rzeszowa. Jeżeli były planowane większe obserwy to jechaliśmy do Raniżowa lub Sieniawy, ale najczęściej jeździłem w okolice Kolbuszowej, choć tam niebo nie jest ideałem za to jest tam pewien obserwator, z którym obserwacje to czysta przyjemność w super atmosferze. Jeżeli szukasz fajnych miejscówek to napisz do Adka, może Ci odpisze. On ma fajne mapki z zaświetleniem Rzeszowskiego nieba i z nich wybierał miejscówki. Adrian zaprzestał obserwacji(tak mi się wydaje), a szkoda, bo miał do tego dobrą smykałkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

wiem, że Księżyc wielki ale planujemy jutro z Januszem spotkanie bardziej w kierunku dyskusyjnym niż obserwacyjnym z racji wielkiego Łysielca. Jeżeli będą chętni na obserwy Księżyca i kilku innych obiektów, to zabiorę LB, bino i być może jakiś reftartorek.

Szczegół odnośnie miejsca spotkania na PW, a później zgadamy się przez telefon.

 

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pojechaliśmy wczoraj w okolice Sokołowa Małopolskiego w składzie:

angelscorpion z żoną, Andrzej, drugi Andrzej, Janusz i ja. Spotkanie można zaliczyć do udanych, grupa podkarpacka powoli rośnie w siłę i oby tak dalej, bo chyba wypadamy najgorzej w skali kraju :mellow:

Poniżej mała foto relacja z wypadu:

Zdjęcia mojego i Janusz autorstwa

DSC_0808.JPG DSC_0806.JPG DSC_0805.JPG DSC_0804.JPG DSC_0798.JPG DSC_0790.JPG BenQ 177.jpg BenQ 176.jpg BenQ 174.jpg BenQ 169.jpg

 

W imieniu swoim i Janusza chciałem podziękować za wspólne spotkanie.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Jakby co to chętnie bym się dołączył. Tradycyjnie... byłbym wdzięczny za transport z Rzeszowa :lol: no i oczywiście dołożyłbym sie do paliwa.

 

 

Łukasz Wszytkiego dobrego z okazji urodzin !!! :Beer:

 

Pozdro wszystkich astro z Rzeszowa, Łańcuta i okolic.

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz Wszytkiego dobrego z okazji urodzin !!! :Beer:

 

Dzięki za życzenia :Beer:

 

Dzisiaj druga połowa nocy ma być bez chmurna i warto by było gdzieś wyskoczyć, bo później ja wypadam z gry. Nie wiem czy ktoś będzie chętny na obserwacje tak w tygodniu ale jeśli, to pisać tu albo na PW i zrobimy jakiś mały wypad za miasto. Będziemy monitorować pogodę.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mapa Light Pollution okolic Rzeszowa:

 

lpmapaplrzeszw.jpg

 

Myślę że dobrym miejscem do obserwacji byłyby okolice Hyżnego, Dylągówki - czyli zielony obszar na południowy wschód od Rzeszowa. Odległość od Rzeszowa jakieś 25 km czyli można tam jeszcze w miarę rozsądnym czasie dojechać. Znacie może jakieś dobre miejsca do obserwacji w tych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wspólne obserwy :astronomer2: Troszkę spóźniony, jednak skorzystałem, Łukasz zostaniesz chyba dziennikarzem astro, zawsze uwiecznisz jakieś fajne wydarzenie :friends: Zafascynowała mnie szczególnie M57, zamierzam się jej przyglądać przez najbliższe miesiące, w LVW8 była niesamowita :szczerbaty: Może coś dziś się jeszcze uda? Oto pogoda http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=89. Pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia, dzięki :)

 

PS. Długo jeszcze po północy siedzieliście?

 

Ja pogodę sprawdzam tutaj: http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X37/rzeszow.html

 

Praktycznie zawsze sie sprawdza

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że i ja byłem zaskoczony tak ładnym widokiem M57. Tak właściwie to jeszcze nie podziekowałem wszystkim za mozliwośc polookania przez Wasz sprzet. Jestem niezmiernie wdzieczy za taką mozliwość, poznanie tak wspaniałych ludzi i okazja wymiany spostrzezen jest nieoceniona. Pozdrawiam i serdeczne dzieki.

 

PS. Jak wrócę do Rzeszowa to prześle Wam więcęj zdjęć w pelnej rozdzielczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don Pedro

Dzięki za wspólne super lukanko, B)

Liczę na następne :)

Po raz pierwszy udało mi się zoczyć "Mgławice Bodego" M81, M82 oraz Sombrero

Mimo zaświetlenia od RZ super prezentowały się M3, M13, M57.

Saturn tez niczego sobie.

"Miejscówka" nie najgorsza ale, zacznę się rozglądać za inną lokalizacją.

Łukaszu, super reportaż, a najbardziej nastrojowa fotka nr 4.

Pozdrawiam,

Piotr S.

alias don Pietro, don Pedro, piotrres ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.