Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dzisiaj zapowiada się piękna nocka jeżeli możecie to obserwujcie, ja nie dam rady, bo coś nie wyraźnie dzisiaj wyglądam :Cry: . Są duże szanse, że w nocy z piątku na sobotę będzie pogoda i może byśmy coś zorganizowali? Jeżeli będziecie chętni, to już dziś planujcie miejscówkę i czas.

Czekam na Wasze propozycje.

Pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kilka najbliższych dni jestem wyłączony z obserwacji przez chorobę :(. Szkoda bo dwie najbliższe nocki mają być bezchmurne. Po weekendzie pewnie się wykuruję i jakby pogoda dopisała to chętnie bym się wtedy pisał na jakieś wspólne obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don Pedro

Witam,

Dzisiaj do północy były całkiem fajne warunki obserwacyjne. W sam raz na wyjazd. Tylko na termometrze było coś ok 0oC. Brr! Dość powiedzieć, że z balkonu "prawie" w środku RZ chwyciłem bez problemu M3, M5, M92, M13 Celestronem 15x70

Jak nic nie stanie na przeszkodzie, to z soboty na niedzelę raczej będę mógł.

Pozdrawiam,

Piotr S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don Pedro

Witam,

Dzisiaj do północy były całkiem fajne warunki obserwacyjne. W sam raz na wyjazd. Tylko na termometrze było coś ok 0oC. Brr! Dość powiedzieć, że z balkonu "prawie" w środku RZ chwyciłem bez problemu M3, M5, M92, M13 Celestronem 15x70

Jak nic nie stanie na przeszkodzie, to z soboty na niedzelę raczej będę mógł.

Pozdrawiam,

Piotr S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

nawet jeżeli będzie pogoda to ja wypadam z gry, dopadło mnie jakieś choróbsko i nie jestem na siłach, a po za tym w sobotę po południu wybywam na jakieś 2 miesiące :sorry:

 

Życzę Wam owocnych łowów Emek.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybywam na jakieś 2 miesiące :sorry:

 

Wracaj szybko :)

 

Panowie nocki ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek mają być bezchmurne, szkoda żeby się zmarnowały, co Wy na to?

 

http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X37/rzeszow.html

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może dzisiaj jakieś lukanko? :astronomer2:

 

Ja jestem oczywiscie ZA, siedzę cały czas w rzeszowie. Oczywiscie o ile znajdzie sie jakaś przyjazna dusza, która by mnie zwinęła :notworthy: . nie za free oczywiscie :rolleyes:

 

Pozdro

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem oczywiscie ZA, siedzę cały czas w rzeszowie. Oczywiscie o ile znajdzie sie jakaś przyjazna dusza, która by mnie zwinęła :notworthy: . nie za free oczywiscie :rolleyes:

 

Pozdro

 

Ja zobaczę i dam znać, bo jeszcze nie wiem. Gdybym jechał to nie ma problemu żebym Cię Łukaszu zabrał. Przy czym dziś w nocy jest ryzyko że jakieś chmurki moga sie przelotnie po niebie szwędać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak zmiana planów. Umówiłem się z kolegą na jutro na obserwacje. Jak ktoś jest chętny dołączyć to zapraszam.

Panowie, pamiętajcie, że łysy coraz jaśniejszy:D Generalnie jestem za, zobaczę, jak się z czasem wyrobię :rolleyes: Gdzie Adamie się wybieracie jutro? Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borówki nie najgorsze, ale własnie Łukasz mi zwrócił uwage że koło tej drogi to strasznie pyli i sprzęt sie brudzi. Ma całkowitą rację tez to zauwazyłem-całe buty miałem brudne, nawet aparat sie zabrudził chociaz był na statywie.

 

Moze wiec cos innego sie znajdzie.

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracając z zajęć w Przemyślu pomyszkowałem nieco po górkach w okolicy Hyżnego i Chmielnika, i niestety,...a to panorama RZ a to Tyczyn, ech.

Dzisiaj jak widać dylemat jechać czy nie jechać rozwiązał się sam. Na środę, o ile będzie pogoda, reflektuję. Tylko rogal na niebie rośnie :-/

Borówki mają jeden minus: zapylenie od gruntówki i pyłków roślinnych.

Pozdrawiam,

PMS

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek na Hyżne proponowałem kierując się mapą LP. Borówki są jeszcze trochę za blisko Rzeszowa i miejska łuna jeszcze tam sięga. Poprzegladałem sobie okolice na mapach google i myślę że dobrej miejscówki możnaby poszukać w tej okolicy:

 

miejscowka.jpg

 

Jak widać za Hyżnem, a przed Dylągówką jest skręt w prawo i droga prowadzi do lasu. Droga ta potem dalej prowadzi do Błażowej. Może gdzieś przed lasem udałoby się znaleźć jakieś fajne miejsce. Trochę spekuluję bo nie znam tych okolic, ani nie wiem jak często jest to uczęszczana droga.

 

Ewentualnie mogą być te okolice Sokołowa. Przy księzycu i tak cudów nie będzie. Ja jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.