Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo Adamie, im człowiek starszy,tym więcej obowiązków na głowie :compress: Ale trzeba szukać okazji do spotkania ludzi podzielających naszą pasję, jest nas naprawdę niewielu :astronomer2: Amperku, czekamy na Ciebie, zlocik na pewno zrobimy po Twoim powrocie :szczerbaty: Czyli Panowie czekamy do przyszłego tygodnia, mam nadzieję, że wszystko się odbędzie po naszej mysli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odpadam - 3 zmiana :no: Ale mam nadzieję, że już wkrótce :astronom: Miłego lookanka, napiszcie jak było, pozdrawiam :friends:

Szkoda Pojechaliśmy z Łukaszem na tę nową miejscówkę w Dylągówce (u mnie w DzikiPiesie: Astro1 ;-) ) i widoki były porażające jak mawia pewien polityk. Ciemno tak, że się o sprzęt szło zabić :-)

Sprzęt: Synta+ 8", SkyMaster 15x70

 

Najpierw Saturn a potem już tylko DeeS:,

"Laguna", "Rozeta", "Orzeł" "Dzika Kaczka" ("Łajdak Klajster" ;-) ), M3,M4,M5,M10,M11,M12,M13,M22,M31,M52,M57, M71, M81, M82, M92...h/chi Per.

Super prezentował się "duet"Albireo, zeta1/2 Lyr, i nieśmiertelne epsilony

Cała menażeria dostępna przez lornetkę

i ta przytłaczająca Droga Mleczna

Łukaszu, coś zgubiłem?

W każdym razie skończyliśmy dzisiaj o 2:00 :naughty:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Szacun, Panowie :szczerbaty: Niezłe łowy, szkoda, że nie mogłem ruszyć z Wami, mam nadzieję następnym razem:) Ja w pracy miałem "wizuala", pod zaświetlonym miejskim niebem i morzu latarni wokół widziałem przed 3 rano łysego oraz jasną łunę na północnym - wschodzie, która zaświetlała sporą część północnego nieba. Ale widzę, że duża część Waszych skarbów jest z nieba południowego, więc super! Pozdrawiam :friends:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze przyznać że noc była niesamowita. Niebo było niemal idealne, a przede wszystkim naprawdę ciemne - wydaje mi sie że ta miejscówka jest naprawdę dobra biorąc pod uwagę niewielką odległość od Rzeszowa.

 

Niebo było na tyle ciemne że bez problemu mozna było zaobserwować pas drogi mlecznej, a tak właściwie to nawet sfotografować bez użycia jakiegokilwiek montażu :astronom: (poniżej kilka fotek).

 

Byliśmy na tyle oczarowani że skonczyliśmy obserwacje (ja i Piotr) dopiero po drugiej, jak już wschodził księżyc. Co do zaobserwowanych obiektów to powiem tylko że M-ki w strzelcu i skorpionie były piękne.

 

Piotrze dzieki za wspólny wyjazd, naprawde było warto.

 

Pozdro dla wszystkich i do zobaczenia

CRW_1236.jpg

CRW_1241.jpg

CRW_1266.jpg

CRW_1285.jpg

CRW_1291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje wizualne "na żywca" ew. Moon&SkyGlow 2"

W lornetce, bez filtrów

Łkasz,

Twoja "milka" wyszła super, a zdjęcie sprzętu z widocznymi w tle Strzelcem i Skorpionem :Salut:

Co do fotografowania dużych obaszrów nieba,o czym dzisiaj rozmawialiśmy, to mam z odzysku obiektyw Sony f=35mm F=1:1,8

Wtedy w połaczeniu z EQ5... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanych obserwacji :). Szkoda że nie mogłem być. Cieszy mnie to że mamy dobre miejsce do prowadzenia obserwacji. Łukaszu byliście dokładnie w tym samym miejscu gdzie bylismy ostatnio? (ta sama łąka?)

 

Może w nadchodzącym tygodniu uda się kolejny wypad - zdaje się ze mają byc ze dwie bezchmurne noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w tym samym miejscu. Nawet było widać jeszcze udeptaną trawę na łące po naszych ostatnich oberwacjach, więc rozłozylismy sie z Piotrem w tym samym miejscu.

 

Co do zdjęć to dzięki wielkie. Niestety bez montażu więc tylko pojedyńcze klatki, co skutkuje sporym szumem ale cos z tego wyciągnołem - na cele dokumentacyjne będzie.

 

Piotrze, co do Twojego EQ5 to mam nadzieje że uda nam sie spełnić nasze ostatnie zamysły i sprawdzic go w szerokich polach na astrofoto :-). Widziałem naprawdę dobre zdjęcia na tego typu sprzęcie więc Masz spore możliwości pobawienia się.

 

Pzd

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

To myślę,że przy nadarzającej okazji zabawimy się z szerokimi polami. Jak się nam uda precyzyjnie zorientować montaż.

Przyszedł mi go głowy jeszcze jeden pomysł: mam na stanie taki adapter do pręta przeciwwagi więc mogłyby na tym ekwatoriale pojechać dwa aparaty! :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście jestem chętny, tylko że tak naprawde to ja się nie liczę bo nie mam ani sprzętu ani transportu....takie astro pasożytnictwo :Boink:

 

Nieprawda :P Sprzęt przecież masz - aparat i statyw, za pomocą, którego pstrykasz fotki z obserwacji. Są na to dowody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc to znalazła by się jeszcze jakaś lornetka ze statywem i montaż własnej konstrukcji typu "koziołek" z napedem elektrycznym :rolleyes:.....w kazdym razie wiadomo o co chodzi....

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.