Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że skończył się lipiec i skończyła się ładna pogoda :(. Prognozy pogody, w tym na piątek/sobotę trudno określić nawet mianem mało optymistyczne. Cóż, trzeba zaglądać do wątku i czekać na większą "dziurę w chmurach".

Co do miejsca obserwacji, to "moje miejsca" położone są na wschód od Sanu i nie ma się tam co wybierać skoro zainteresowane osoby są z przeciwnej strony ;). Myślę, że jeżeli uda nam się znaleźć jakiś termin, to trzeba umówić się na spotkanie późnym popołudniem i znaleźć jakieś miejsce jeszcze przed zmrokiem, gdzieś pomiędzy Leżajskiem-Przeworskiem-Jarosławiem. Zresztą zobaczymy po dzisiejszym dniu, czy jeszcze ktoś zainteresowany jest spotkaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rozumieć tą dziurę w chmurach ale patrząc na mapę tygodnia to ta dziura jest własnie dziś, tzn. są chmury wysokie, a nie ma tych szarch i ciężkich nie wiem jak to się ma do soboty i niedzieli bo Icm pokazuje tylko do piątku: załączam mapkę

Można by dziś cos zorganizowac.. :icon_question:

post-1723-1154528092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak rozumieć tą dziurę w chmurach ale patrząc na mapę tygodnia to ta dziura jest własnie dziś, tzn. są chmury wysokie, a nie ma tych szarch i ciężkich nie wiem jak to się ma do soboty i niedzieli bo Icm pokazuje tylko do piątku: załączam mapkę

Można by dziś cos zorganizowac.. :icon_question:

 

Chodzi mi o zapowiedź przynajmniej kilkugodzinnej przerwy w zachmurzeniu, podobnej do tej dzisiejszej. A tej dzisiejszej nie brałem pod uwagę, gdyż napisałeś, aby temat zostawić otwarty na kilka dni i zebrać większą grupę. Zresztą u mnie w tej chwili zachmurzenie ok. 90%, a jedyne większe przejaśnienia widzę właśnie na północ od Jarosławia. Czyżby w Leżajsku było ładnie?

 

Z tego co widzę, to nie ma więcej zainteresowanych osób, oprócz tych, które już pisały. Umówmy się wstępnie na piątek lub sobotę wieczorem i poczekajmy co z pogodą. Jeżeli będą szanse na obserwacje przynajmniej takie jak dzisiaj, to sprawę obgadajmy w piątek między 12-15. Jeżeli w piątek będzie "klops" to może uda się w sobotę.

 

Korzystasz ze starej wercji ICM-u? Ja wolę nową:

 

 

post-2346-1154548225_thumb.jpg

 

Właśnie spojrzałem za okno. Dochodzi 22 godzina, a u mnie wciąż żadnych szans na obserwacje (zachmurzenie ponad 90 %).

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że było by najlepiej odłożyć cała imprezke na przyszły tydzien gdyż słyszałem że w połowie tygodnie powinno byc pięknie? teraz to loteria, uciekam z tąd 11-go rano więc mam czas , lookanko musi i tak nastąpic i kropka. Ach jeszcze jedno nie moge znaleźć długoterminowej prognozy w necie zapodajcie link...jeśli znacie.

Pozdr. Robert :Salut:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że było by najlepiej odłożyć cała imprezke na przyszły tydzien gdyż słyszałem że w połowie tygodnie powinno byc pięknie? teraz to loteria, uciekam z tąd 11-go rano więc mam czas , lookanko musi i tak nastąpic i kropka. Ach jeszcze jedno nie moge znaleźć długoterminowej prognozy w necie zapodajcie link...jeśli znacie.

Pozdr. Robert :Salut:

 

W przyszłym tygodniu w środę mamy pełnię, więc ewentualnie pozostają nam gwiazdy do obserwacji. Oby pogoda tylko dopisała. Śledzę dalszy rozwój wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do 23 była pochmurna pogoda, więc położyłem się spać. Obudziłem się dopiero o wschodzie Słońca i było prawie bezchmurnie.

 

Cóż musimy zaczekać, tym bardziej, że najbliższej nocy ma się przetoczyć nad Polską aktywny niż, który może sporo narozrabiać. I nawet ze względu na niego nie ma co patrzeć na prognozy długoterminowe, bo jeszcze nie wiadomo co on zdziała.

 

Obawiam się, że co lipiec dał, sierpień odbierze :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a popatrzcie na niedzielę: od 23.00 - do świtu czyścioch księżyc zachodzi o 24.00 więc nie będzie stanowić aż takiego problemu, a i na Łysego warto popatrzeć, no jeśli ta mapka się sprawdzi to mamy dziurę w chmurach :helo:

post-1723-1154674306_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak tam u was z niebem i z czasem wolnym bo mój pobyt tu dobiega końca, dziś jest trochę chmurek u mnie, a u was?, jeśli macie czyste niebo to można by spróbować polookać, wczoraj było idealnie jednak przy niedzieli nie miałem śmiałości nikogo nagadywać, w razie czego mój numer na komórkę 604170738 pozdr. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił do mnie Janusz_m byłby zdecydowany dzisiaj na obserwacje - może jeszcze ktoś by się zgłosił to by coś wypaliło bo jest sens by się spotkać w większym gronie, dajcie znać np. sms jeśli macie czas,bo dziś akurat jest szansa, dajcie znać np. sms na 604170738 pozdr Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy niebo prawie ideał!!! gdzie niegdzie biały obłoczek i czas do zmroku aby dojechać i się zainstalować, zapodawajcie swoje zgłoszenia na ten news !!!!!! :helo:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia. Ale zmartwię was. U mnie też było ładnie, a teraz zaciąga się od południowego-zachodu.

 

Ja niestety odpadam. Problemy zdrowotne, choć innego typu niż wcześniej i po cichu liczę, że uda mi się wykurować na astro-ognisko w Tarnobrzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia. Ale zmartwię was. U mnie też było ładnie, a teraz zaciąga się od południowego-zachodu.

 

Ja niestety odpadam. Problemy zdrowotne, choć innego typu niż wcześniej i po cichu liczę, że uda mi się wykurować na astro-ognisko w Tarnobrzegu.

Naprawdę wielka szkoda życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pozdr. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaglądałem do działu Zloty i spotkania lokalne a tu tyle sie dzieje w mojej okolicy :szczerbaty: chętnie się dołącze. Najbardziej odpowiadałaby mi najbliższa sobota (ewentualnie niedziela - ale będe miała czas dopiero od 20:30). Tylko ta pogoda... taka teraz dziwna.

 

 

 

P.S. ignisdei daj wczesniej znać, to bym się z Toba zabrał (skoro jesteś w Leżajsku i jeśli pozwolisz B) )

 

(właśnie doczytalem temat i jednak widze że się z Toba nie zabiore).

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zróbmy jak piszesz. Może coś bliżej weekendu wypali.

Zapraszamy na obserwacie i rozmowy! :Beer:

 

Gdzie zwykle zbieracie się na obserwacje ? Jeśli w okolicach Mielca-Kolbuszowej lub Jasło-Krosno to ja też mógłbym czasem dołączyć i może jeszcze ktoś z Tarnowa. Wiem że istnieje grupa obserwacyjna w Brzostku (ale sprzęt ma tylko jeden). Mam upatrzone miejsca na terenie podkarpacia w Głobikowej oraz Dębowej (trójkoąt Pilzno-Brzostek-Jodłowa). Kolega z Brzostka (Bastek) ma w swojej okolicy upatrzonych więcej. Wiem że dla kogoś z Przeworska czy Leżajska to dość daleko, ale jeśli nie macie nic przeciwko, to może kiedyś spotkamy się na obserwacjach w podkarpackim. Wybieram się z kolegą do Tarnobrzega, to może pogadamy o tym bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się 2-3 km od Kolbuszowej drodze na Sędziszów. Mimo bliskości miasta (od północnej strony) jest dość ciemno. Ostatnio aż się zdziwiłem jak pięknie widać tam Drogę Mleczną! Oczywiście jeśli doszłoby do spotkania możemy się przemieścić w inne miejsce.

W Tarnobrzegu powinienem być, więc porozmawiamy o tym i owym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie tak się składa ze przełożyłem wyjazd na niedziele rano więc moge się z wami spotkać w sobotę lub w piatek, proponuję spotkanie w okolicach Sokołowa młp. czyli na drodze miedzy Kolbuszową a Leżajskiem, prosze o określenie miejsca, bo jestem obcy, patrząc na ICM pogoda wygląda super, dobrze aby jednak tym dniem był piatek bo w niedzielę wstaje rano i chciałbym się wyspać przed 600- kilometrową podróżą.

Vader - oczywiście jadąc na obserwację pojedziesz ze mną. Janusz zapytaj swoich znajomych czy termin piatek- sobota im pasują. Regulus jesli znalazł byś czas i dojechał to mógłbyś przetestować Olympusa o którym rozmawialiśmy na astro4u.net, tak ogólnie jest wiele powodów dla których naprawdę warto sie spotkać, proszę osoby które wcześniej występowały na tym wątku aby się też opowiedziały, tymbardziej że nie macie tu w podkarpaciu stałej grupy astro, a ja jestem tutaj przynajmiej 3x w roku daltego zachęcam !!!! :helo::helo::helo::helo:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulus jesli znalazł byś czas i dojechał to mógłbyś przetestować Olympusa o którym rozmawialiśmy na astro4u.net, tak ogólnie jest wiele powodów dla których naprawdę warto sie spotkać

 

Niestey, ani w sobotę, ani w niedzielę napewno nie mogę. Co do testów, to nigdy nie miałem cyfraka i nie bardzo bym wiedział jak się do nich zabrać, będę polegał na wynikach Twoich, ale ten aparat na razie jest na czele mojej listy faworytów. Czy widziałeś posta od Io na nt podłączenia wężyka do kompaktu ? Może wybierasz się na ognisko do Tarnobrzega, wtedy zapytalibyśmy o opinię fachowców.

 

tymbardziej że nie macie tu w podkarpaciu stałej grupy astro, a ja jestem tutaj przynajmiej 3x w roku daltego zachęcam !!!! :helo::helo::helo::helo:

 

Za to w Tarnowie i najbliższej okolicy mamy 8 aktywnych obserwatorów (tzn na pewno jest więcej, ale w grupie w której ja uczestniczę skupionej na tym forum w wątku Tarnów) i drugie tyle potencjalnych, którzy czasem też uczestniczą w obserwacjach. Tarnów leży w małopolskim, ale do podkarpacia jest kilkanaście km i połowa dawnego województwa tarnowskiego obecnie jest w podkarpackim. Naszym największym utrapieniem jest brak ciemnych miejsc w najbliższym sąsiedztwie, teren jest gęsto zaludniony a wsie oświetlone jak Manhattann. Zmuszeni więc jesteśmy jeźdźić na spore odległości. Jeśli po sąsiedzku będą dobre tereny obserwacyjne to możemy zmienić azymuty i poznać nowych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w Tarnowie i najbliższej okolicy mamy 8 aktywnych obserwatorów (tzn na pewno jest więcej, ale w grupie w której ja uczestniczę skupionej na tym forum w wątku Tarnów)

Oczywiscie to wszystko przez ten nowy podział administracyjny, podakarpacie instynktownie kojarzy mi sie z Rzeszowem, wasza grupa "Tarnów" z tego co wiem jest dośc prężna. Szkoda że mie dojedziesz, no coż innym razem. :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.