Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Pękna pogoda, a ja dzisiaj jestem uwiązany w domu :-? Podobnie jak kshyvy mam w domu qpę roboty, bo muszę przygotować "na już" przygotować plany modernizacji laboratorium.

poza tym przychylam się do sugestii Tow. Kshyvego, przodownika pracy kapitalistycznej: GDR-Flag_of_Labor.jpg

;-), iżby ustalić datę, i współrzędne, stałych spotkań naszej "jaczejki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem na etapie zdrowienia wiec narazie siedzę w domu a na weekendzie mamy stoisko uniwersyteckie w Millenium Hall wiec też odpadam.

 

Co do Roztok, chłopaki z małopolski nie byli bo podobno pogoda była średnia ale mamy nadzieje że w listopadzie uda sie jeszcze gdzieś ruszyć...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie o dobre miejsce do obserwacji nieba dla laików obserwujących za pomocą swoich "patrzałek". Dokładnie dzisiejsze orionidy. Najlepiej w okolice Rzeszowa. Niestety wychodzenie na pobliskie górki nie pomoaga :/ łuna miasta i beznadziejne reflektory MH psują wszystko.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, często jeździliśmy w okolice Dylągówki. Polecam

 

Dodładną lokalizację ze zdjęciami i GPS-em znajdzies we wcześniejszych postach.

 

Ja mieszkam na Drabiniance i też widzę te efekty specjlane z MH :( ale udało mi się zaobserwować ostatnio kilka meteorów, chociaż oczywiscie z niebem w mieście szału nie ma....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też na drabiniance :( Wczoraj było ciezko do godziny 02 praktycznie nic albo MH albo mgła. Z czwartku na piątek około 3-30 w okolicach Cmolasu (przejazdem oczywiście) widziałam fantastyczny opad. Linia ognia na pół-wsch części nieba , spowodowało ogólne poruszenie na CB-radiu ;D ... Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej. Na innych forach piszą że już od północy można obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety MH daje popalić :shocked::

Pojechałem w czwartek z lornetą 20x80 na punkt widokowy nad Zalesiem (Łany Tyczyńskie) i... niestety Las Vegas :-?

daje tak po oczach, że ledwo zarys milkiłejki było widać.

 

Myślę, że Dylągówka jest najlepsza. :icon_lol:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już widać :D mam taką łąkę na którą chodzę z psem między ulicą Wojtyły a Strugiem.... może nie jest idealnie, bo często mgła ale już przed chwilą kilka spadających było widać .... Może nie siądzie dziś mgła to będzie lepiej. W którą stronę najlepiej patrzeć eksperci? ;) Piszą że niby na wsch ale ja więcej opadów widzę na północ tak jak Wielki W. ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To orionidy więc teoretycznie wylatują z gwiazdozbioru Oriona, ktory teraz dopiero wschodzi więc na wschód, ale z meteorami róznie to bywa.. :D

 

.., a za oknem mgła..

Orionidów Ci ja nie nie dostrzegłem, ale cooo za seeing! Pomimo mgiełki WCP *) na Jowiszu widzę bez problemów przy p=138x

 

23:30 Koniec dobrego: Jowisz i Orion wchodzą w :icon_twisted: "promienie śmierci" :icon_twisted: emitowane przez Millenium H.

 

 

____________________________________________________________________________

*) Nie mylić z WBC którą widzę z balkonu :lol:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej właśnie porze widać było ładny przelot z zachodu na poł-wsch.... długi lot, bardzo jasny obiekt.... potem mgła i sławetne MH utrudniały widoczność z mojego dołka na drabiniance :(... poświęciłam się jednak i z budzikiem o 03.... oglądałam marznąc resztę przedstawienia, dzięki już zgaszonym reflektorom MH.....

A jeśli chodzi o miejsca do obserwacji, próbowaliście obserwować w okolicach Pstrągowej? Fajne górki i widok we wszystkie kierunki w miarę czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A jeśli chodzi o miejsca do obserwacji, próbowaliście obserwować w okolicach Pstrągowej? Fajne górki i widok we wszystkie kierunki w miarę czysty.

Na mapie LP to będzie kolor żółty podobne warunk bedą np w Chmielniku. W Dylągówce mamy zielony :-). Jak dotąd.

P.S>:

Właśnie wróciłem z RST: mgła, że można ją nożem kroić...

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzą nieciekawe warunki :( ....

Czy do ekipy oglądającej może dołączyć laik bez sprzętu (jak na razie)... np jeśli będziecie jechać na obserwacje?

No cóż myślę, że bycie laickim bezsprzetowcem ;) nie jest u nas powodem do dyskryminacji. :)

Pozdzrawiam,

Piotr S.

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich chwilach bezchmurnej pogody popatrzyłem dzisiaj na Księżyc z balkonu, prosto przez barierkę balkonową, teleskop nie był też wychłodzony, ale obrazy całkiem niezłe tylko w 4,7mm trudniej było o ostrość. Chodzi o to, że dzisiaj jest przynajmniej według mnie jeden z najlepszych terminatorów, fajne cienie rzucane przez górki i dużo kraterów na południu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :o robią wrażenie te wasze zabaweczki :).... a na jednym zdjęciu koleżka ma coś jakby lornetkę ?? Zastanawiam się czy na początek nie sprawić sobie właśnie czegoś takiego.... czytam tu fora na temat różnych rodzajów, plusów i minusów sprzętów ale zawsze warto posłuchać jeszcze kogoś :)

Pozdrawiam z ostatnio zamglonej :( drabinianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:).... a na jednym zdjęciu koleżka ma coś jakby lornetkę ??....i

Która koleżka? Bo mamy Ci lornetki, lornety, i lorneciska, nie licząc "typowych" telepów. :lol:

 

A co do wyboru sprzętu to, przychylam się do rady Angelcorpiona.

 

Inna rzecz, że wybór sprzętu jest pochodną:

1. Możliwości finansowych (sam "choruję" na Newtona 500 mm);

2. Możliwości transportowych ( vide: pkt. 1);

3. Tężyzny fizycznej (sprzęt potrafi ważyć, chyba, że się ma kulisa do dźwigania :lol: );

4. Determinacji;

5. Rodzaju domyślnego miejsca obserwacji (tzw. miasto, wieś zabita eternitem, etc bomba.)

Pozdrawiam,

Piotr S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) W takim razie czekam na wieści odnośnie spotkania obserwacyjnego :D

 

don Pedro: jak zawsze najprzyjemniej jak kwestie finansowe będą jak najniższe ;)... co do "koleżki" konkretnie była to lornetka, jak na moje laickie spojrzenie duuuuża, umieszczona na statywie.... krzepy trochę mam, ale wiadomo inaczej się to przekłada gdy trzeba coś trzymać kilka godzin w jednej pozycji ;).... determinacji mi nie brak, czasem jedynie czasu .... więc obserwacje często będę prowadzić w pobliżu zamglonej drabinianki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.