Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Ojcze Pedro, oby Twe modły zostały wysłuchane :astronomer2:

 

I twoje Ojcze Angelu Socorpionie też! :)

 

"...Ty nocną rossę spuszczasz, Ty dostatkiem hojnym

Żywej wody dodawasz rzekom niespokojnym.

Ty przepaści nasycasz i łakome morze,

Stąd gwiazdy żywność mają i ogniste zorze...."*)

J. Kochanowski,

 

Ojej, to chyba nie ta bo tu zda się chodziło o deszcz. :whaaaaa:

 

__________________________________________________

*) Skądinąd ciekawa hipoteza :mr.green:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, obyśmy nie przesadzili, ja tu widzę rytualny taniec zaklinacz za śniegu, w czasie którego to tańca uczestnicy deklarują wstrzemięźliwość od uciech doczesnych na trzy lata :icon_neutral:

A na razie, dziadostwa cd:

http://meteo.icm.edu.pl/php/meteorogram_list_coamps.php?ntype=2n&fdate=2012122200&row=151&col=101&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

:icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem aktywnej grupie rzeszowskiej :-)

 

Chciałbym dołączyć do Waszych wypadów.

 

Ze swojej strony będę miał Newtona 150mm, który co prawda służy do astrofoto, ale nieco większe lustro wtórne nie powinno aż tak knocić obrazów a i okular ES z 82 stopniowym polem powinien dawać zacne widoki.

Do tego co najmniej jedno miejsce w 15 letnim japońskim wynalazku.

 

Oczywiście odświeżenie znajomości z dawnym belfrem od mechaniki płynów będzie mile widziane :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof Ś:

Ranek był obiecujący (lecz późno wstałem), wieczorem (u mnie): niebo się zatrzasnęło się na amen równo z zachodem Słońca :? ;

@Pimo:

Pierwsza rzecz która rzuciła mi się na myśl widząc Twoją "lokalizację" to następująca implikacja: Łask/Rzeszów => Lotnictwo i Kosmonautyka :)

Oczywiście, zapraszamy na wypady w plener, lecz pogoda ostatnio nie rozpieszcza. Wystarczy popatrzeć za okno.

Pozdrawiam,

PMS

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chociaż na obserwy Księżyca się uda wypaść :yes: Krzysztof, co do okularu, to bierz spokojnie 30mm, gdyż więcej nim ogarniesz, zwłaszcza pod Twoim niebem ;) Kurcze, 2 stycznia wylatuję i czeka mnie 1.5 miesiąca pod tragicznym włoskim LP, może w końcu uda się jakiś mini wypadzik zorganizować? Przy obecnej fazie Księżyca, nie musi to być daleki wyjazd :scratchhead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, w całej Polsce było dzisiaj bezchmurnie, w całej ale nie u nas, dlatego z mojej strony poleciały gromy w stronę niebios. Jeżeli moje gromy zadziałają i niebiosa się oczyszczą, to moje pytanie brzmi: jedziemy gdzies w teren???

Jakby co, to piszcie albo dzwońcie albo jeszcze co innego, tak czy inaczej ja jestem prawie zawsze w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chociaż na obserwy Księżyca się uda wypaść :yes:

Jupek też powinien dać szansę. Dopuszczam nawet taką myśl.

Ja w każdem razie stojem z bronią parhodon telepem u nogi ;).

Czekam na wiadomość/telefon z centrali ;)

 

________________________________________

P.S>

Na razie zaobserwowałem piękny słup Księżycowy nad Galerą Rzeszów

i obecność Jowisza nad chmurami.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak pisał Piotr, będziemy wyciskać wszystko co się da z mojego sprzętu. Pytanie tylko czy będzie, to u mnie czy gdzies w terenie???

Na tą chwilę jestem ja, Piotr i Andrzej i teraz od reszty zależy gdzie będziemy obserwować??? Jeżeli w terenie, to w godzinach 13:40-14.00 bo inaczej nie dam rady jeżeli u mnie to od 13 możemy zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknami ładne Słonko, jeżeli ma ktoś ochotę zobaczyć Słonko w halpha, to możemy się umówić gdzieś w terenie, ja czekam na odp. jednego kolegi i jeżeli powie tak, to obieram kierunek w stronę Kolbuszowej, jeśli powie nie to zostaję w domu i będę próbował swoich sił z fotosłonko :)

Jeżeli mamy się gdzieś wybierać, to najlepiej przed południem.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystego nieba przy świetnym seeingu, zdrowia psychicznego i fizycznego, sukcesów zawodowych, naukowych, towarzyskich, sprawnego sprzętu AD MMXIII, a przede wszystkim szympańskiej ;) zabawy w sylwestra, życzy:

Tajemniczy don Pedro ;)

______________________________

P.S1.: Zapomniałem o naprawdę jasnych kometach.

PS2: Ech, poobserwowałbym, ale MNzŻ ciągnie mnie na bal...

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jest plan na dzisiejsze popołudnie i być może na wieczór, o godzinie 14.30 jestem umówiony z chłopakami na parkingu przy szpitalu na Lwowskiej, w planach obserwacje Słonka i rozmowy co z obserwacjami nocnymi. Jeżeli jest ktoś chętny, to zapraszamy, im więcej tym lepiej.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy z Biłgoraja @Pawlik zamierza sprzedać swoją Syntę 10" może ktoś z brygady by chciał nabyć? Teleskop jest zmodyfikowany ma łożyska w azymucie (takie jak w GSO) chodzi jak po maśle tuba wyczerniona i bardzo dobry wyciąg z przekładnią, ogólnie w porównaniu ze standardową Syntą jest o niebo lepiej. Jakbyście znali kogoś chętnego dajcie znać, bo czasem szybciej tak znaleźć kogoś niż tylko wystawiając sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda iście barowa1)

Więc myślę, iżby nie zawadziło. U mnie poniedziałki i czwartki odpadają. Najbliższa sobota też.

W inne dni mogę próbować negocjować ;)

P.S.

 

Wybiera się tutaj, ktoś poza mną do Smolnika tej zimy?

 

___________________________

1)Kim był Barow?

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.