Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że czas się gotować na łowy na C/2011 L4 PANSTARRS

Potrzebna miejscówka niedaleko od RZ, a położona na południowy zachód od Stolicy Innowacji.

Myślałem o miejscu o współrzędnych:

49.980119 N, 21.840068E jest to punkt widokowy pod Krzyżem Milenijnym w Niechobrzu Grn.

Jest tam kawał utwardzonego placyku, pod samym krzyżem, więc można się rozłożyć, ze sprzętem.

O tutaj: http://maps.google.pl/maps?q=49.980119+N,+21.840068E&hl=pl&t=h&z=12

 

75937896.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj się jednak nie wyrobię. Dopiero wracam MPKiem na mieszkanie a mam jeszcze trochę spraw do ogarnięcia ale jutro też się zapowiada pogodna noc więc może jutro.... Pozdrawiam

 

Ja podobnie.

Przy czym wolny byłbym pewnie ok 19:30. Co do inkryminowanej ;) miejscówki, to wracając ze Stalowej Woli zahaczyłem o Niechobrz Grn. (hmm, ciekawa traska; z RST do RZ przez Niechobrz :lol: ) i dokonałem wizji lokalnej. Miejsce jest mi znane, bo jeździłem tamtędy rowerem przez pola do Czudca i i jeszcze dalej. Ciekawostka: na krzyżu są kamerki. Po wschodniej stronie jest parking, a podejście pod krzyż od zachodu (widoczne na zdjęciu) ma lampy na czujniki ruchu. Łał!

Dzisiaj wiało tam tak że, urywało głowę i zmarzłem niemożebnie, mimo pięknego Słońca.

Zamieszczam dzisiejsze zdjęcie w kierunku SWW wykonane spod krzyża.

2013-03-04_12_47_43_Niechobrz_Gorny.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Pedro,

 

Jestem winien bardzo dużo piwa.

Żwirek, który woziłem od zlotu dzisiaj znalazł zastosowanie, prawie wpadłem do rowu jak mnie przekręciło w lesie na szklanej drodze pod górkę...

Zmykam zerknąć na materiał :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Niedawno wróciłem z Włoch, kończę się ogarniać i mam nieodpartą chęć na obserwy, myślę, że jak się ogarnę z przeprowadzką od teściów, to w przyszłym tygodniu byłbym chętny, nie wiem tylko, jak z pogodą :icon_rolleyes: Pozdrowionka!

PS. Adam, gratulacje, witamy nowego Astromiłośnika! :Astrobrać:

Edytowane przez angelscorpion
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Angelcorpion: (...) mam nieodpartą chęć na obserwy, myślę, że jak się ogarnę z przeprowadzką od teściów, to w przyszłym tygodniu byłbym chętny, nie wiem tylko, jak z pogodą(...)"

 

No to, hajże na Panstarrsa! :icon_biggrin:

 

@ Pimo: "(...) jestem winien bardzo dużo piwa.

Żwirek, który woziłem od zlotu dzisiaj znalazł zastosowanie, prawie wpadłem do rowu jak mnie przekręciło w lesie na szklanej drodze pod górkę...(...)

Ot palec boży ;)

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, AjSieM stwarza niejakie nadzieje na okno obserwacyjne w sobotę 16 marca:

http://www.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2013031412&row=151&col=101&lang=pl

potem cashannna forever.... :(

toteż, Koledzy Kolezanki, Хлопчики і дівчатка, băieți și fete, etc. etc... proponuję najazd na kometę ok. 18:00 w Niechobrzu Grn.

przy okazji sprawdzimy walory tej miejscówki. Ok. 17:00 będę w okolicy ul. Cegielnianej. Prosze dzwonić w razie potrzeby. :D

Pozdrawiam Piotr S.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serio myślę o miejscówce do obserwacji komety jutro i pojutrze szansa by złapać PANSTARRSA:

-Matysówka odpada: podjazd momentami 17% zgaduję, że po lodzie. Poza tym obserwacja z konwekcją nad prawie całym RZ obiektu okołohoryzontalnego.....byłem dzisiaj na Al. Sikorskiego ('Villa Riviera ;P) śnieg jak łajno mamuta.... błe... to już lepsze jest okno w mojej kuchni na Xp. na Witkacego. (na schodach są świtała z czujnikiem ruchu :( więc stamtąd się nie podziała)

Okienko na kometę jest w sam raz:

http://www.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2013031512&row=151&col=101&lang=pl

-Niechobrz Grn. Krzyż Milenijny... Byłby dobry ale czy tam się da wjechać?. Nic to, rano ruszę i nie będę tam uprawiał bohaterszczyzny, tylko sprawdzę czy się da wjechać w pobliże bez łańcuchów :lol:

A może ewentualnie coś na Kielanówce? Pustki? Amper pewnie by coś doradził.

Pozdrawiam,

Piotr S.

lańcuch.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ja wiem, u mnie z miejscówkami jest kiepsko. Kiedyś z Adkiem obserwowaliśmy na Woli Zgłobieńskiej, tam niebo było zajebiste, ale było to ze 4 lata temu. Tam mogę Wam udostępnić bezpieczną działkę, jeżeli chodzi o własności, przy tej pogodzie jaką macie teraz, dojazd do działki może być ciężki, aczkolwiek nie niemożliwy, bo "władza" musi tam odśnieżać. Poszukajcie w tamtych terenach. Co do Pustek i Kielanówki, to raczej odradzam. Byłeś u mnie Piotrze i wiesz jakie jest niebo, chociaż na zachód nie jest tak źle. Możecie spróbować wyjechać gdzieś w okolice ost. przystanku autobusu 35 i 34, jak znajdziecie tam miejsce do rozłożenia się, to może być znośnie .

 

Udanych łowów kometarnych, ja z okolic Paryża nawet nie próbuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrząc w tej chwili na niebo to naprawdę nieciekawie to wygląda, mam nadzieję że się jeszcze rozpogodzi....

 

Krzyśku jedziemy na Kielanówkę, a gdzie się spotkamy to już gadaj z Piotrami.

 

Ech synoptycy to najwięksi pieprzeni konformiści jakich znam... mam wrażenie że patrzą przez okno i zmieniają sobie prognozę na taką jaką widzą za oknem....

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.