Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale one ale one są skażone LP i w dodatku niczym kwazary wykazują aktywność radyjową... :lol:

@ angelcorpion: "przerzuciłem się na produkcję łańcuchów" Co na to Вениамин Егишевич Маркарян? Udzielił patentu? ;)[/quote

Łańcuszki robimy na amerykańskiej linii, więc sądzę że i patent jest amerykański ;) może w przyszłym tygodniu lukanko? W tym nie mogę, bo w pracy siedzę do 23 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ angelcorpion: "przerzuciłem się na produkcję łańcuchów" Co na to Вениамин Егишевич Маркарян? Udzielił patentu? ;)[/quote

Łańcuszki robimy na amerykańskiej linii, więc sądzę że i patent jest amerykański ;) może w przyszłym tygodniu lukanko? W tym nie mogę, bo w pracy siedzę do 23 ;)

Oj, a ja myślałem, że to Łańcuszki Markariana Cudami Słynące... ;) na ormiańskiej licencji z Biurakanu http://blog.farusa.org/wp-content/uploads/2009/05/byurakan-observatory11.jpg?w=225 ;)

W tym tygodniu to ja mogę, ale w przyszłym, środa/czwartek/piątek jestem w Dęblinie. więc jak nie w tym tygodniu, lub nie w przyszły poniedziałek, to dopiero w piątek wieczorem będę dostępny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezchmurna nocka?

Chyba jutro nad ranem:

http://www.meteo.pl/um/metco/leg_um_pl_20120615.png

Wczoraj wykonałem trochę balkonowo-lornetkowych obsracji>

zsczegóły tutaj ---> http://astropolis.pl/topic/37865-obserwacje-astronomiczne-z-okolic-rzeszowa/page-3?do=findComment&comment=491707

.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się popatrzyłem na wpisy ze ściany wschodniej w dziale "Regionalne" i chyba.... "...na prawdę nie dzieje się nic i nie stanie się nic aż do końca" :/

Trochę żal mi Stężnicy. Gdybym to ja zawczasu wiedział, że wtedy będą Juwenalia...

 

 

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty Piotrek chciałbyś opuścić studentów w Juwenalia? Nieładnie! :D

 

Przy okazji http://www.calsky.com/?Transitline=&showhome=&obs=53726596928118&tdt=2456433.68865865&sat=25544&interval=0.00011574&step=0.00000231&mainbody=0

 

Trochę wcześnie ;D

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jedni piszą, że dziś i jutro będzie OK inni, że będą chmury. Wiem, że Księżyc jest coraz większy ale może warto by się było spotkać i sobie przypomnieć jak wyglądamy :szczerbaty: . Możemy się też umówić na obserwacje Słonka ale, to już bliżej niedzieli albo jutro po południu, bo jestem w trakcie remontu i działam do późna. Jakby co to piszcie tu, a ja co jakiś czas będę zaglądał i ewentualnie odpisywał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro i w niedzielę jestem jak najbardziej chętny na obserwacje. Z chęcią looknę na Słońce przez Twój nowy sprzęt bo nie miałem niestety jeszcze okazji. Od poniedziałku jestem na konferencji i wracam dopiero w czwartek.

A ja właśnie wróciłem z SAUMO 2013 :D

Byłem w Dęblinie i.... żałuję, że nie wziąłem bodaj lornetki: zero chmur, zero zapylenia, tylko te komary znad Wieprza. Wielkości śmigłowców (tych mniejszych: http://lotniczapolska.pl/gals/red/123/20080120011856sw-4_1.jpg oczywiście) ;) które budziły mnie o 5:50...

 

W niedzielę jestem jak najbardziej chętny: w poniedziałek rano mogę pospać dłużej.

 

P.S.:

 

21 maja:

http://www.heavens-above.com/passdetails.aspx?lat=50.05&lng=22&loc=Rzeszow&alt=206&tz=CET&satid=25544&mjd=56433.1845486111&type=A

 

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj chyba nic z tego nie będzie, ale jutro ICM pokazuje od godziny 15tej klerrrr, tak więc ja jestem otwarty na Wasze propozycje, ale nie ukrywam, że chciałbym się spotkać z Januszem i jeżeli do tego dojdzie, to obserwy będzie trzeba zorganizować gdzieś w kierunku Kolbuszowej, tak żeby wszystkim było po drodze. I tak nie będzie warunków DS, ale Słonko i Księżyc będzie można obserwować, ja chciałem zrobić jakieś zdjęcie Księżyca, bo komuś obiecałem i tak już to trwa kilka lat ;(.

A tym czasem ide dalej malować etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zgodnie z prognozami dzisiejszy dzień ma być pikniuśki, dlatego też chciałem zaproponować wyjazd na obserwacje Słoneczno-Księżycowe. Nie wiem tylko co, gdzie, którędy, ponieważ o 15.30 moja córka ma jakiś występ i nie wiem do której to będzie trwało ale pewnie z godzine, więc ja bym był do dyspozycji dopiero koło 17 chyba, że inaczej ustalę to z żoną. Godzina 17 to może być juz późno na Słonko, bo zanim rozstawimy sprzęt itd. to trochę czasu minie. Druga sprawa, to miejsce obserwacji, tak jak pisałem wczoraj chciałbym się widzieć z Januszem, więc kierunek Kolbuszowa lub po drodze, DSów i tak nie będzie, chyba że Janusz nie będzie miał czasu, to obserwy robimy w okolicy dworca PKP :rofl:

Napiszcie co o tym sądzicie i co proponujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, baaa... ;)

I jak tam wczorajsze obserwy? Udały się...

 

Jeżeli chodzi o obserwy, to średni, bo ja zapomniałem obejm do refraktorka i pierścionka T2, a pojechałem głównie po zdjęcia Łysego.

Chwilę popatrzyliśmy na Księżyc, Saturna, końcówkę Słonka i dosłownie parę emek.

Po za tym spotkanie po "latach" bardzo udane, Janusz odmłodził mnie o 13 lat, testowaliśmy 4 laserki i "latareczki".

Końcówka była kiepska, bo jakiś cirrus wisiał w powietrzu, no i sezon na komary też juz rozpoczęty :(

Dzisiaj nie mam weny na lookanie, choć szkoda mi tych pogodnych godzin.

Byłem przed chwilą w mojej astro chatce i jestem załamany, pszczółki wiją gniazdka, budka się starzeje, a mi chęci odchodzą. Tak apropos mam Columbusa do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.