Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwy się udały, pomimo, że Księżyc nam nie pozwolił na DS-owe szaleństwo, to fajnie było się spotkać po dość długim okresie niewidzenia ;) A'propos Księżyca: obserwowaliśmy go przez Januszowego ATM-a (Newtona 6") z założonym nimi i dwoma okularkami wo 20 mm i muszę przyznać, iż był to naprawdę łakomy kąsek, naprawdę :) Ukłony dla Janusza, kawał dobrej roboty, musimy go jeszcze przetestować na DS-kach ;) Poza tym, jak Amper wspomniał, pocięły nas komary, czyli nihil novi :D Dzięki chłopaki za spotkanie, Amper, nawet nie próbuj rezygnować z astro, bo za burtę :) Za ile sprzedajesz Kolumba?

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sat24 widać czystość, więc idę do obserwatorium zainstalować sprzęt do Słonka. Pytanie tylko, dlaczego sat24 pokazuje brak chmur, a za oknami widać co innego.

Jeżeli pogoda się utrzyma do wieczora, to może by zrobić jakiś mały wypad za miasto, Księżyc późno wzejdzie więc jest szansa coś zobaczyć, pytanie tylko czy będzie pogodnie.

 

Jakby co, to jestem pod telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nów się zbliża: liczę na gwałtowne i długotrwałe załamanie niepogody!

P.S>:

Przypadkiem dowiedziałem się, że podobno istnieje:

 

Podkarpackie Amatorskie Stowarzyszenie Astronautyczno-Astronomiczne :sleepy:http://www.dzienodkrywcow.pl/

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś małe obserwacje dziś zrobimy? Pogoda jest okay, pytanie, czy są chętni?

Haa ha ha! U mnie właśnie woda leje się z nieba, pio(t)runy między chmur(w)ami, a widać Księżyc i Saturna.

Lekko chore..

P.S>

Amperku domyślam się, że u Ciebie, jeszcze jasno?

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj wybrałem, objuczony w vanguarda 7x50 i Pocket Sky Atlas, jednak w połowie drogi do Sokołowa chmury już zasłaniały większą połowę nieboskłonu, dodatkowo pięknie się błyskało, więc nie było innego wyjścia jak zawrócić. Panowie, proponuję zrobić jakieś spotkanie, połączone z tańcami plemiennymi i modłami o dobrą pogodę ;) żeby chłop z gołą lornetką w lesie nie mógł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wczoraj wybrałem, objuczony w vanguarda 7x50 i Pocket Sky Atlas, jednak w połowie drogi do Sokołowa chmury już zasłaniały większą połowę nieboskłonu, dodatkowo pięknie się błyskało, więc nie było innego wyjścia jak zawrócić. Panowie, proponuję zrobić jakieś spotkanie, połączone z tańcami plemiennymi i modłami o dobrą pogodę ;)żeby chłop z gołą lornetką w lesie nie mógł...

A ta lornetka chociaż ładna? ;)

MIeszkam na Xp.mam widok na zachodni horyzont i już dość wcześnie dostrzegłem, że raczej, niestety, nici z obserwacji. :(

Dzisiejszy poranek obiecywał piękną astropogodę...

A co do jakiegoś kowentyklu (nawet bezsprzętowego, jagby pogoda i Łysy nie pozwały) to jestem jak najbardziej za.

 

P.S>

Co można robić z gołą (nie gumowaną :ermm: ?) lornetką? ;)

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliście może kiedyś nad jakimś weekendowym mini-zlotem?

Można by się wybrać na któryś weekend do jakiejś agro-turystyki czy nawet w bieszczady zapalić grilla, wypić trochę złotego napoju a w nocy poobserwować. Myślałem też o wyprawie pod namiot do obserwatorium w Rzepienniku. Co myślicie?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku ja jestem jak najbardziej za Twoją propozycją ale dopiero po wakacjach, bo teraz mnie nie ma, później jadę nad morze, później znowu pewnie wyjadę żeby odrobić stracony kesz i dopiero we wrześniu można by coś zorganizować. Myślę, że zebrało by się nas kilka chłopa.

Edytowane przez Amper
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale wrzesień jak najbardziej, tylko trzeba przekonać don Pedro, żeby studentom lekkie życie zapewnił i też miał wrzesień wolny :-D

Od 2014r. letnia sesja poprawkowa na PRz będzie w...lipcu. Serio.

A co do we wrześniu to najpierw muszą dać mi szansę w czerwcu... :rofl:

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, myślę że na lipiec nie macie co się umawiać, noce są jeszcze za jasne, a i komary Was zjedzą. Zaczekajcie na mnie :) - do września, chyba że w sierpniu znajdę coś czasu ale z tym będzie ciężko, bo ósmego wracam z wakacji, a 10 mam wesele, normalnie masakra. Później cza wracać do normalności i odrabiać stracony kesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.