Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,no wiec mam 23 lata doswiadczenie z obserwacjami Narazie nieduze za to mam w sobie duzo checi do dzialania .Mieszkam w Zaczerniu okolice Rzeszowa ,teleskop reflaktorowy Spinor Opticor 90/900 ,oraz oczekuje na zamowiona Synte 10" jestem mobilny ,moge zabierac ze soba duzo sprzetu,jestem tu nowy wiec wybaczcie wszelakie ,niescislosci.co do odpowiedzi Alice zapraszam na priv lub jestem po tel

Edytowane przez SPN Rzeszów
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byliśmy na mikro obserwacjach ale warunki obserwacyjne były tragiczne, sprzętu też było mało, bo był to wypad spontaniczny. Oczywiście z Kubą się spotkaliśmy, wymieniliśmy kilka zdań, pokazaliśmy nasze nowe zabawki, czyli lasery które przecinają opony w samochodach ale tylko w dzień, więc tego Kuba nie mógł zobaczyć :rofl: . Słyszałem też, że jest pewien jegomość co ma laser, który ścina czubki drzew i to w nocy :fool: .

 

Ps. Kuba na PW masz wiadomość.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na jutro zapowiada się:

http://www.meteo.pl/php/meteorogram_list_coamps.php?ntype=2n&fdate=2014050400&row=151&col=101&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

niezła pogoda, Księżyc młody, pytanie tylko, czy znajdzie się ktoś chętny na obserwacje w plenerze?

Pozdrawiam,

Piotr S.

 

-----------------------

Pod Skryptem:

W forcie XIII Werner w Żurawicy natrafiłem na "tajemniczo" podziurawiony arkusz blachy (vide: załącznik)

 

Gwiezdna_mapa.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglada zaglada :-)

Czekam jeszcze na głowicę (powinna juz dojść)

ŁMG!

Jaka moc?!, i czyżby kod tego produktu zaczynał się od "460-469"? http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IDWHWhj68I0

Jak doleci to startujemy z testami w polu!

 

Ja czasem zaglądnę, ale co się mam odzywać jak nie jestem w Rzeszowie :P

No to zaglądnij czasem do RZ ;)

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co ludzie piszą to są szanse. Jeśli by Wam odpowiadało to jednak dobrze by było wybrać się na drugą połowę nocy. Ja mam całą sobotę zajęcia więc już się pogodziłem, że będę chodził jak kołek. O 3 robi się jasno więc dobrze by było jakoś to czasowo rozplanować, żeby stykło ;)

 

EDIT oczywiście mowa o naszym nowym roju meteorów

 

Piotrek nie posiadasz przypadkiem jakichś lekkich siedzawek co by dało się upchnąć w samochodzie? Kurczę ja takie mam ale nie mam możliwości ich zabrać do Rzeszowa niestety

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja jest następująca:

1. Polna droga między Zgłobieniem a Niechobrzem: dość czarne niebo (fotografowaliśmy ta szerokie kadry wraz z kshyvyym), blisko, i nie trzeba 4WD ;

Zgłobień
49.999705N, 21.857818E
W kierunku NNE trochę przeszkadza Rzeszów, ale zenit i południwa wystawka bdb.
2. Myślę, że dobrze byłoby być na miejscu ok. 23:00 CET i ponapawać się DS'ami (o ile cirrusy pozwolą) btw:ciut się chmurzy.
3. Zabiorę ze sobą trzy składane krzesła i Skytrackera
4. Alice i Kshyvyy: dzwońcie.
Pozdrawiam,
Piotr
Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.