Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko jeszcze ws. pogody. Skąd czerpiecie informację nt. pogody? Jakieś zwykłe prognozy z panoramy czy macie jakieś swoje źródła?

 

Pzdr

U mnie to wygląda tak;

http://www.twojapogoda.pl/- do szybkiego przeglądu sytuacji

http://m.meteo.pl/- trochę bardziej skomplikowana prognoza, zawiera więcej danych, jak informacje o rodzaju zachmurzenia, widoczności, czy temperaturze punku rosy

http://www.sat24.com/- pozwala śledzić przemieszczanie się chmur, zawiera też szereg innych informacji

a poza tym co się pod rękę nawinie, łącznie z przeglądem obrazu z kamer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę coś żeby przebić moje trzy szóstki, które obecnie mam na liczniku.

Ja czasem zaglądam na meteo:

http://www.meteo.pl/

ale ogólnie patrzę na pogodę na interii, onecie i wp. A sprawdzalność jest kiepska wszędzie.

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy ok 5 km na wschód od Adamówki, były okropne łuny od takich miasteczek jak Sieniawa i Tarnogród. Jedynie wschód był w miarę, ale też nie było szału.

 

Co do pogody ja korzystam z ICM (meteo.pl) są te same wykresy, które zostały podlinkowane - widocznie dane są pobierane z serwera ICM. Ale często te prognozy się nie sprawdzają lub jest kilkugodzinny poślizg albo w jedną, albo w drugą stronę. To bywa denerwujące zwłaszcza gdy czeka się na 2-3 h dziurę w chmurach. Druga strona to też ju linkowana strona sat24 dla Europy, aktualizowane zdjęcia satelitarne co 15 min, animacja z ostanich 2h i to mi wystarcza.

 

Do podanej miejscówki za Biłgorajem mam grubo ponad 100 km z Mielca, jak mam tak daleko jechać to już wolę Bieszczady.

Edytowane przez bajastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam syskich z Rzeszowa i okolicy,

co prawda jestem jeszcze bardzo zmęczony po ostatnich "włajażach", ale póki jest pogoda, może warto pomyśleć czy jej nie wykorzystać i dzisiaj nie wybrać się na obserwy w jakimś dogodnym miejscu dla wszystkich, jednocześnie wybierając ciemne miejsce.

Na obserwację Słonka dzisiaj nie mam siły i weny twórcze, więc ten temat można sobie odłożyć na inny dzień.

 

Mam nadzieje, że dzisiaj dopisze frekwencja i będzie nas minimum 6 osób. Miejsce ustalimy troszkę później, jak będzie już wiadomo kto jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja i Janusz robimy małe spotkanie w okolicach Kolbuszowej. Spotkanie organizujemy w celach testowych montażu i jeżeli dołączy do nas Bajastro, to zrobimy jeszcze test jego nowego nabytku.

Zbieramy się na rynku w Kolbuszowej około 19, zapraszam wszystkich chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

doszły mnie słuchy, że dzisiaj wieczorem będzie pogodnie, może warto zorganizować jakiś mały wypad terenie.

W niedziele zaś można zrobić małe spotkanie za dnia w celu obserwacji Słonka, oczywiście jeżeli będzie pogoda.


Myślę, że miejsce obserwacji jak zwykle będzie w okolicach Kolbuszowej, Sokołów Małopolski itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czołem czołem. Świta mi powoli w głowie sierpniowy wypad w Bieszczady na Perseidy, najlepiej Roztoki Górne np. i odwiedzenie podczas jednej z nocy tej przełęczy z mapki Piotrka Guzika. https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zAkx_OKC_vLc.kPgBDzoD5PdY

 

Szczególnie, że w tym roku Księżyc wypada bardzo korzystnie podczas maksimum roju. Przy czym myślałem raczej o tzw. planowanym wypadzie spontanicznym hehe. Czyli żadnych wcześniejszych rezerwacji, urlopów itd. tylko na zasadzie: 12 sierpnia jest prognoza, że najbliższe 4 dni ma być bezchmurnie - decyzja - urlop - telefon z rezerwacją domków - jazda. Wiem, że ciężko może być z wzięciem urlopu z dnia na dzień, ale to już proza życia - nie ma lekko, ale trzeba próbować. Ktoś wstępnie byłby chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, ja co roku jestem w sierpniu w Bieszczadach, konkretnie to w Ustrzykach Górnych. W tym roku również mam zamiar się wybrać. Okolice 12 sierpnia to dobry (zawsze jeździłem na początku). Myślę że można by się spotkać. Jeśli chodzi o miejsce to ja raczej preferuję Ustrzyki Górne (blisko na połoniny itd).

 

Tak czy owak jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was chłopcy i dziewczęta :)

 

korzystając z pogody jaka nas dzisiaj uraczy, chciałem zorganizować mały wypad za miasto, nic specjalnego, bo Księżyc juz duży. Głównie chodzi tu o spotkanie, pogadanie i przy okazji jakieś obserwacje na Księżyc. Miejsce spotkania raczej Kolbuszowa lub okolice.

Z pewnych osób będących na obserwacjach, to będę Ja, Janusz, na 80% Kuba i no właśnie mam nadzieje, że będzie ktoś jeszcze.

Wstępnie umówimy się na 19.30 ale po południu wszystko sie może zmienić.

 

Amper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No no pogratulować :)

 

 

Siedziba główna POLSA (Polish Space Agency) powstała w Gdańsku, a dwa oddziały agencji mają być utworzone w Warszawie i Rzeszowie. W tym roku budżet agencji wynosi 10 mln zł.

 

- To pierwsza taka agencja państwowa, która znalazłaby się na terenie Rzeszowa. Nawet Polska Akademia Nauk nie ma tu oddziału, a szkoda, bo zabiegamy o to od dawna, a chcielibyśmy, aby nasz potencjał lotniczy został przez nią skonsumowany - mówi prof. Marek Orkisz, rektor Politechniki Rzeszowskiej, który niedawno został powołany na pięć lat do rady agencji. Rada składa się z dziewięciu przedstawicieli administracji rządowej i czterech przedstawicieli nauki i przemysłu.

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.