Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy co rozumiesz przez okolicę: 10 kilometrów czy więcej? Bo tak do 10 to bez szału, jeśli dalej, to okolice Dylągówki są już w miarę przyjemne do obserwacji, inne kierunki to Sokołów Młp., Brzóza Stadnicka lub Królewska. Ewentualnie koledzy z okolic Kolbuszowej też gdzieś grasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście chcieli się jednak skierować na północ to do miejscówki na Brzózie Królewskiej położyli ładny, nowy asfalt :D . W wolnej chwili też mogę pojeździć po okolicach i poszukać jakiegoś bliższego i bardziej dostępnego miejsca na obserwy.

Pozdrawiam

Marcin_K12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin_K12 napisał:

Jakbyście chcieli się jednak skierować na północ to do miejscówki na Brzózie Królewskiej położyli ładny, nowy asfalt :D . W wolnej chwili też mogę pojeździć po okolicach i poszukać jakiegoś bliższego i bardziej dostępnego miejsca na obserwy.

Pozdrawiam

Marcin_K12

Patrząc na mapy LP i odległość od Rzeszowa chyba lepszym wyborem jest cel - południowy wschód. Może nie pod Ukrainę ale z 30 km na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 20:13, lukaszp napisał:

Łukasz, nie wiem czemu, ale po kliknięciu w Twój link, wyskakuje mi Kamerun..., to była na pewno nasza ostatnia miejscówka? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie panocki,

nieśmiało, bo nieśmiało ale piszę, że jestem i jak będzie pogoda, to może by warto było się wybrać na jakieś obserwejszyn. Miejsce wybierzemy, jak będziemy wiedzieć kto ewentualnie będzie jechał, ja zaraz napiszę do Janusza i Andrzeja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, dla wszystkich zainteresowanych, spotykamy się na rynku w Kolbuszowej o 20:30, na tą chwilę jestem ja, Andrzej i Janusz. 

Zapraszamy wszystkich starych i nowych wyjadaczy nocnego nieba. 

Sprzęt jaki będzie na obserwach, to LB12, duże lornety Omegona i kto co tam więcej przywiezie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze spotkanie odbyło się zgodnie z planem. Pogoda dopisała, humory też.

Obserwacyjnie był Księżyc, Jowisz, Saturn, kilkanaście eM-ek, ISS i niezliczone ilości samolotów. Sprzętowo jak widać na zdjęciach - było w czym wybierać.

Bardzo ciepła i udana noc. Niezwykłego uroku dodawała błyskająca piorunami chmura nad północnym horyzontem. Dziękuję i pozdrawiam!

DSC_0046.JPG

DSC_0048.JPG

DSC_0047.JPG

DSC_0054.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chopaki i dziewczęta, jest plan na dziś wieczór . Lokalizacja raczej tereny Kolbuszowej lub gdzieś dalej ale ogólnie w tamtym kierunku, bo będzie też Janusz. Wstępnie planujemy zaczęcie obserwacji lub rozkładania sprzętu najpóźniej o 20:00 . Na tą chwilę jestem ja, Janusz i mam nadzieję Andrzej . Co do sprzętu, to sam nie wiem, bo mój sprzęt jest w obiegu i na stanie mam tylko lornetkę i refraktory ale bez montażu . Planuje zabrać ze sobą astrotraca, megreza72 i lornetę omegona . Może będzie też LB , jak Andrzej da rade się zapakować.Jak coś to piszcie lub dzwońcie , zapraszamy też nowych podkarpackich astro obserwatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Rzeszowiacy.

 

Nie potrzebuje ktoś maski bahtinova do newtona 15cm? :-)

U mnie leży i się kurzy, bo już newtona nie mam, a oddam za przysłowiowy czteropak :-)

 

Wzięta :-)

 

Edytowane przez Pimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wszystkie znaki na niebie powiadają, że jutro będzie pikna pogoda, którą mam zamiar wykorzystać na obserwacjach i mam nadzieję,  że tym razem będzie nas więcej niż to zwykle bywa. Kiedyś ekipa z Rzeszowa była dość liczna, dzisiaj spotykamy się zaledwie w trzech. Na tą chwilę nie ma jeszcze ustalonego miejsca ale z racji obserwacji z Januszem będą to okolice Kolbuszowej lub w tamtym kierunku. Mam nadzieję, że będzie nas więcej. 

Pozdrawiam 

Amper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często prowadzę obserwacje ale w okolicach Mielca, Niwisk i w Radomyślu Wielkim (miejscówka słaba, ale tubylcy nie przeszkadzają). Profil obserwacji mocno się zmienił, bo to już nie są obserwacje wizualne DS, a bardziej tematy badawcze związane z pomiarami fotometrycznymi i spektroskopią. Nie są to obserwacje, które trwają 1-2h, bo samo rozkładanie i ustawianie sprzętu zajmuje mi do godziny, same obserwacje to 3-4 h nawet. Zanim wszedlem w te tematy, to już sam jeździłem na obserwacje - zwykle brak chętnych, a bo to mecz, a inny po piwku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Wczorajsze spotkanie  odbyło się w Kolbuszowej. Mimo nie najlepszego nieba  było na co popatrzeć. Wiosenne niebo sprzyja tropieniu EM-ek.

Sprzętów było w sam raz. Każdy przywiózł coś swojego. Jak nigdy występowały tylko soczewki, zero luster.  Było wesoło, relaksacyjne i nie zobowiązująco, chociaż  niektórzy z nas podejmowali bardziej ambitne tematy obserwacyjno - pomiarowe.

Pojawiła się też nowa twarz :)  Zapraszamy ponownie!

Panowie dziękuje za spotkanie i do następnego!

 

DSC_0523.JPG

DSC_0541.JPG

DSC_0532.JPG

DSC_0547.JPG

DSC_0526.JPG

Edytowane przez janusz_m
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.