Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja jestem chetny i byc moze sie wybiore. Z tym ze u mnie sytuacja bardzo niepewna. Troche sie zastanawiam, bo zona jest w ciazy, wlasciwie to juz ostatni tydzien i nie bardzo chce ja zostawiac. A chetnie sie bym wybral i cos pozerkal ... bo potem to juz bedzie tylko trudniej sie wyrwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za fajny wypad! Miejscówka obiecująca, z dobrym dojazdem, miejsce jest, widnokręg ładnie widoczny w każdym kierunku ( kilka drzew po wschodniej stronie, ale do przeżycia). Na północ lekka łuna od Dynowa, gdzieniegdzie w dole pojedynczy samochód, ale nie przeszkadza wcale, ponieważ miejsce jest na górce. I to jest najważniejszy atut: mgły pozostały pod nami. Warunki nie były idealne, ponieważ wspomniane mgły powodowały lekkie pojaśnienie na wysokość ok. 5-10 stopni w każdym kierunku nad horyzontem , ale i tak było ciemno, a Drogę Mleczną mieliśmy widoczną na wyciągnięcie dłoni. Reasumując: dobry materiał na miejscówkę, w dobie coraz większego zaświetlenia naszych dawnych miejsc obserwacyjnych z dobrym dojazdem. Miejsce nie znajduje się blisko ( 20 minut jazdy za Dynowem), ale zapowiada się nieźle. Warunki wczoraj nie były idealne - już w momencie rozkładania sprzętu była rosa, ale chłopaki coś pofocili, a ja poobserwowałem , ( jak się uporałem z kolimacją mojego teleskopu). Dzięki: Piotr4d, ŁukaszP oraz Don Pedro za wspólny wypad i do zobaczyska!

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W polu pod Jawornikem Ruskim, wpadła mi do glowy koncepcja stworzenia Społecznego Obserwatorium Astronomicznego w okolicach Rzeszowa (mam poparcie na piśmie od Dyrektora CAMKu i Prezesa PTA). Najbliżej Mamy obserwatorium w Jaśle,  a nstepnie dopiero koło Śvidnika na  Słowacji. Za radą uzyskaną z PAK zwróciłem się z tematem do Urzędu Marszałkowskiego. Odpowiedź dostałem od...Dyrektora WDK w Rzeszowie. Jak niżej. Trzeba szukać innych źrodeł finansowania. Macie jakies pomysły? Poza "rewitalizacją terenów wiejskich" , co wykorzystał kol. Robert Szaj w Truszczynach. 

Pismo z Urzedu.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa, Piotr! W ogóle, to ubogo u nas, jeśli chodzi o sprawy astro: niby na podkarpaciu najciemniejsze niebo (Bieszczady), ale brakuje mi tutaj planetarium, lub tak jak piszesz - obserwatorium ( tutaj mam na myśli okolicę tak dużego miasta jak Rzeszów). Popytam jeszcze, czy jest możliwość w Urzędzie Marszałkowskim uzyskać jakąś dotację. W każdym razie szacun za poruszenie tematu, może coś w końcu drgnie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nazywam się Michał.Jestem z Rzeszowa.Obserwuje czasem niebo przez lornetkę. Mam Celestoron Skymaster 15x70.Chętnie bym się czasem z kimś z Rzeszowa wybrał na obserwacje. Fotografuje też niebo, głównie w szerokich kadrach.Zainteresował mnie montaż star adventurer. Czy ktoś z Rzeszowa ma taki montaż?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez B4loco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Skyadventurer mam ja oraz donPedro. Jakby coś chętnie pomogę we wszystkim, don Pedro na pewno także więc jak masz jakieś pytania to pisz śmiało. Można zawsze się równie umówić na jakieś piwo/kawę i porozmawiać w realu.

 

Pozdrawiam

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr4d będę obserwował :).To fajnie @laukaszp, że służysz pomocą. Chętnie się spotkam to pogadamy. Właśnie wróciłem ,ze zdjęć mglistego Rzeszowa.Fotografuje narazie canonen 450d z kitowym obiektywem, ale mało światła łapie. Oto co udało się uchwycić w Wiśniowej https://web.facebook.com/photo.php?fbid=823420544530428&set=pb.100005874700573.-2207520000.1540756597.&type=3&theater

Edytowane przez B4loco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.