Skocz do zawartości

WWPKF - pytanie nr 31


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie podczas lotu na Ziemię międzylądował statek kosmiczny, na którego pokładzie znajdowały się, między innymi, dwa roboty: Robot Kuchenny XL i Tymoteusz Drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi wystraczająco absurdalnie (w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)), na H.Kuttnera, ale nic sobie za to nie dam uciąć! ;D

A gdzie, to już nie mam zielonego pojęcia! ;D

Jak to mówią: "good question".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziadkowie wraz z wnuczkami, pakują się do stereolotu i etapami, wykorzystując planetoidę, ziemski Księżyc i powracający z niego lądownik ludzi, docierają na Ziemię, gdzie odnajdują populację skrzatów polnych i domowych."

 

Ech, Tapatiki, to były czasy. Jako dzieciątko z równym zapałem pochłaniałem historie o owadach jak i właśnie Tapatikach czy Pożyczalskich ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziadkowie wraz z wnuczkami, pakują się do stereolotu i etapami, wykorzystując planetoidę, ziemski Księżyc i powracający z niego lądownik ludzi, docierają na Ziemię, gdzie odnajdują populację skrzatów polnych i domowych."

 

A jak nazywała się owa planetoida?

(podpowiedź: pięć liter, poziomo, na "T")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Najpierw planetoida Tekel, a później Księżyc. Dziadek sprowadził stereolot na Pogórze podłączając się pod powracający na Ziemię lądownik księżycowy.

 

Cała Polska czyta dzieciom! Przynajmniej 20 minut dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.