Skocz do zawartości

co to jest?


Leon-muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem w czerwcu sprzet uzywany taki jak na zalaczonych fotkach.

post-1907-1123775077_thumb.jpgpost-1907-1123775106_thumb.jpgpost-1907-1123775124_thumb.jpgpost-1907-1123775145_thumb.jpg

czy ktos moze wie co to jest tzn. jakie jest pochodzenie refraktora? sprzet na pewno nie jest nowy. luneta glowna ma napis: Refraktor 3,6". a z drugiej strony: Antares. obydwa napisy wygladaja calkiem schludnie, jakby byly zrobione razem z reszta rury.

statyw teodolitywy. glowica z prowadzeniem w jednej osi na silnik 220V.

parametry lunety to najprawdopodobniej 90/1000, wiekszego szukacza to jakies 50/550. wszystko mierzone linijka. zestaw zawieral trzy zfatygowane okulary ortoskopowe Carla Zeissa: 25, 16 i 10 mm.

niestety nie mam aparatu cyfrowego, wiec dodatkowych zdjec zrobic nie moge, a zamieszczone pochodza z aukcji na allegro.

czy ktos moze widzial to juz kiedys lub orientuje sie jaka jest historia lunety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde! rzeczywiscie to jest to! luneta sie naprawde postarzala, wlasnie sie biore za jej renowacje zeby to jakos wygladalo. widze, ze wyposazenie tez zubozalo. nie moge tu znalezc zadnych zlaczek: M42X1, M27X0,75. az przejrzalem jeszcze raz wszystkie elementy czy aby nie zgubilem tam gdzies gwintu M42.

ja jestem z niej zadowolony. mialem dopiero kilka nocy do wyprobowania. jedyne co mi jeszcze przeszkadza to obraz przy O-10. jest strasznie ciemny i ciezko ostrosc znalezc szczegolnie patrzac na obiekty ziemskie w dzien. to normalne? nie wydaje mi sie, zeby to bylo graniczne powiekszenie tej lunety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie sprzet jest jak najbardziej porzadny. montaz jest solidny i stabilny. pewnie tez dzieki temu, ze sama glowica montazu jest cholernie ciezka i naprawde jest dosc duze obciazenie dla jednego czlowieka, nie mowiac juz o przesuwaniu calego zestawu. drgan nie ma jezeli sie zdejmie rece z lunety, albo jakos znaczaco nie rozkolysze pokretel od mikroruchow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.