Skocz do zawartości

Zapraszam do odwiedzania mojej stronki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie spojrzałem na Tą stronkę i mam takie uwagi. Po pierwsze bardzo fajnie by było gdybyś rozwinął wątek dotyczący webkamerki. Widzę, że się tym interesujesz więc fajnie by było abyś dzielił się swoimi doświadczeniami, nawet jeśli jesteś początkujący, z innymi. A po drugie szczerze mówiąc nie widzę sensu tworzenia forum. Mamy już ich kilka i w moim zadniem wyśmienicie się uzupełniają i najzupełniej zaspakajają potrzeby czytelników.

 

Życzę powodzenia w prowadzeniu strony i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perseusz, dlaczego nie stosujesz "Darkframe" przy obrabianiu swoich fotek ???

Co do forum to mam takie samo zdanie jak Tomek.

 

pzdr Zbyszek

 

zgadza się, a widać to szczególnie tutaj: http://projektexplorer.dlawas.com/images/N...NGC663-5x5s.jpg

 

 

ustaw kolor tła (<body bgcolor='#FFFFFF'>), nie wszyscy mają ustawione białe tło okienka jako domyślne (ja np. mam lekko szarawe, żeby się przyjemniej pisało w wordzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z "darkframe" polega na tym że moja wersja AstroVideo (2.4.13) nie chce odejmować ciemnej klatki (wyskakuje błąd) albo powoduje że już nic z odjętego obrazu nie zostaje. Więc Ja narazie robię tak że naświetlam i automatycznie sumuję klatki w locie np. 5x5sek. Wychodzi jeden obrazek, którego wrzucam do Irisa gdzie suwaczkami funkcji "Treshold" sciemniam tło tak aby jeszcze coś zostało na obrazie ciekawego. Jedyne wyjście to ściągnięcie innej wersji AstroVideo. Może podajcie Mi która wersja jest niezawodna ? Odejmowanie "darkframe" w moim przypadku nie wiele da, bo znaczna część szumu powodowana jest przez zaświetlone miejskie niebo. I jeśli się ją zastosuje to wynik jakiś jest dziwny. Maxymalnie naświetlać mogę do 10 sek, dalej to już tylko biały szum i nic więcej. Niektóre fotki jednak w miarę dobrze wyszły bez ciemnej klatki.

 

Tak więc czekam na nową wersje Astro Video i popróbuję z tym "darkframe" jeszcze.

 

P.S.

Z moim forum to jeszcze zobaczymy. Nie ma problemu żeby je zlikwidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym darkiem to chodzi o takie "paski" co powstają gdy "śledzone" są gwiazdy jak na tym zdjęciu http://projektexplorer.dlawas.com/images/N...NGC663-5x5s.jpg

 

a nie próbowałeś np. zapisywać klatek w bmp, albo w avi, robiąc też dodatkowo darkframe, a potem wrzucić to wszystko do registaxa... (on już odejmnie darki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.