Jump to content

Jodłów 2005 , oficjalny termin zlotu .


PiotrZ
 Share

Recommended Posts

Jesienny zlot w Jodłowie odbędzie się w dniach od 29 września (czwartek) do 2 października (niedziela) . Mamy zarezerwowany ośrodek na 38 miejsc . Dodatkowo cztery miejsca w domku letnim . Jodłów znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej ok 15 km od Międzylesia . Mamy z wys 860 m npm wspaniale odkryte niebo południowe i zachodnie . Zgłoszenia proszę wysyłać do mnie na e-mail : Baxter@kki.pl . Na każde zgłoszenie odpowiem . Zapraszamy .

Link to comment
Share on other sites

Ponawiam prośbę aby zgłoszenia wysyłać na podany e-mail . Dostaję wiadomości na forumową pocztę którą mam i tak cały czas zapchaną i muszę czyścić żeby odebrać nowe wiadomości . Maile od razu drukuję i wpinam do specjalnej teczki "Jodłów 2005" .

Link to comment
Share on other sites

Już się zgłosiłem. Zloty w Jodłowie mają niesamowity klimat. Okolica piękna, dobre jedzenie :banan: . Warunki obserwacyjne doskonałe (860m npm). A po ciężkiej nocy można wybrać się na Śnieżnik albo do Czech na obiadek albo po piwko. ZAPISYWAĆ SIĘ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Warunki obserwacyjne doskonałe (860m npm). A po ciężkiej nocy można wybrać się na Śnieżnik albo do Czech na obiadek albo po piwko. ZAPISYWAĆ SIĘ!!!!!

Ogólnie rzecz biorąc warunki obserwacyjne pomiędzy 860 a 890 m npm są podobno najkorzystniejsze.

Powiem w tajemnicy że są tylko dwa takie miejsca w Polsce. :banan:

ps.

Pierwsze to Jodłów.

Link to comment
Share on other sites

Gospodarze bardzo nam przychylni i sam Krzysiek też looknie przez teleskop a Grażynka nawet wie co kto lubi na obiadek . Kuchnia polowa też do dyspozycji , pamiętam gulasz ugotowany przez Basię , Mirka i Cichego . Była pycha .

Link to comment
Share on other sites

Zgłoszenie wysłane. Super miejsce na obserwacje, oraz na turystyczne wypady. Długo czułem zeszłoroczną wyprawę na Śnieżnik :D Tym razem mam zamiar zwiedzić kopalnię uranu.

W załączniku widoczny "kawałek" nieba i dwóch astrobraci ;) Można też zobaczyć NOL B)

Piotr_i_Mirek.jpg

Link to comment
Share on other sites

Więc tak , najlepiej poczytać stronę firmową ośrodka .

 

http://www.jodlow.hg.pl/indexpl.html

 

Na tą chwilę mamy 32 zgłoszenia i w ośrodku pomału miejsca będą się kończyć .

 

Teraz odpowiem na pytania które zadawaliście przy rezerwacjach .

 

Czy zabiorę 60-tkę ? Oczywiście , z tym teleskopem byłem już w Bieszczadach , Bielęcinie i na Kudłaczach więc w Jodłowie też musi być .

 

Prawie w każdym mailu jest prośba o pokój 2-osobowy . To niemożliwe bo tych dwójek jest niewiele . Można za to zgrabny pokoik zamówić w domach agroturystycznych poniżej ośrodka (zgłoszenia też do mnie)

 

Część pokoi w ośrodku ma własne łazienki a dla pozostałych jest kilka łazienek na każdym piętrze (ładne łazienki w kafelkach)

 

Dojazd dla niezmotoryzowanych : do Międzylesia można dojechać pociągiem , to spora i znana stacja ze względu na bliskość granicy . Dalej można autobusem który jedzie do ok 2/3 drogi od ośrodka . Dalej asfaltówka jest za wąska dla autobusu . Pozostanie ok 3-4 km piechotą lub stopem .

 

W ubiegłym roku płaciliśmy po 15 zł bez pościeli i 20 zł z pościelą i oddzielnie posiłki . Teraz będę chciał wynegocjować zryczałtowny pakiet za dobę z pobytem , posiłkami , kiełbasą na grilla i koszulką w cenie . Muszę tylko wiedzieć ile będzie osób bo im więcej tym taniej .

Link to comment
Share on other sites

Na ośrodek są już 35 zgłoszenia na 38 miejsc więc "czwórki" zrobić się nie da B) . Tak więc mogę zaproponować wygodne pokoje w domach agroturystycznych niedaleko . Jeżeli się zdecydujesz to napisz na wskazany mail dopóki są wolne tam miejsca .

Link to comment
Share on other sites

Na ośrodek są już 35 zgłoszenia na 38 miejsc więc "czwórki" zrobić się nie da  B) . Tak więc mogę zaproponować wygodne pokoje w domach agroturystycznych niedaleko . Jeżeli się zdecydujesz to napisz na wskazany mail dopuki są wolne tam miejsca .

 

A jak cenowo wygląda pobyt w takim domu?

Link to comment
Share on other sites

Jutro podam informację o cenach pobytu w agroturystyce . Posiłki można będzie jeść w ośrodku i tylko na spanie schodzić do tych domów . Wiem że uczestnicy poprzednich zlotów chwalili sobie te pokoje .

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno , domek letni na ok 6 miejsc trzymam dla uczestników o skromniejszych wymaganiach . Spanie na łóżkach piętrowych lub na karimatach ale dużo taniej . Jedzenie w ośrodku bo to ok 30 m .

Link to comment
Share on other sites

kurka kurka kurka :unsure::unsure::unsure:<_<<_<<_<

ja to mam szczęście. nigdy nie byłem na żadnym astrozlocie, a wiem że tam jest super

ale że mam 15 lat to sam nie pojade (a mieszkam na mazurach <_< )

nic tylko :Cry: i sie powiesić :o

a Wam życzę miłego zlotu

Link to comment
Share on other sites

Nie zastałem dziś Pani Grażynki - szefowej z Jodłowa i nie znam jej propozycji zryczałtowanych kosztów za pobyt i posiłki . Jest też kwiestia czy chcemy trzy posiłki czy tylko późne śniadanie i późną obiado -kolację . Ten drugi wariant byłby tańszy w pakiecie a kto chciałby raniutko coś przekąsić to mógłby dodatkowo sobie coś zamówić z menu na stółówce (już odpłatnie). Przyjeliśmy też że w ośrodku rezerwujemy spanie w opcji z pościelą . W domku letnim pełna dowolność .

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z otrzymanym mailem : koszt pakietu dla

jednej osoby dorosłej to 136 zł za dwa noclegi . Jeżeli chcesz trzy noclegi

to dolicz 53 zł . W skład pakietu wchodzi pobyt , śniadania i

obiado-kolacje, kiełbasa grillowa bez ograniczeń + koszulka zlotowa :Beer:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak , informacje wysłałem do wszystkich chętnych którzy zgłosili się na maila . Na razie czekam na odpowiedzi i to zweryfikuje listę . Napiszę niedługo ile jeszcze mamy wolnych miejsc .

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dostałem kilka pytań na temat domu agroturystycznego ponizej ośrodka . Jest to nowy dom z czterema trzy-osobowymi pokojami o dobrym standardzie . Najważniejsze jest to że jest położony zaledwie 200-300 m poniżej ośrodka . Ceny w pakiecie takie same a wyżywienie w ośrodku .

 

Mam w tej chwili 42 zgłoszenia i lista zostanie zweryfikowana 15 września . Jeżeli ktoś w zgłoszeniu podał tylko Nick np: Rasputin - 4 miejsca a nie zapłaci to z listy będę musiał wykreślić . Wszyscy zainteresowani otrzymali nr konta na przedpłatę .

 

Tak więc myślę że ok 10 osób spokojnie będzie można przyjąć dodatkowo na zlot biorąc pod uwagę jeszcze wolny w połowie dom agro .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.