Skocz do zawartości

Nikon 995 i Palm - rozwiązanie chyba idealne !


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w końcu coś dla naszych malkontentów co im się nie chce nosić notebooka w teren bo duży , drogi i ciężki.

 

Własnie testuje i wspaniale się to sprawdza następujący układ :

- Nikon Coolpix 995

- Palm ( ja mam akurat m105 ale zbyt wielkiego znaczenia to nie ma).

 

Znalazłem trochę oprogramowania na Palma do sterowania tym aparatem i powiem Wam że jest to coś wspaniałego bo mozna to zabrać wszędzie jest malutkie no i poza sterowaniem aparatem wgrywam sobie Planetarium wersja na Palm OS i więcej nie muszę mieć nic do szczęścia.

 

Układ taki wygląda mniej więcej tak :

PalmandCoolpix.jpg

Jeśli ktoś chce się pobawić w takie cuda to napisze co musi mieć :

 

Nikon i Palm jasna sprawa , do Nikona koniecznie kabel RS (w zestawie z reguły jest USB) , kabel do synchronizacji Palma także na RS (tutaj jest róznie sa i wersje z RS i USB , ale podobnie jak przy aparacie można takowy kabel nabyć ) oraz zrobić sobie kabel null-modem.

 

Rozwiązanie to powinno się spodobać wielu osobą , w krótce opisze jakie oprogramowanie z testowanego daje optymalne możliwości .

Zapraszam do eksperymentowania bo warto. Dostajemy sterowanie no komputerek w którym możemy zapisywać obserwacje , możemy miec mapę nieba itp. - polecam chyba jest to dobre (lekkie) rozwiązanie dla naszych wiecznie niezadowolonych kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej stronce umieściłem mały opis co i jak by to działało.

http://obserwatorium.astro4u.net/articles.php?id=43

Zachęcam do eksperymentów bo chyba gra warta świeczki. Niebawem opisze oprogramowanie jakie jest dostępne na Palmy , które może być pomocne w obserwacjach terenowych , a naprawdę jest tego sporo i każdy powinien coś wybrać dla siebie. A co najważniejsze większośc oprogramowania jest darmowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No widzisz, moje bolączki pilotowe są już prawie rozwiązane, powiedz tylko z jakim systemem to ma być palm aby z Nikonem wszystko hulalo jak Burza !!!

Wielkie dzięki Bartku :-*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już po ptokach ba mam pilota :P Ale ciekawe rozwiązanie. Powiedz Bartku czy jest też oprogramowanie do sterowania Innymi modelami Nikona czy jest to może standard jak np model pilota który pasuje do wielu wersji aparatów. Aaa i jakie ma opcje ten programik czy pozwala na to samo co pilot czy może jeszcze jakieś dodatkowe funkcje ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc odpowiadają za kolejnością :

 

- Mam Planetarium dla Palma i nie jest to oprogramowanie darmowe,

 

- Program współpracuje z wieloma Nikonami jest też (widziałem) oprogramowanie do Olympusów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,

 

Czy w swoich poszukiwaniach natknąłeś się na jakiś soft na Palm Pilota do sterowania aparatami Canona?

 

Pozdrawiam,

Czarek

 

P.S. W razie czego posiadam jakiś soft do pisania aplikacji na Palm Piloty + książkę z opisem Palm OS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole moznaby przeciez palma uzywac zamiasat Autsotara

dp sterowania telepem. Chyba gdzies mi przed oczami przemknelo juz takie rozwiazanie, musze poszukac w necie.

 

 

A tak BTW: Ciekawe jak ten Palm przezyje nocne zimowe ekspozycje. Mam troche niemilego doswiadczenia z zamarzajacymi ekranami LCD i pekajacymi obudowami notebookow. W glownej mierze choc przenosny to nadal sprzet biurowy :) Jedeynym urzadzniem ktore mi pod tym wzgeledem przypada do gustu jest PSION

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku do Canona nic nie znalazłem widziałem jedynie do Olympusa i Nikona . Może Canon nie udostępnie protokołów jak robi to Nikon - nie wiem ale nic takiego do Canonów nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.