Skocz do zawartości

luneta


Nostra

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj to pewnie znajdziesz w ogłoszeniach sprzedam juz przerobioną w cenie nieprzerobionej . Dość czesto bywaly oferty sprzedam 4mm parafokalny czy tak jakoś . Z tego wnioskuje, ze 4mm to za duzo do ZRT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sam nie wiem :Boink:

najpierw Mówicie żeby kupił ZRT a teraz że nie wiadomo czy będzie przerobiona i baardzo dłygo będzie to trwać :blink:  :blink:

 

Najpierw to ty chciales kupic oriona xt-8, pozniej xt-8 zmotoryzowanego z USA, pozniej jakies lunetki z alledrogo. Teraz cudujesz z ZRT. Co wkoncu chcesz kupic, do jakich obiektow i za jaka cene ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala "przerobka" polega na podlaczeniu kilka zlaczek i katowki 45*, ktore chyba Astrokrak ma "na stanie". Mozna nawet zamowic je wysylkowo, bez przekazywania lunety...

 

A po co ci ta lunetka ?
W roli sprzetu przenosnego...? Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają tutaj w ogloszeniach sprzedam , na allegro, ok 320 zl skyluxy 70/700 .

powiekszenie 120x z nich jest uzyteczne . Ponadto są na montazu paralaktycznym . Ma troche luzow , tuba nie wyczerniona - ale to są drobiazgi samemu do poprawki . Nawet z nimi jest prawie wystarczający . W/g mnie z uwagi na wieksze powiekszenia i montaz paralaktyczny bardziej niz ZRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają tutaj w ogloszeniach sprzedam , na allegro, ok 320 zl skyluxy 70/700 .

powiekszenie 120x z nich jest uzyteczne . Ponadto są na montazu paralaktycznym . Ma troche luzow , tuba nie wyczerniona - ale to są drobiazgi samemu do poprawki . Nawet z nimi jest prawie wystarczający . W/g mnie z uwagi na wieksze powiekszenia i montaz paralaktyczny bardziej niz ZRT.

Exactly, już pisałem że SkyLux w cenie lidlowej czyli koło 300 zł byłby w sam raz.

Ma w komplecie trójnóg (wiotki) i montaż paralaktyczny (z luzami), na początek oblecą. Ale w ofertach używanych trafiają się same tuby optyczne więc trzeba na to zwracać uwagę.

 

ZRT - gdybym chciał ją kupić to szukałbym okazji. Należy tę lunetę traktować jako pozbawioną statywu, bo fabryczne wędzisko jest chyba humoreską.

 

W akcji TST (TaniStatywTeodolitowy) na forum astro4u nabyłem (podobnie jak ponad 200 innych nabywców) statyw za 150 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, niektórzy mają złe doświadczenia (i nie bronie im wypowiedzi) z AK a inni dobre (o czym również nie wolno zapominać). Ja należę do tych drugich. Wszystkie moje dotychczasowe zamówienia a było ich już dość dużo były realizowane w ciągu kilku dni (max. tydzień). Jedynym zmówieniem, na które długo czekałem to Tournig The Universe Through Binoculars (prawie miesiąc), ale długi okres oczekiwania został wynagordzony dużo, dużo niższą ceną niż zamawiana pozycja i wysyłka przez Sky Publishing, na którą i tak pewnie bym czekał ze dwa tygodnie.

Co do kupna ZRT to możesz takową kupić w AK za 610 zł już z odpowiednią prtzeróbką, okularem 25mm i orginalnym statywem (nic nie wiem o funkcjonalności tego statywu). Podaję cenę gwoli informacji, nie wiem czy jest ona atrakcyjna czy nie. Inni pewnie to powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.