Skocz do zawartości

MTO i jego przerobka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się od pewnego czasu czy dało by radę wyjąć optykę MTO z jego obudowy, wsadzić w jakąś rurę i zbudować z niego prawdziwy teleskop.

Po to aby przy ustawianiu ostrości nie kręcić pierścieniem. Z tego co czytałem na forum to wiele osób mówi iż jest to kłopotliwe i trudno ustawić ostrość. A tak okularem i nie wprawiamy w takie drgania całego tubusu.

Jeśli temat nie trafiony trudno. Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztywny mieszek makro nadaje sie jako wyciag !!! sam testowalem. tylko, ze ogniskowa sie zwieksza, mi to akurat na razie nie przeszkadza, ale Janusz mowi, ze to nie przyzwoicie tak MTO przeogniskowywac ;D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynne ogniskowanie w MTO zależy przede wszystkim od jakości smaru w ślimaku i jego czystości. ::)

Nadmiar smaru chyba może utrudniać ogniskowanie (stawia większy opór) Ja w moim MTO usunąłem część smaru i teraz ogniskowanie jest łatwe i przyjemne, nawet gdy jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.