Skocz do zawartości

Jaka drukarka?


Rekomendowane odpowiedzi

Weź pod uwagę koszty wydruków, one decydują o ekonomicznym sensie zakupu.

Jeśli użyjesz papieru FOTO i tuszu innego producenta niż wytwórca drukarki - sporo zużyjesz na ustalenie optymalengo profilu wydruku. Każda zmiana producenta tuszu/papieru będzie powodować kolejne próby i koszty.

Jeśli kupisz HP to koszty tuszu i oryginalnych papierów będą chyba największe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu znajdziesz test: http://www.steves-digicams.com/2004_review...non_ip4000.html

 

sam niemam o niej zdania, bo nawet na oczy jej nie widziałem, ale pamiętaj jedno, w atramentówkach jest tak, że im tańsza drukarka, to tym droższa w eksploatacji (koszty pojemników z tuszem)

pozdrowienia

 

tu jeszcze lepszy test: http://www.tomshardware.pl/consumer/200410...on_pixma_ip4000

bo to jeden z najlepszych serwisów z testami sprzętu komputerowego.

 

i ten wskaźnik powinien cię zainteresować:

image010.gif

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam niemam o niej zdania, bo nawet na oczy jej nie widziałem, ale pamiętaj jedno, w atramentówkach jest tak, że im tańsza drukarka, to tym droższa w eksploatacji (koszty pojemników z tuszem)

EXACTLY!

 

Dla mnie drukarki o maksymalnym formacie 10x15 po prostu NIE ISTNIEJĄ!

Drukarki termosublimacyjne mają trochę specyficzne cechy, może to zaskoczyć przyzwyczajonych do plujek. Dlatego zalecam poczytać sporo i ZOBACZYĆ, POMACAĆ wydruki przed podjęciem decyzji inwestycyjnej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod względem jakości i kosztów zdaje się, że najlepiej będzie wypadać światowa czołówka. Polecam Fuji Frontiera, lub Konica R2 Super....

 

A tak na zupełnie poważnie, jakość zdjęć z termosublimacyjnej mi osobiście nie odpowiada - plujka jest do zaakceptowania, ale biorąc pod uwagę że za odbitkę na papierze foto w formacie 20x30 płacę jakieś 8 zł a wydruk wyjdzie mnie conajmniej dwa razy tyle (licząc koszty drukarka/papier/tusz/poświęcony czas na kalibrację i ustawienia) i biorąc również pod uwagę iż wydruki z plujek domowych są wrażliwe na wilgoć -dawno temu zarzuciłem ideę domowego labu cyfrowego i grzeje raz na jakiś czas pobawić się wspomnianą R2 lub w inne miejsce gdzie moge podotykać Frontierę. I przynajmniej się nie stresuje, ceną drukarki, tym że za moment będzie nowy model i że za tusze będę płacił jak za zboże.... Naprawdę polecam na spokojnie przeliczyć koszty, zobaczyć wydruk i porównać z odbitką z labu cyfrowego i dać sobie spokój.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez kaluzny_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arku gorąco polecam Ci HP DJ 5740. Jest to drukarka dedykowana do drukowania dużych ilości tekstu. Jednak za tę cene jest to to samo co droższe modele z serii foto HP o nr zaczynających się od 57.. . Ona różni się tym od koleżanek dedykowanych do foto, że nie ma wyświetlacza LCD do podglądu fot i czytników kart. Natomiast posiada doskonałe oprogramowanie do wydruku fot, które do wersji foto trzeba dokupić !!!

Wersje foto mają też wstawiany od razu cartrige foto tutaj trzeba go kupić.

Polecam drukarki serii 57..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.