Jump to content

Jaka drukarka?


Arek
 Share

Recommended Posts

Hej!

 

Chciałbym drukować fotki z 300D na dobrym papierze, tak aby uniezależnić się od Foto-Labów, które

lubią skisić zdjęcia. Jaką drukarkę i jaki papier byście polecili? Czy da się zmieścić z tym zakupem w

500-600 zl?

 

Arek

Link to comment
Share on other sites

Guest cygnus

Weź pod uwagę koszty wydruków, one decydują o ekonomicznym sensie zakupu.

Jeśli użyjesz papieru FOTO i tuszu innego producenta niż wytwórca drukarki - sporo zużyjesz na ustalenie optymalengo profilu wydruku. Każda zmiana producenta tuszu/papieru będzie powodować kolejne próby i koszty.

Jeśli kupisz HP to koszty tuszu i oryginalnych papierów będą chyba największe.

Link to comment
Share on other sites

tu znajdziesz test: http://www.steves-digicams.com/2004_review...non_ip4000.html

 

sam niemam o niej zdania, bo nawet na oczy jej nie widziałem, ale pamiętaj jedno, w atramentówkach jest tak, że im tańsza drukarka, to tym droższa w eksploatacji (koszty pojemników z tuszem)

pozdrowienia

 

tu jeszcze lepszy test: http://www.tomshardware.pl/consumer/200410...on_pixma_ip4000

bo to jeden z najlepszych serwisów z testami sprzętu komputerowego.

 

i ten wskaźnik powinien cię zainteresować:

image010.gif

Edited by sumas
Link to comment
Share on other sites

Guest cygnus
sam niemam o niej zdania, bo nawet na oczy jej nie widziałem, ale pamiętaj jedno, w atramentówkach jest tak, że im tańsza drukarka, to tym droższa w eksploatacji (koszty pojemników z tuszem)

EXACTLY!

 

Dla mnie drukarki o maksymalnym formacie 10x15 po prostu NIE ISTNIEJĄ!

Drukarki termosublimacyjne mają trochę specyficzne cechy, może to zaskoczyć przyzwyczajonych do plujek. Dlatego zalecam poczytać sporo i ZOBACZYĆ, POMACAĆ wydruki przed podjęciem decyzji inwestycyjnej!

Link to comment
Share on other sites

Guest kaluzny_m

pod względem jakości i kosztów zdaje się, że najlepiej będzie wypadać światowa czołówka. Polecam Fuji Frontiera, lub Konica R2 Super....

 

A tak na zupełnie poważnie, jakość zdjęć z termosublimacyjnej mi osobiście nie odpowiada - plujka jest do zaakceptowania, ale biorąc pod uwagę że za odbitkę na papierze foto w formacie 20x30 płacę jakieś 8 zł a wydruk wyjdzie mnie conajmniej dwa razy tyle (licząc koszty drukarka/papier/tusz/poświęcony czas na kalibrację i ustawienia) i biorąc również pod uwagę iż wydruki z plujek domowych są wrażliwe na wilgoć -dawno temu zarzuciłem ideę domowego labu cyfrowego i grzeje raz na jakiś czas pobawić się wspomnianą R2 lub w inne miejsce gdzie moge podotykać Frontierę. I przynajmniej się nie stresuje, ceną drukarki, tym że za moment będzie nowy model i że za tusze będę płacił jak za zboże.... Naprawdę polecam na spokojnie przeliczyć koszty, zobaczyć wydruk i porównać z odbitką z labu cyfrowego i dać sobie spokój.

 

Pozdrawiam !

Edited by kaluzny_m
Link to comment
Share on other sites

arku gorąco polecam Ci HP DJ 5740. Jest to drukarka dedykowana do drukowania dużych ilości tekstu. Jednak za tę cene jest to to samo co droższe modele z serii foto HP o nr zaczynających się od 57.. . Ona różni się tym od koleżanek dedykowanych do foto, że nie ma wyświetlacza LCD do podglądu fot i czytników kart. Natomiast posiada doskonałe oprogramowanie do wydruku fot, które do wersji foto trzeba dokupić !!!

Wersje foto mają też wstawiany od razu cartrige foto tutaj trzeba go kupić.

Polecam drukarki serii 57..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.