Skocz do zawartości

Jaki aparat cyfrowy ?


Marek_J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat kupna tych aparacików cyfrowych:

1) Canon PowerShot S2 IS

2) Canon PowerShot G6

3) Canon PowerShot Pro1

Aparat ma być do ogólnego zastosowania, makro ale i astrofotografi.

Który Waszym zdaniem aparat jest lepszy, wart kupna i dlaczego ??

A może macie inny lepszy w tej klasie cenowej max do 2500zł

ps.

-najlepiej jak dało by się zawiesić na moją Syntę :-)

-czy do powyższych cyfraków są jakieś tulejki aby można połączyć je z Syntą ?

Edytowane przez Marek_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być jednak "małpka" to weź pod uwagę jeszcze nikona coolpixa 8700 za mniej więcej taką samą cenę

ale pomyśl jeszcze jednak nad tym eosem 300D, chyba jednak warto

tu masz porównanie parametrów:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...cp8700&show=all

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być jednak "małpka" to weź pod uwagę jeszcze nikona coolpixa 8700 za mniej więcej taką samą cenę

ale pomyśl jeszcze jednak nad tym eosem 300D, chyba jednak warto

tu masz porównanie parametrów:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...cp8700&show=all

pozdrowienia

 

 

Ten Nikon COOLPIX 8700 ma całkiem fajne parametry, trzeba się zasatnowić i nad nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Nikon Coolpix 4800 ? Czy rzeczywiście ma tryb B ?(bo nie we wszystkich ulotkach tak pisze).

Patrząc po tym:

Nikon Coolpix4800

raczej nie

Do Marka_J:

Jak bym miał 2500 to naprawdę kupiłbym w Canona 300D niż jakikolwiek kompakt, nawet jakbym miał potem zbierać rok na jakieś tele do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać kompakty nawet te zaawansowane z lustrzanką?

Jeżeli astronomia jest dla Ciebie ważna, to nie zastanawiałbym się ani przez chwilę.

EOS 300D daje w astrofoto takie możliwości, jakimi nie może się pochwalić żaden kompakt nawet w wyższej cenie, a wynika to z dużych różnic w budowie obu typów aparatów. Jednak Twoje pieniążki - Twój wybór.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się ale powiedcie mi ile trzeba dołożyć do EOSa, żeby był aparatem uniwersalnym :icon_question:

Trzeba chyba dokupic ze trzy obiektywy, żeby dorównać temu kompaktowi :D zoomem, makro itd. niewiem może się mylę a to wiąże się z kolejnymi sporymi wydatkami :(

Edytowane przez Marek_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto jest zdefiniować parametry aparatu, który nadaje się do astrofoto.

 

Jakie waszym zdaniem powinien być taki aparat?

 

Załóżmy, że mówimy o lustrzance. Proponuję wziąć pod uwagę następujące parametry:

 

1. Rodzaj matrycy: CCD czy CMOS ?

2. Jaka minimalna rodzielczość matrycy ?

3. Jakie nastawy czułości ?

4. Jakie czasy naświetlania ?

5. Jaki obiektyw / jakie obiektywy ?

6. Jakie inne parametry aparatu są istotne lub przydatne przy foceniu astro ?

 

Czy ktoś mógłby podzielić się wiedzą i odpowiedzieć na moje pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się ale powiedcie mi ile trzeba dołożyć do EOSa, żeby był aparatem uniwersalnym  :icon_question:

 

Obiektyw kitowy sprawia, że taki 300D jest uniwersalny. Jedynie pole widzenia nieco mniejsze niż w kompaktach ze względu na rozmiar matrycy. Nawet foty nieba można nim z powodzeniem robic. Stosujemy go w sieci PFN gdy nie ma pod reką nic lepszego.

 

Do pełni szczęscia trzeba dokupić wężyk (nie orginalny to jakies 20zl), a jesli ma się jakieś stare tele nie pasujące do EF to odpowiedną redukcję (na M42 ok 45zl). Ja miałem redukcję z telepa na M42 więc teraz z nową redukcją wpinam EOSa i do starych teleobiektywów i do teleskopu B)

 

Jak juz wydawac ok 2500 to lepiej juz na cos z wymienną optyką

 

Jesli aparacik ma być dobry, ale raczej nie do astro to w tej cenie trudno przebić Lumixy. Doskonała optyka ze stabilizacją obrazu i szerokim zoomem. Na takie szkło do EOSa trzeba by wydać bardzo dużo kasy. Ale czułość i czasy nie te co w EOSie.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się ale powiedcie mi ile trzeba dołożyć do EOSa, żeby był aparatem uniwersalnym  :icon_question:

Trzeba chyba dokupic ze trzy obiektywy, żeby dorównać temu kompaktowi  :D zoomem, makro itd. niewiem może się mylę a to wiąże się z kolejnymi sporymi wydatkami  :(

Jak dla mnie zdjęcia makro kitowym obiektywem wychodzą całkiem nie źle oto mały dowód:

IMG_0679_min.jpg

IMG_0679_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne foty !!! coraz bardziej jestem przekonany do EOS-a ale co np : z zoomem ?

Kitowym obiektywem uzyskasz ogniskową max. 55 mm (odpowiednik70mm analoga) więc na pewno zapewne czeka Cię zakup jakiegoś telezooma.

Jest to wydatek rzędu 900 zł w górę.

Galerie z przykładowo Sigmy 18-200 (ok.1500 PLN) możesz znależć np. tu

Ogniskowa 200 mm to w przypadku Canona 300D odpowiednik 320 mm analoga

A i jeszcze jedno bardzo waźne z 300D przy pomocy Wasi jeśli chodzi o parametry i ustawienia zrobisz 10D :D

 

Andee: baaardzo ładne zdjęcia makro i nie tylko :Beer:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry telezoom na gwint M42 mozna juz kupic za okolo 150-200zl. Osobiscie poluje teraz na ruskiego Tair'a 3A 4.5/300, to swietny obiektyw za smieszne pieniadze. Oczywiscie to obiektyw manualny ale mnie szybkosc nie jest potrzebna.

 

Dodatkowo planuje tez zakup Sigmy 70-300 APO Super Macro II DG za okolo 900-950zl, nie jest to zakup priorytetowy i zawsze mozna dokupic taki obiektyw w momencie przyplywu gotowki.

 

Dziekuje za opinie o moich fotkach. Sadze ze jest jeszcze duzo do zrobienia, aparat posiadam od 3 tygodni, poprzednio bawilem sie lustrzanka jakies 15 lat temu i naprawde byly to tylko zabawy. Jestem wiec na etapie uczenia sie fotografii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitowym obiektywem uzyskasz ogniskową  max. 55 mm (odpowiednik70mm analoga) więc na pewno zapewne czeka Cię zakup jakiegoś telezooma.

 

A w przypadku kompakta niczego już sobie nie dokupisz, co najwyżej nowy aparat ;)

Obraz przy maksymalnym zoomie w kompaktach czesto nie jest za ciekawy.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A w przypadku kompakta niczego już sobie nie dokupisz, co najwyżej nowy aparat ;)

Obraz przy maksymalnym zoomie w kompaktach czesto nie jest za ciekawy.

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

 

Wreście zdecydowałem sie na Eos'a 300D i teraz nie żałuję decyzji bo jest świetny :-)

 

 

 

Powiedcie jakie złączki, redukcje będą mi potrzebne aby połączyć Syntę 200/1200 i Canona EOS 300D ?

Mam tylko złączkę 1,25" / M42x1

 

Czy trzeba kupić redukcję M42x1 / Canon EOS ?

Edytowane przez Marek_J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, najlepszy z możliwych wyborów :) Na pewno nie będziesz żalował

 

Tak, wystarczy jak zaopatrzysz się w redukcję Canon->m42. Jeśli masz wyciąg 2" warto myślę zainwestować np. w adapter 2" z gwintem m42

 

 

Jeszcze lepszym wyborem byłby 350D, ale tą metodą można dojść do 1Dmark...

a poza tym większość oprogramowania wspomagającego astrofoto przystosowano właśnie do 300D. Z 350-tką są już problemy.

Tak czy inaczej będziesz zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dslr focus jest, ale ciągle w wersji beta

dużo programów graficznych nie obsługuje RAW'a 350-tki

jest natomiast przeglądarka pod windę, co prawda tylko xp i sp2, ale za to z obsługą "thumbnailsów":

http://www.microsoft.com/downloads/details...&DisplayLang=en

i to chyba wszystko

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry telezoom na gwint M42 mozna juz kupic za okolo 150-200zl. Osobiscie poluje teraz na ruskiego Tair'a 3A 4.5/300, to swietny obiektyw za smieszne pieniadze. Oczywiscie to obiektyw manualny ale mnie szybkosc nie jest potrzebna.

Dodatkowo planuje tez zakup Sigmy 70-300 APO Super Macro II DG za okolo 900-950zl, nie jest to zakup priorytetowy i zawsze mozna dokupic taki obiektyw w momencie przyplywu gotowki.

Przecież Tair 3A NIE JEST ZOOMEM! To jest stały teleobiektyw.

Można trafić na Allegro dużo obiektywów M-42 w naprawdę przystępnych cenach, Taira zaś najłatwiej kupić jako FOTOSNAJPER.

 

Wracając do wątku JAKI APARAT - supertelezoomy kompaktowe są kiepskie jakościowo (pod względem jakości uzyskiwanych zdjęć). Cóż, zrobienie DOBREGO OPTYCZNIE obiektywu z krotnością zooma 10 x kosztowałoby mnóstwo kasy a ciężar takiego sprzętu też byłby całkiem niekompaktowy!

Chciałbym też widzieć gościa, który robi zdjęcia z ręki obiektywem z ekwiwalentną ogniskową 400 mm i są nieporuszone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.