Skocz do zawartości

Lustro główne 200mm od U.


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mialem już nie zadawać wiecej pytan dotyczących mojego telepa ,aż do Wielkiej Próby mojego sprzetu,lecz stało sie.... :D prosze odpowiedzcie mi jaki kolor powierzchni powinno miec lustro główne?Ja wiem ,ze metaliczne ,ale po rozmowach z astrokosmo i opisie mojego lustra głownego(przed i po umyciu) musze stwierdzic ,ze powierzchnia jest ok,praktycznie brak mikro rys lecz gdy sie w nim przegladłem to uzyskalem obraz lekko przyciemniony o kolorze lekkiego brązu ,lub fioletu.Taka jak mowia chemicy 'opalescencja"czy w rzeczywistosci tak powinien wygladac obraz odbity w lustrze(z bliskiej odleglosci) czy powinien byc czysty jak w zwyklym lustrze np.lazienkowym?Astrokosmo twierdzi ze jego lustro glowne daje obraz bez przyciemnienia.Mam nadzieje ,ze mnie zrozumieliscie.Prosze o opinie :Salut: .Pozdrawiam

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz mam takiego koloru jak w lustrze , wyrazniejszy . Nie mam zabarwien , lustro jest srebrzyste . Moze masz jakis nalot i umyj go jeszcze raz woda z ludwikiem i splukaj ? Zobacz czy nie robi sie srebrzyste . Czym myłeś ?

Po napyleniu i utwardzeniu gwarancja na lustro jest 2 lata , ponoc z 5 lat wytrzymuje . Bez utwardzenia mam 2 lata . Jeszcze z 2 powinno wytrzymać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro wymylem woda z ludwikiem ,a nastepnie splukalem woda destylowana i pozostawilem do wyschniecia.Powloka lustra jest ok,metaliczna ,lecz obraz odbijajacy sie w nim ma lekko przyciemniony kolor.Nie chcialbym,wyslac "dobrego"lustra do napylenia i placic na darmo.Może ktos jeszcze doradzi mi co powinienem zrobic. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza-zlecic napylenie lustra i jego utwardzenie :blink: kolejny koszt.Ktora firma robi to najsolidniej,ktora mi polecicie?Moze glupie zadam pytanie ,ale czy po ponownym napyleniu jakosc obserwowanych obiektow zrosnie diametralnie?Pozatym poraz enty napiszę ,ze przey takiem slabym napylonym lustrze i okularach 0,96" 4.04 bardzo ladnie byl widoczny Jowisz.Z 2 strony nie mialem porownania jak moglby wygladac przez inny teleskop o podobnej aperturzez dobrym lustrem głównym <_< i to mnie boli..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była sytuacja następująca, równo po linii około ¾ lustra miało podobny odblask jak ty mówisz, czyli przykładają bardzo blisko np. kartkę papieru widać było odcień fioletu, więc zadzwoniłem do Janusza. On powiedział mi że takie rzeczy się zdążają ale nie wpływają na obraz. I chyba miał racje po obraz mam rewelacyjny, ale jak będę miał czas to dam do ponownego aluminiowania mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jeszcze jedno weź też pod uwagę że większość osób nie wyciąga lustra głównego a nawet go nie myje, dlatego takie „przebarwienia” mogą występować dość często w wielu teleskopach, a patrząc na nie od góry nawet największy specjalista tego nie dostrzeże, gratuluje spostrzegawczości :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby czesc powierzchni miala biale naloty , byla matowawa to aluminizuj . Pobaw sie tym co masz , Pewnie odcien brazowy ma jakies znaczenie ale w/g mnie nieduze . Najlepiej w przyszlosci porownaj z innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.