Skocz do zawartości

MAM FMO!!!


piotrusb

Rekomendowane odpowiedzi

Specialnie nie podalem linku do rejestracji poniewaz wystarczy wejsc w pierwszy link ktory podalem http://fmo.lpl.arizona.edu/FMO_home/how_to_become_member.cfm

przeczytaj wszystko dokladnie i na 100% bedziesz wiedzial gdzie sie zarejestrowac a przy okazji zapoznasz sie troche z projektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, wiadomość o Twoim odkryciu dostałem od Michała Kusiaka (tu wielkie dzięki !) bo byłem na kilkudniowym wypadzie na poszukiwania komet. Teraz wróciłem i mogę powiedzieć ... GRATULUJĘ !

 

Jednak jedno mnie zastanawia. Bo na animacji złożonej z 3-ech klatek danego rejonu, obiekt jest na nich wszystkich. Mógłbyś powiedzieć jak ów obiekt wyglądał na zdjęciu JPEG tym co się przegląda ? W radiu RMF FM mówiłeś, że "zaznaczyłeś gwiazdę, tak z ciekawości ..."

Czyli chcesz powiedzieć, że na zdjęciu to też był punkt a nie kreska ? Jeśli tak to, ... brak mi słów na ten zbieg okoliczności i olbrzymie szczęście :huh:

 

------

Kampania zachęcania do przeglądania FMO przynosi teraz rezultaty. Teraz czas na SOHO. To taka mała dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziałem, że na początku mojej przygody z astronomią były fora internetowe :)

Jak zobaczyłem, że napisałeś pomyslałem że pewnie odpisałeś na nurtujące nas pytania. Ale pomyliłem się. Może następnym razem ... (biorę poprawkę na Twój wiek) ... poczekam.

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem z ciekawości gwiazdę w różowym kółku - a później zapomniałem o tym że prosili żeby nie wysyłać zgłoszeń :Boink: ale gdyby nie to zgłoszenie to by nie znaleźli tej planetoidy :D

Tak myślałem właśnie. To po co oni te czerwone kółka stawiają? Myślałem że to są obiekty, które wykrywają i zgłaszają sami.

Ale, powiedzmy, że miałeś przeczucie, że to właśnie czerwone kółko jest najciekawsze :)

 

Jak tam poszukiwania sponsora na sprzęt? Kuj żelazo, póki gorące, żebyś mógł podziękować sponsorowi jak TVN przyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam poszukiwania sponsora na sprzęt? Kuj żelazo, póki gorące, żebyś mógł podziękować sponsorowi jak TVN przyjedzie.

 

Sponsora nie znalazłem, może tu ktoś z forum się zgłosi na ochotnika ;) Chociażby jakiś montaż ;)

 

ps: TVN już przyjechał, ale jeszcze będzie materiał w planetarium chorzowskim robiony, więc sponsorzy - spieszyć się już niewiele czasu zostało do podziękowań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.