Skocz do zawartości

Trójkąt bermudzki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wpadł mi w ręce ciekawy artykuł o relacji pewnego pilota który zaginął w trójkącie bermudzkim. Pisało tam że ów pilot przed zerwaniem połączenia radiowego z wieżą kontroli lotów mówił że wlatują w jakieś dziwne chumry, kompas zaczyna kręcić się w koło a po chwili morze zmieniło swą barwę. Po tych słowach połączenie się urwało. Co o tym sądzicie? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to oglądałem. Ale nie przypominam sobie tekstu o tym że morze zmieniło swą barwę. Owy pilot mówił, że wleciałw jakiś dziwny wir chmur. I nic nie widział czy coś takiego. Kompas zaczoł mu szwankować itp. A co o tym można sądzić? Albo to zwykły mit o tym trójkącie albo jakieś dziwne zjawisko o którym nic nie wiemy :szczerbaty: Ewentualnie amerykanole coś kombinują. :szczerbaty::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu taką książkę o ufo, trójkącie bermudzkim i takich tam. Mam tam tę relację. Jak mu kompas zaczął szwankować to kazali mu lecieć w stronę słońca. Stwierdził, że w ogóle nie ma słońca :blink:. Gdzieś kiedyś słyszałam, że tam jest jakaś niezwykła budowa dna oceanu, jakieś obniżenie czy coś. I słyszałam też coś o zaburzeniach magnetycznych. W wypadku trójkąta bermudzkiego odnoszę się tak, jak do relacji o UFO. Uważam, że trójkąt i UFO to pewne efekty, zjawiska czy zdarzenia (lub procesy albo jeszcze coś innego) czego nie umiemy wytłumaczyć, przy czym coś co ludziom może przypominać UFO niekoniecznie istnieje. Bynajmniej nie wierzę, że działają tam jakieś siły nadprzyrodzone.

Pozdrawiam.

Elcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakiś mit niczym "potwór z loh nes" (chyba tak to sie pisze :) ). Uwierzyc mozna w zle dzialajace kompasy (co moze miec zwiazek z polem magnetycznym Ziemi), ale w zmieniajacy sie kolor oceanu i znikajace Slonce juz nie za bardzo :unsure:

 

EDIT:

 

Zreszta sami zobaczcie co znalazlem w internecie:

Ostateczny cios Trójkątowi Bermudzkiemu zadało Towarzystwo Ubezpieczeniowe Lloyda. Londyńscy statystycy wykazali, że nie ma podstaw twierdzić, iż w Trójkącie Bermudzkim dochodzi do relatywnie większej ilości wypadków niż w innych rejonach świata. Mierząc natomiast w liczbach absolutnych — owszem, ale tylko dlatego, że przez obszar Trójkąta biegnie wyjątkowo dużo tras powietrznych i morskich. W rejonie panuje zatem spory ruch i prosty rachunek prawdopodobieństwa wykazuje, że musi dochodzić tam do większej ilości katastrof niż gdzie indziej. Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych potwierdza tę konkluzję w stu procentach.

Edytowane przez Ati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widziałem kiedys program chyba na discovery. Na dnie morza w obszarze Trójkąta znajduje sie duzo hydratu metanu, w przypadku wytrącenia go ze stanu równowagi powstają miliony bąbelek gazu. Gaz wypływa ku powierzchni ( morze zmieniło kolor ) - chmura ( smuga kondensacyjna ). Dodatkowo udowodniono ze takie bąbelki mogą błyskawicznie zatopić okręt wciagajac go poprostu pod wodę, a roznica ciśnien i oporów w powietrzu jest w stanie zwalic samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podochodzenie do tego typu spraw jako do zartow czy bredni jest moim skromnym zdaniem niepowazne bo moze sie okazac ze za kilka/kilkadziesiat lat wszystko sie wyjasni. Spojrzcie na to w ten sposob gdybym w XV wieku wyjal z kieszeni komorke i twierdzil ze rozmawiam z kims na drugim koncu swiata pewnie spalili by mnie na stosie :)

Edytowane przez McQueen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, chociaż co do Trójkąta Bermudzkiego konkretnie nie jestem przekonany. To chyba mit w rodzaju potwora z Loch Ness albo Yeti, czyli "starzy ludzie powiadają..." że kiedyś ponoć coś się wydarzyło i ktoś to widział, ale z faktami już cieniutko...

Aczkolwiek zagadka zaginięcia pięciu Avengerów w grudniu 1945 jest wielce osobliwa :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój kochany braciszek w 1976 roku brał udział w Operacji Żagiel `76 z okazji dwusetnej rocznicy Stanów Zjednoczonych. Wypłynął z Gdańska lub z Gdyni (teraz już nie pamiętam) jachtem Zawisza Czarny. Trasa biegła przez Kanał Kiloński, Morze Północne, Maderę i Wyspy Kanaryjskie przez Trójkąt Bermudzki do Nowego Yorku. Płynąc przez TB wszyscy bali się panicznie. Ale jedyne co zauważyli to miejscami gęsta mgła i dużo rekinów. Ani kompasy ani nawigacja, czy radiostacja nie przerwały swojego poprawnego działania nawet przez chwilę.

 

Albo nie natrafili na żadne anomalie, albo poprostu jest to jakiś mit.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sp4xkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kochany braciszek w 1976 roku brał udział w Operacji Żagiel `76 z okazji dwusetnej rocznicy Stanów Zjednoczonych. Wypłynął z Gdańska lub z Gdyni (teraz już nie pamiętam) jachtem Zawisza Czarny. Trasa biegła przez Kanał Kiloński, Morze Północne, Maderę i Wyspy Kanaryjskie przez Trójkąt Bermudzki do Nowego Yorku. Płynąc przez TB wszyscy bali się panicznie. Ale jedyne co zauważyli to miejscami gęsta mgła i dużo rekinów. Ani kompasy ani nawigacja, czy radiostacja nie przerwały swojego poprawnego działania nawet przez chwilę.

 

Albo nie natrafili na żadne anomalie, albo poprostu jest to jakiś mit.

 

Pozdrawiam.

Moim zdaniem to jakiś mit <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym bronił Leppera, ale jemu podobnych, albo jeszcze gorszych jest u nas więcej. Czemu akurat tylko jego krytykować? W Polsce przecież nie ma dobrych polityków, którzy uprawialiby politykę. Są tylko politykierzy, którzy w TV bez przerwy mówią o polityce. A to są dwie różne kategorie. To tak jak powiedział mój koleś, "u nas uczonych jest pod dostatkiem, ale nauczonych - niewielu". Tak też jest z osobami, którzy myślą, że są politykami, a tak naprawdę, są to gadające łby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaly by sie jakies czasoprzestrzenne wrota . Z faktu, ze w okolicach Japonii jest podobnie mozna oczekiwac punktu/ osi/ stycznosci z czyms innym . A Leper to porzadny gosc , nawet na gwalt na prostytutce nie wiedzial jak zareagowac . Wiekszosc uznawanych za osobistosci to na prawde drobni sprzedawczycy i pilnujacy aby nadal tak bylo . Klania sie brak lustracji i pozwolenie niszczenia dokumentow przez jakis tam jak sadze sprzedawczykow . Epoka Michnika skonczona . :banan::banan::banan: / mam nadzieje /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.