Skocz do zawartości

[Postulat] WIELKIE OCZY I USZY - o MAXImalnych


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję forum o ekstremalnym sprzęcie obserwacyjnym NAZIEMNYM i NIEZIEMSKIM, oczywiście optycznym, X-ray, GAMMA, radio-tele (nie mylić z audio-tele!). Tematyka w rodzaju prelekcji "Wielkie oczy Ziemi", czy "Uzbrójmy oko, spójrzmy Słońcu w twarz" - kto widział ten wie o czym m mówię, to jest naprawdę SZEROKI i PASJONUJĄCY temat! I nawet z istotnym udziałem Polaków!

Jest trochę ciekawych miejsc w sieci ale ja więcej czasu spędzam w forum niż na buszowaniu, akurat można sobie choćby linki w ciekawsze miejsca podrzucać!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem Za .

 

Bedzie tylko Jeden problem - koncepcja J . Jak zrozumialem to subfora maja miec ograniczona ilczbe uzytkownikow, w tym ogladaczy co prawie nic w temacie nie beda wiedzieli / np. ja / . I wszystkie tematy poszerzajace , uscislajace jakies zagadnienia nie beda dostepne nawet wiekszosci . W tej chwili wszysto jest wymieszane i naprawde trudno wyluskac co potrzeba . Jak pamietam kto i mniejwiecej kiedy cos pisal to znajde . Nowi sa bez szans tak jak ja do starszych postow . Sądzę, ze te subfora w naszym zamysle maja pelnic funkcje porzadkujaca aby np. po roku post byl nadal latwo dostepny . Wymaga to od piszacych aby tylko w danym temacie pisali . Jest opcja szukaj, ale jest tego bardzo duzo co trzeba sprawdzic aby znalezc i ciagle przybywa .

Koncepcja J jest chyba inna . Maja to byc posty o czymkolwiek, dostepnie uprawnionym i dowolnym temacie np zoofilia, kolekcjoerstwo itp. Warunek min. 20 ludzi w tym bedzie chcialo byc . Tak zrozumialem

Teraz proponowane tematy w subforach daza do uporzadkowania potrzebnych wiadomosci na tym forum . Wchodze na subfora i wybieram np. webcamery, foto , astrofoto z dzialami w/g sprzetu , kolimacja , lustra itd . Teraz wartosciowe informacje gina w masie . Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J? Hmm... mam sie juz martwic tym zakonfabulowanym nickiem? :)

 

Na forum AF rozdrobnienie dzialow prowadzi do spadku uzywalnosci. Na zdrowy rozum zdawaloby sie, ze jak jest wiecej dzialow, to informacja lepiej poukladana, wiec dobrze dostepna. Niestety, w praktyce okazuje sie, ze ludzie faktycznie czytaja, ale wtedy mniej sa aktywni - tzn. mniej pisza.

 

Co innego pomysl z dzialami userow. To inna bajka i inne zalozenie. Takich dzialow moze byc 1000. Zbig mozesz przeciez sobie zalozyc forum "Swiat wg Zbiga". Na SkyScope chce zrobic system Blogow astro - mysle, ze to dopiero bedzie masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Jak to mówią - size matters. W astronomii też.

Z jednym tylko zastrzeżeniem - co będzie, jak już obejrzymy linki i przedyskutujemy wszystkie wielkie oczy i uszy?

Gacki też się mieszczą w temacie?

Przecież powstają ciągle nowe!

Albo różne wyspecjalozowane, jak np. przyrządy słoneczne, BigOwl, teleskop rtęciowy. Mało to oryginalnych rzeczy naukowcy wymyślą, by grant uzasadnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.