Skocz do zawartości

Mam problem informatyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Nie powstało jeszcze podforum informatyczne a mnie się nie chce szuklać po sieci więc zadaję pytanie w tym miejscu. Poprzednio kiedy miałem problem informatyczny pomogliście teraz też liczę ze się da coś zrobić za co z góry serdecznie dziękuję. Do rzeczy

 

Jeden z moich komputerów pracujących w PFN zachowuje się dziwnie. Jest to Fujitsu PII 400Mhz. Nie można go wyłaczyć z "guzika" przechodzi wtedy w stan uśpienia ale to jest pół biedy. Kiedy przejdzie w ten sposób w stan uśpienia to staje mu zegar. Sprawa jest o tyle dziwna (dla mnie), że kiedy wyłaczę go definitywnie z sieci (230V) to wtedy zegar chodzi. Chyba coś w BIOS-ie trzeba pogrzebać. Nie jest tomoże sprawa bardzo denerwująca bo i tak każdego wieczora ustawiam zegary ale dla mnie dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mówię o wyciąganiu baterii tylko o jej wymianie,

jak myślisz ile lat ma ten komp PII 400?

nie sądzisz, że najwyższy czas wymienić baterię?

bo dlatego zegar nie trzyma daty?

 

Mirku baterie kupisz np. tu: http://www.allegro.pl/search.php?string=Baterie+3V

tylko zobacz który model, jakie cyferki masz na swojej

 

a ustawianie sposobu reakcji na wyłącznik ustawisz: prawą myszą pulpit -właściwości - zakładka: wygaszacz ekranu - kliknij przycisk: zasilanie, w zakładce: zaawansowane -ustaw w polu: przyciski zasilania, odpowiednie akcje

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :Boink: ale jak widać temu pc'towi przydałoby się małe odmłodzenie...to tak czy tak trzeba by zresetować bios ustawić go... skopiować dane na inny dysk i zrobić formata ale nie /Q no i wszystko od nowa a będzie cacy... ja z powodu iż używam wielu programów czynię to raz na 6m-c wówczas mam rakiete na biurku. Pozdrowienia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czas jest poprawny po wylaczeniu i po kilku godzinach zalaczeniu to bateria jest dobra. Moze to aktualnie wlaczony program na uspionym komputerze czas zamraza albo zmienia w/g siebie . Jak spal to nie wie ze minal i zminia w kompie . :Beer:

 

Sprawdzilem u siebie w Compaq P 400 . Po uspieniu wylacznikiem w obudowie zalacz pod win 98 czas mi plynie . Moze faktycznie cos w Biosie . Moge porównac ustawienia z Twoim w zarzadzaniu energia. Moj nie ma przycisku Reset .

Najlepiej po zalaczeniu kompa zaslonic wylacznik i po problemie .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest prawie "nowy" tzn kupiłem go 2 miesiące temu bez HDD i RAM-u bo to miałem. Zainstalowany na nim jest W98 i DOS-owy program MetRec, którego używamy w PFN. Kiedy go "wyłączam" (tzn. przechodzi w stan uśpienia)przyciskiem sieciowym to jest w trybie DOS-u, W98 nie jest uruchomiony, MetRec też. Pamięta tylko "smartdrv".

 

Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem bateryjkę tzn jak go kupiłem założyłem nową

 

To wygląda tak jakby w stanie uśpienia przestał chodzić zegar ale godzinę pamięta od stanu uśpienia. Generalnie to ja sobie ze zworkami i BIOS-em nie poradzę chyba zaproszę do domu firmowego informatyka i postawię mu piwo za fatygę on z BIOS-em da sobie radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem :Boink:  ale jak widać temu pc'towi przydałoby się małe odmłodzenie...to tak czy tak trzeba by zresetować bios ustawić go... skopiować dane na inny dysk i zrobić formata ale nie /Q no i wszystko od nowa a będzie cacy... ja z powodu iż używam wielu programów czynię to raz na 6m-c wówczas mam rakiete na biurku. Pozdrowienia!!

Przepraszam za wtrącenie ale nie mogę się powstrzymać:

 

:blink::blink::blink::ha::ha::ha:

 

Dobrze, że używam Mac'a bo jak bym miał co 6 miechów takie cuda robić to bym się ostro :Boink: i szukał innych rozwiązań

 

Jeszcze raz przepraszam :D:Beer:

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie nie jest problem baterii, tylko procedury hibernującej.

Rozumiem, że usypiasz komputer gdy jest w DOS-ie - i tu jest problem. Obawiam się, że nierozwiązywalny.

Jedyne, co ewentualnie może pomóc, to update BIOS. Jeszcze prędzej upgrade tego programu narzędziowego, który siedzi gdzieś a autoexec.bat czy config.sys i odpowiada za hibernację pod DOS-em.

Ale może też się okazać, że nic nie da się zrobić.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nowej wystarczy w biosie poszukać zakładki: "Power Managment" lub o podobnej nazwie i przestawić ustawienia "Suspend type".

Przestaw też "Soft-OFF by PWR BTTN" na "Instant-OFF".

 

Ponieważ masz Fujitsu a oni zawsze lubią coś pop... w biosie, nazwy mogą być nieco inne. Generalnie pobaw się w biosie ustawieniami zwiazanymi z zarzadzaniem energią.

Co do zatrzymywania zegara to powinna pomóc zmiana biosu na najnowszy.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wtrącenie ale nie mogę się powstrzymać:

 

:blink:  :blink:  :blink:  :ha:  :ha:  :ha:

 

Dobrze, że używam Mac'a bo jak bym miał co 6 miechów takie cuda robić to bym się ostro  :Boink: i szukał innych rozwiązań

 

Jeszcze raz przepraszam :D  :Beer:

 

Ooo to witaj w klubie Macow :) Ja tez pracuje na Macu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.