Skocz do zawartości

Ksiezycowa seria przez 3 dni :)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mala seryjka zdjec ksiezyca :) Chcialem dac za pare dni jak bedzie pelnia ale niestety moje plany pokrzyzowala podoga...

No trudno...

 

 

ksiezyce.jpg

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wielkie to jest ale wrażenia szczególnego nie robi, brak ostrości i szczegółów rzuca się w oczy, chyba musisz dopracować konfigurację optyki :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamięta Wół jak cielęciem był !

 

żeby nie było wątpliwości: TO BYŁO DO CIEBIE JANUSZ !

 

Konrad nie przejmuj się i rób dalej, napisz tylko proszę czym to robiłeś (teleskop/aparat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Oj Papatek, pamięta pamięta ale słabo bo waliłem takie nieostre pierwszym zenitem 12 XP jakiego kupiłem w 1985 roku przez PTMOwskiego Celestrona C8 z jego chwiejnego statywu na obozie na Lubomirze oczywiscie na ORWO UT 21 ale to było z 17-18 lat temu jak jeszcze nie znałem metody kapeluszowej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_P - Wiem, zdaje sobie sprawe ze jest to nic w porownaniu z Waszymi zdjeciami z teleskopow ale od czegos musze zaczac, a nie robiac nic napewno sie nie naucze...

 

Papatki - Zdjecia bede robil dalej, jak troche uzbieram to moze kupie sobie lunete 20 x, lub jakas dobra soczewka mi wpadnie w rece... :) A tymczasowe zdjecia byly robione Nikonem 2500 ( cyfrowka 2 Mpix z 3x zoom-em ) + mala lornetka z powiekszeniem okolo 6x.

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Cię proszę o bardziej konstruktywne porady bo jak nie to wiesz co robię.... ;)

 

Każdy kiedyś zaczynał a taka zabawa jaką robi Konrad jest całkiem fajnym wstępem do dalszych prób !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wiesz Konradzie masz racje i nie zniechęcaj się bo świat idzie do przodu, ja takie foty waliłem 200mm teleskopem SC a ty robisz identyczne maleńką lornetką z obiektywami niespełna 30mm i tanią cyfrówką !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wsparcie :) Jak sie "troche" doucze to moze cos porzadnego kiedys sam zbuduje, bo narazie to jak czytam Wasze posty to sie czuje jak na lekcji fizyki gdzie co 5 slowa nie rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Turista co sie do niego przymierzasz.Księżyc przez tą lunete jest piękny,tak samo gromady otwarte,optyka rosyjska bardzo dobra wg mnie.Super sprawa na wakacje.Tylko drażni mnie to że trzeba prawie 'przyklejeć' oko do okularu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wsparcie :) Jak sie "troche" doucze to moze cos porzadnego kiedys sam zbuduje, bo narazie to jak czytam Wasze posty to sie czuje jak na lekcji fizyki gdzie co 5 slowa nie rozumiem ;)

 

Konradzie, ćwicz dalej, czytaj forum i inne informacje - efekty będą. Ten sprzęt, który posiadasz ogranicza Cię, ale pewnie coś można jeszcze poprawić. Mam wątpliwości czy ta luneta, do której się przymierzasz to dobry pomysł. Myślę, że nawet kiepska lornetka będzie bardziej użyteczna. Ale mogę się mylić.

 

I przypomnę jedno swoje zdjęcie zrobione przez monokular (pół lornetki) 8 x 32 - czyli trochę lepszy sprzęt niż Ty masz teraz:

 

MunCrystal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt duzo lepszy jak moj i nawet nie chodzi mi tu o powiekszenie ale o dokladnosc i szczegolowosc. Jakim aparatem bylo to robione? tez cyfrowka?

Nad lornetka musialbym sie zasanowic ale w sumie ceny sa podobne, chociaz Michau "mowi" ze luneta jest nawet wiecej niz OK :)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, efekt lepszy (ale chyba trochę a nie dużo) bo sprzęt dużo droższy - 150 USD za ten malutki monokular 8x32. Za tyle można kupić prawdziwą lornetkę. Ale kupiłem go świadomie do innych celów niż astrofotografia.

A zdjęcie zrobione jest też cyfrowym Casio QV3500 (3 mpix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje sie na lornetke, bo tamta luneta dolicytowala do prawie 100 zl :) za tyle to juz mozna kupic na allegro lornetke minimum 20x.

To jest troche dziwne bo przeciez w lornetce wszystko jest podwojnie a za to samo powiekszenie placi sie nawet mniej.

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam fotek z Turista.Może wkrótce zrobie,jak do mnie dotrze wreszcie kamerka,Moja luneta ma pewnie z 15 lat więc ile kosztowała to nie wiem ;)ale za 100 zeta to bym jeszcze ją brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz, wielkie dzieki za info, bede licytowal tak do 70, 60 zl (musze jeszcze karte i akumulator na wakacje kupic :( Jak tej nie kupie to pszeszukam google na temat ZRT-457 i bede zbieral... :)

Michau, 15 lat? :) to niezla jest, a w przyblizeniu ile wazy?

Statyw planuje kupic po baterii i akumulatorze ale do aparatu, moze bedzie pasowal tez do lunety ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)Konrad na:http://www.gielda.teleskopy.pl/list.php?kat=teleskop

Masz lunetkę:

ZRT Sprzedam tanio u?ywana Luneta Obserwacyjna ZRT-457 po nowym upgrade Astrokrak!!!z nasadk? odwracaj?c? obraz 45 st. na oryginalnym metalowym statywie. cena ZRT bez nasadki- 250,- zl cena ZRT a n tlefon 0600272822 jacek.karas@pl.dhl.com 13.6.2003

 

Nie wiem. Ale zdaje mi się że to ta sama co była u pana Janusza P. na stronie z używanymi do kupienia. Spytaj. ciekawa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.