Skocz do zawartości

A gdyby tak glosowac przeciw


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Polska rzadzi caly czas grupa wywodzaca sie z ukladow okraglostolowych .

Niezaleznie prawica, lewica . I mamy tak jak widac . Oczekiwanie ze bedzie lepiej widac przy coraz mocniejszym obciazaniu pracodawcow podatkami, koncesjami , zakazami, nakazami , coraz to wymyslniejszymi . Rozwojem biurokracji .

Jakby tak glosowac na cos mniej ukladowego . Tak, aby caly ten uklad zmarginesowac . Czy toPO, PiS, SLD itp . Wszystkie ideologiczne tez bym omijal .

To co zostalo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO mówi, że rozdupczy przerośniętą administrację w drobny mak, zmniejszy podatki i w ogóle że będzie bardziej sympatycznie. A ja mam już serdecznie dosyć tego, że panienka w urzędzie ma nade mną władzę prawie jak za komuny, a 60% zarobionych pieniędzy (jeśli nie więcej) muszę oddawać pazernemu Państwu w postaci podatków, zusów i akcyz, a Państwo ma mnie głęboko gdzieś.

Twierdzą, że biorą za to odpowiedzialność, trzymam za słowo. I nie ma znaczenia że wywodzą się z "Solidarności". Z dwojga złego lepiej z tej strony prawda? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszy podatki

 

Może zmniejszy bezpośrednie od osób fizycznych ale zabierze ulgi i kwotę wolną (tego nie jestem pewien) a więc dla tych najmniej zamożnych wyjdzie na to samo jak nie gorzej.

Wątpię żeby szara strefa się ujawniła a braki w budżecie z tego tytułu zalepią podwyżką podatków pośrednich (VAT)

 

Trąbienie o zniesieniu progresji podatkowej to robienie dobrze bogatym czego wielu wyborców nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmniejszy bezpośrednie od osób fizycznych ale zabierze ulgi i kwotę wolną (tego nie jestem pewien) a więc dla tych najmniej zamożnych wyjdzie na to samo jak nie gorzej.

Wątpię żeby szara strefa się ujawniła a braki w budżecie  z tego tytułu zalepią podwyżką podatków pośrednich (VAT)

 

Trąbienie o zniesieniu progresji podatkowej to robienie dobrze bogatym czego wielu wyborców nie rozumie.

Nawe jeżeli najubożsi na tym bezpośrednio nie zyskają, to zyskają przecież ci bardziej zamożni. A to też ludzie. I ci zamożni mając więcej pieniędzy i mniej obciążeń będą rozwijać gospodarkę i tworzyć miejsca pracy, na czym skorzystają ci biedniejsi. Proste jak drut. Jeszcze chyba tak nie było, żeby jakieś społeczeństwo ucierpiało na zmniejszeniu podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawe jeżeli najubożsi na tym bezpośrednio nie zyskają, to zyskają przecież ci bardziej zamożni.

 

I oto właśnie chodzi. Tym co było źle będzie nadal źle a tym co było dobrze będzie jeszcze lepiej. Tym pierwszym może być lepiej ale dopiero za kilka lat a może jeszcze później. Rząd się zmieni i...

 

A czy ci bogatsi będą inwestować to co "dostaną" poprzez obniżkę podatków, to niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Chciałbym żeby tak było ale może to trwać długo. Cała machina gospodarcza potrzebuje dużo czasu na dostarczenie efektów z inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ludzie z PO od kilkunastu lat mają najwiecej do powiedzenia i najwiekszy udzial w tym co mamy teraz . Trudno oczekiwc aby nie robili tak samo, tylko dlatego ze inaczej przed wyborami mowia . Rzady Mazowieckiego , Bieleckiego , Olszewskiego , Pawlaka AWS-u to trzon terazniejsze PO . Aby bylo śmieszniej czy tragiczniej to poprzednie rzady SLD tez byly z wspolpraca Unii Wolnosci . Z poprzednich lat to w sferze gospodarczej rzadzili ludzie co wywodza sie z tych samych ugrupowan co PO i w czesci tam sa . Terazniejsze rzady SLD jako jedyne nie wywodzily sie z tych korzeni ale to pozory . Przyklad Partia Demokratyczna - ludzie z SLD i UW RAZEM . Premier , minister finansow itp razem z UW .

Podsumowujac caly czas rzadza polska gospodarka ludzie z pod znaku UW, KLD ci sami co byli w AWS , potem w czesci w PO, PiS .

PO jest gwarantem stalosci tego co mamy, tylko bardziej podkreconego bo urzednicy nabieraja doswiadczenia . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze cos na temat lista nr 1 . Widzalem maly fragment reklamy wyborczej i nic wiecej nie wiem . Jakas : Ruch patrioyczny . :Beer:

Uff, a ja myślałem, że Ty tak poważnie.

 

Jak szukasz folkloru, to polecam listę nr 2: Polska Partia Pracy

Tworzą ją: Antyklerykalna Partia Postępu "Racja", Forum Emerytów i Rencistów, Komunistyczna Partia Polski, Polska Partia Ekologiczna - Zieloni, Polska Partia Pracy, Polska Partia Socjalistyczna :banan::banan::banan: (za Wikipedią)

 

Słuchajcie, a z listy nr 12, Platforma JKM, startuje Andrzej Pilipiuk, twórca postaci Jakuba Wędrowycza.

Zaczynam się poważnie zastanawiać :Boink:

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba tak nie było, żeby jakieś społeczeństwo ucierpiało na zmniejszeniu podatków

Jeśli PO obniży podatki w krótkim czasie to będziemy pierwsi.

Jeśli jakiemuś gatunkowi np. drzew rosnących na bagnach, przez milion lat będziesz stopniowo zmniejszał dzienną rację dostarczanej wody to one się dostosują i nadal będą zielone, ale jak to zrobisz z dnia na dzień to zostanie kikut.

 

Należy zmniejszyś podatki ale trzeba to robić stopniowo, jak podatki spadną nagle (1-2lata) a wiadomo że gospodarka to nie ferrari nie zdąży ruszyć od razu z kopyta to po roku będziemy w .. (tam gdzie Ferdkowe ciele ogon nosi).

 

Panowie w znacznej większości jesteście dorosłymi osobami więc odróżniacie kiełbasę wyborczą od programu, z tego co ja widzę to żadna partia nie ma programu wszyscy rzucają głodnymi kawałkami.

 

Moje zdanie jest takie, narobią szumu zrobią rozpierduchę w biurokracji, obsadzą stołki swoimi i nastąpi cisza. Wreszcie będzie się nam wydawało że mamy praworządnych u steru, tylko ciekawe jak długo (pewnie do następnych wyborów).

Ciekawe czy media nadal będą z taką zawziętością wytykały korupcję nowym rządzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba nie jesteś aż tak młody, żeby Pan Samochodzik kojarzył Ci się z Pilipiukiem zamiast z Nienackim.

 

:blink:

 

Chyba coś źle zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że nawet nie wiedziałem, że ktoś (Pilipiuk) pociągnął serię Nienackiego. Ciekawym tylko na jakim poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak na kultury politycznej, w każdym calu, możemy mównic że wielu polityków w jakiś sposób dopuściło się przestępstwa w mniejszym lub większym stopniu. Jednak wywlekanie brudów i robienie z kogoś przestępcy z powodów wyłącznie politycznych nazwał bym polowaniem na czarownicę. Np. sprawa Włodzimierza C. Komisja ds. Orlenu powalana w celu zbadania afery o szerokim ekonomiczno-politycznym aspekcie trwoniła swój cenny czas na zgłębianiu deklaracji podatkowej Marszałka Sejmu. Czemu to wszystko ma służyć, dlaczego politycy zamiast przekonywać do siebie wyborców walczą na teczki i wylewają kubły z pomyjami. Nie jestem specjalnie czerwony, ale do Cimoszewicza żywiłem sympatię choćby z powodu jego inteligencji i kultury politycznej, był moim zdecydowanym faworytem. Nie był święty, jednak afera jaka się wywiązała wokół jego osoby to skandal w biały dzień i to kiedy ? gdy wg notowań stanął na szczycie, a wystarczyło trochę syfu medialnego proszę poparcie zaczęło spadać… ale szaraczki zawsze robią tak gdy ktoś mądry zaczyna zyskiwać w oczach wyborców, „przypomina mi to sprawę Oleksego którego również cenię.” Nie ma co ukrywać, wyborcy rozumują jak stado baranów..

Kto teraz pozostał? chyba Tusk.. on chyba jeszcze reprezentuje jakiś poziom.. choć nie jestem specjalnie liberalny, chyba go poprę.. ale tylko ze względu na niski poziom oszołomstwa i chyba najwyższy iloraz inteligencji pana Donalda wobec pozostałych kandydatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak na kultury politycznej, w każdym calu, możemy mównic że wielu polityków w jakiś sposób dopuściło się przestępstwa w mniejszym lub większym stopniu. Jednak wywlekanie brudów i robienie z kogoś przestępcy z powodów wyłącznie politycznych nazwał bym polowaniem na czarownicę.  Np. sprawa Włodzimierza C. Komisja ds. Orlenu powalana w celu zbadania afery o szerokim ekonomiczno-politycznym aspekcie trwoniła swój cenny czas na zgłębianiu deklaracji podatkowej Marszałka Sejmu. Czemu to wszystko ma służyć, dlaczego politycy zamiast przekonywać do siebie wyborców walczą na teczki i wylewają kubły z pomyjami. Nie jestem specjalnie czerwony, ale do Cimoszewicza żywiłem sympatię choćby z powodu jego inteligencji i kultury politycznej, był moim zdecydowanym faworytem. Nie był święty, jednak afera jaka się wywiązała wokół jego osoby to skandal w biały dzień i to kiedy ? gdy wg notowań stanął na szczycie, a wystarczyło trochę syfu medialnego  proszę poparcie zaczęło spadać… ale szaraczki zawsze robią tak gdy ktoś mądry  zaczyna zyskiwać w oczach wyborców, „przypomina mi to sprawę Oleksego którego również cenię.” Nie ma co ukrywać, wyborcy  rozumują jak stado baranów..

Kto teraz pozostał? chyba Tusk.. on chyba jeszcze reprezentuje jakiś poziom.. choć nie jestem specjalnie liberalny, chyba go poprę.. ale tylko  ze względu na niski poziom oszołomstwa i chyba najwyższy iloraz inteligencji pana Donalda wobec pozostałych kandydatów.

 

Cimoszewicz się pomylił, albo i nie. A za pomyłki politycy płacą cenę. I wszystko jasne. To zresztą nie pierwsza pomyłka Włodzimierza - przyominam powódź z 1997 roku. Zamiast pomóc to pouczał ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusk wiecej nieprawdy mial w swoich splotach reklamowych niz Kwasniewski . Ten tylko, ze ukonczyl studia . Ponoc nawet absolutorium nie uzyskal . Sam rozumiem ze z okresleniem czy ma sie je skonczone jest problem bo tylko absolutorium mam. W papierach pisze srednie lub niepelne wyzsze. To jedno kolamstwo Kwasniewskiego , a tyle pozniejszych matactw .

Jle bedzie matactw przy 2 klamstwach ? Jakos zniknely informacje corki Tuska ze wstawal o 5 rano do pracy oraz zdjecie co niby byl na kominie .

Do tego przewodzil KLD czy podobnie co z Unia Demokratyczna dalo UW , "Pampersy" to z jego ekipy . Mozna powiedziec , ze tamten pampersowy desant do dzisiaj w czesci rzadzi . Jak mozna oczekiwac, ze Tusk sie zmienił . Caly czas mamy kontynuacje politykigo spodarczej przez ludzi z jego partii i pogladach co wyszly nam bokiem . Teraz to kielbasa .

Cimoszewicz tylko z powodu nieznajomosci jego dzialan w/g mnie mogl budzic u kogokolwiek sympatie . Mily , usmiechniety z poczuciem wladzy . Tez bym tak sie usmiechal jakby moj ojciec byl szefem sb czy podobnie .

Te sluzby jednak w wazniejszej czesci komu innemu teraz sluza aby wygral . Komu? proste . Jaka partia czy platforma brala w tym glowny udzial? tel 070008888 . Do wygrania niezaleznosc od tajnych sluzb .

W/g mnie zadna partia z okraglego stolu tego nie gwarantuje . PO niby nowe ale korzenie ma okraglostolowe .

 

 

UD, UW teraz PO mania intelektualistow ,ze sa partia inteligentow . Jak sie czujesz inteligentnu to akurat partia dla ciebie . Jakies tam lepery kaczory to ... .

Ale PO i jej poprzednie wcielenia tylko balamuca , a robia swoje tak jak jej poczatki w Kongresie Liberalno Demokratycznym .

 

Jakby w Polsce byla kultura polityczna to polityk co klamie od razu znika .

Kto by został ? :D

Np . Slowa Teraz k.rwa MY , czy sp..rdalaj Dziadu Kaczora , wpadki Donalda, WC

Buzka itd. to powinny byc ich ostatnie wpadki .

Naprawde nie ma wyboru w tych wyborach . Jedyne to wywalic ludzi z okradlego stolu . Potem mozna probowac od nowa budowac .

 

Akurat podczas poczatkow powodzi to WC poplynal z powodu jej wielkosci .

Jak byl w Rydultowach to slusznie zauwazyl ze nic wielkiego sie nie stalo .

Po prostu male jeziorko przebralo i wylalo uszkadzajac slabe wlaly . Woda zalala glowna ulice miasta co byla ponizej jeziorka z powodu braku czy niedzialania kanalow burzowych . Nie miala gdzie splynac . Dopiero potem byly wlasciwe deszcze i powodz z Czech i Raciborz , Opole , Wrocław zalalo

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Polska rzadzi caly czas grupa wywodzaca sie z ukladow okraglostolowych .

Niezaleznie prawica, lewica . I mamy tak jak widac . Oczekiwanie ze bedzie lepiej widac przy coraz mocniejszym obciazaniu pracodawcow podatkami, koncesjami , zakazami, nakazami , coraz to wymyslniejszymi . Rozwojem biurokracji .

Jakby tak glosowac na cos mniej ukladowego . Tak, aby caly ten uklad zmarginesowac . Czy toPO, PiS, SLD itp . Wszystkie ideologiczne tez bym omijal .

To co zostalo ?

 

Pomysł NIE NOWY. Hasło TKM.

 

Czyżby NOWICJAT był jakąś zaletą? Fakt, że UFO-ludek z czarną teczką NIE ZOSTAŁ JEDNAK PREZYDENTEM (przegrał w drugiej turze) pozwala nadał łudzić się, że KTO SIĘ NIE UBABRAŁ WŁĄDZĄ NA PEWNO BĘDZIE LEPSZY od dowolnej z partii okrągłostołowych albo innych do tej pory uczestniczących. Ale to naiwność.

 

A oto stara anegdotka:

 

Cesarz Klaudiusz przyjął delegację z podległej prowincji, delegaci skarżyli się że namiestnik okropnie ich gnębi podatkami, prosili by cesarz go zmienił. Na to Klaudiusz:

Wasza prośba jest nielogiczna. Ten namiestnik już się nachapał więc wnet pofolguje. Drugi żeby dojść do majątku obecnego namiestnika jeszcze bardziej będzie łupił!

 

Pozdrawiam - Miłek

 

P.S.

 

Zbigu!

Zauważ że w Polsce dowolne kompromitujące wpadki nie robią na tych wyborcach, co są zwolennikami "wpadkowicza", żadnego wrażenia! Jedynie niezdecydowani mogą się wahnąć.

 

Mam wrażenie że OSTRY ANTYOKRĄGŁOSTOŁOWY ANTYKOMUNIZM może być dla Ciebie pociągający. Ale zważ na fakt, że przeważnie OSTRZY "ANTYKOMUNIŚCI"

głoszą wybitnie komunistyczne poglądy gospodarcze. M.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja tylko naiwnie chce, aby poesbeckie uklady zniknely z sądów , prokuratury , polityki . Dla mnie okrągly stół to początek tego powyżej . W okraglym stole uczestniczyli tylko "wybrani" z czołówki solidarnosci tzw. solidarnosc II . Ktos wybieral uczestnikow. I tak sobie wybierajacy i wybierani do okrągłego stołu wzajemnie slużą do dzisiaj .

Co byś powiedział jak po napisaniu listu do Prezydenta Polski w sprawie sfałszowania akt sądowych w SO nie mógl tych akt zobaczyc a jak juz pozwolono to byly INNE nowe swiezo tuszem pachnące , na innym papierze i innej maszynie pisane . Żadna z tych partii nie zajela sie tym . To, że fałszowano na korzysc emerytowanego z-cy naczelnika d/s śledczych Komendy woj. Policji /Milicji Katowice i najprawdopodobniej poprzednio pracownika II departamentu SB świadczy o ukladach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze na studiach analizowaliśmy teorię krążenia elit Paretto, ten ciekawy myśliciel zauważył że niezależnie od tego kto aktualnie sprawuje władzę zawsze dąży do pewnej ciągłości. Tzn. wychowuje sobie elity na swój sposób i moduę. Może to być jego dziecko lub ktoś kogo uważa za spadkobiercę swoich tez. Lokuje go często, ustawia pośrednio lub bezpośrednio blisko steru. Ubeckie elity, właśnie tak czyniły, i mamy teraz kilka poziomów ubectwa

1) wymierająca gwardia : Edziu już kopnął w kalendarz Wojtek dzielnie się broni przed pikietami pod jego oknem, ale dożywotnio przysługuje mu ochrona prezydencka. Mieciu bawi się w felietonistce, i eksperta ds prezydenta i SLD, Jurek Kłapouchy zaś pływa w pieniądzach i wiagrze.

2) Ubecja pośrednio związana z władzą PRL np. jak Cimoszko i Olek to lepsza alternatywa dla bardziej wyrafinowanego wyborcy, inteligenci z prezencją i kultura polityczną , paradoksem jest tu Józek O. wielki mózg i intelekt, ale prezencja na 3- jednak nie można go nienawidzić- to awykonalne przeciwnie np. do Janika - woła roboczego, dyscyplinatora bez polotu. Lub Borowski -smutny jegomość.

3) Tu mamy młodych gniewnych, bardziej liberałów, o polocie trącającym o czerwień. Wykreowanych medialnie przez zaangażowanych ojczulków, i mentorów, nowa wizytówka SLD z jej przewodniczącym na czele.

 

Jaki morał….. nie usuniesz tego łańcuszka z obiegu a elity i tak będą krążyć...uwalisz ich w górze odrodzą się w dole. Niech żyje swoboda ruskowo naroda…!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ci bogatsi będą inwestować to co "dostaną" poprzez obniżkę podatków, to niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Chciałbym żeby tak było ale może to trwać długo. Cała machina gospodarcza potrzebuje dużo czasu na dostarczenie efektów z inwestycji.

 

Inwestycje są pochodnymi konsumpcji. Jeżeli nie będzie konsumpcji nie będzi inwestycji bo po co. Aby była konsumpcja ludziom musi więcej w porfelach zostać i temu, który mniej i temu, który więcej zarabia. Tylko konsumpcja pozwoli zmniejszyć bezrobocie tworząc nowe miejsca pracy szczególnie w sferze usług. Tam maszyna nie zastąpi człowieka. Dlatego uważam żę należy głosować na tych ktorzy obiecają zmniejszenie podatków, a co z biednymi dla których nie wystarczy pieniędzy bo z podatków nie będzie. Ano biednych nie będzie bo pracę znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycje są pochodnymi konsumpcji. Jeżeli nie będzie konsumpcji nie będzi inwestycji bo po co.

 

Podstawowa teoria ekonomii mówi, że inwestycje=oszczędności, konsumpcja + inwestycje/oszczędności = dochód

 

Dobro skonsumowane nie może być zainwestowane.

 

Zapewne chodzi Ci (i mi również) o to żeby oszczędności z obniżenia podatków nie były w pierwszej kolejności skonsumowane a zainwestowane.

Mówiłem o tym, że efekt obniżki podatków będzie długookresowy ze względu na to że najpierw zostaną zaspokojone elementarne potrzeby podatnika a dopiero później zacznie on inwestować, co z kolei pociągnie wzrost zatrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.