Skocz do zawartości

A gdyby tak glosowac przeciw


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Ano biednych nie będzie bo pracę znajdą.

 

 

Mirek,co ja bym dala za Twoj optymizm.....!

Ale moje obserwacje nie pozwalaja mi na ten luksus jakim jest optymizm

W naszym "cudownym ustroju" czesto do wladzy dochodza intryganci o mentalnosci kryminalistow:(Poza tym indolencja wladzy,skostniale prawo i poblazanie dla korupcji.

No prosze powiedz jak byc tu optymistczna.....

No chyba zeby tak zmienic mentalnosc ludzka .....Atakowac ideologie ktore nas utwierdzaja w tej mentalnosci,ale wiekszosci ludzi odpowiada takie wpasowanie w schematy.

Ktos na podobnym watku rzucil pomysl by powywieszac komunistow....chwalebne to,bo zredukowaloby sie przeludnienie :D Ale nie lepiej byloby tak zrobic by widzieli oni w demokracji(nam obecnie panujacej) idealna wladze :D TRUDNO BEDZIE :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie,wlasnie, mialo ostatnio miejsce zatrzymanie i przesluchanie bylego (ministra ?) Mieczyslawa W.

 

NIe interesuje mnie sama sprawa M.W. ,ale to co dzialo sie potem.Oczywiscie media podchwycily temat i o zatrzymaniu,zarzutach zrobilo sie glosno. Wtedy,prokuratura łodzka zwolala konferencje prasowa,na ktorej przypomniala przybylym dziennikarzom,o obowiazku przestrzegania prawa i o tym,ze sa grupa zawodowa,od ktorej,tak jak od prokuratury,wymaga sie i oczekuje szczegolnej uwagi i sumiennosci w interpretowaniu prawa i jego bezwzglednego przestrzegania. Napomnienie to odnosilo sie do sytuacji,w ktorej wiele,chyba wiekszosc mediow,w swoich relacjach, podawalo Pelne imie i nazwisko zatrzymanego i podejrzanego M.W.

Kilka godzin po apelu,wlasciwie upomnieniu dziennikarzy przez prokurature łódzką,teleexpresowa blondynka-debilka bez mrugniecia okiem podaje imie i nazwisko podejrzanego w wyzej wspomnianej sprawie.To telewizja publiczna,wiec kanalow komercyjnych narazie nie bede strofowal.

Moglby mi ktos powiedziec,czy ja przegapilem cos w tej sprawie,cos co pozwoliloby uzywac w relacjach medialnych imienia i nazwiska osoby podejrzanej o dokonanie przestepstwa?

Jesli nie,to po tym zajsciu moj glos w wyborach do parlamentu powedruje zupelnie gdzie indziej,w strone przestrzegania prawa i sprawiedliwosci spolecznej.

Musze powiedziec,ze niezle sie wkurzylem cala ta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zmniejszyś podatki ale trzeba to robić stopniowo, jak podatki spadną nagle (1-2lata) a wiadomo że gospodarka to nie ferrari nie zdąży ruszyć od razu z kopyta to po roku będziemy w .. (tam gdzie Ferdkowe ciele ogon nosi).

 

Panowie w znacznej większości jesteście dorosłymi osobami więc odróżniacie kiełbasę wyborczą od programu, z tego co ja widzę to żadna partia nie ma programu wszyscy rzucają głodnymi kawałkami.

 

Teoria teoria a praktyka praktyka...

 

Rozmawialem przed dwoma laty z panem Janem M. Fijorem, znanym publicysta liberalnym na temat

tzw. eksperymentu urugwajskiego, ktorego byl swiadkiem.

Otoz w Urugwaju, bodajze w latach 80-tych, w jednej z prowincji przeprowadzono iscie radykalna obnizke podatkow, jak na obecne czasy. Postawiono jedynie podatek dochodowy 10%-owy, ktory mial jedynie

uspokoic centralna wladze, rzad, aby nie ingerowala w reformy. Oczywiscie zniesiono wszelkie koncesje

w dzialalnosci gospodarczej i wprowadzono swobode zawierania umow.

Jakie byly efekty, latwo sobie wyobrazic i UWAGA osiagniete w 9 MIESIECY !!!

1) Bezrobocie z 15% spadlo praktycznie do zera.

2) Pojawila sie olbrzymia nadwyzka budzetowa.

3) Dochod na glowe podwoil sie.

4) Inwestycje osiagnely taki rozmiar, ze nie bylo juz miejsca dla nowych inwestorow.

No i ostatni przykry efekt

5) Rzad zamknal przedsiewziecie, poniewaz pojawilo sie ryzyko rozprzestrzenienia sie

zjawiska na caly kraj, a jak wiadomo, nie podcina sie galezi, na ktorej sie siedzi.

 

Z reszta tak przeciez funkcjonowaly USA i bogacily sie (20% wzrost gospodarczy) do 1913, kiedy

to pojawil sie podatek dochodowy.

 

Zatem wdrozenie programu PJKM spowodowaloby niespotykany w historii kraju i Europy boom

ekonomiczny.

 

Niestety ludzie wola masochistycznie tkwic w marazmie, niewoli mentalnej i taka przyszlosc

gotowac swojemu potomstwu.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Jesli nie,to po tym zajsciu moj glos w wyborach do parlamentu powedruje zupelnie gdzie indziej,w >>>strone przestrzegania prawa i sprawiedliwosci spolecznej.

 

Hanysiak bez nerw proszę, w telewizji osobiście słyszałem że Mieczysław W. nie życzy sobie żeby mówic o nim Mieczysław W. tylko Mieczysław Wachowski.

 

Z tą całą matematyką ekonimiczną, o której była wcześniej mowa to jest trochę tak że zapominamy że dodajemy nie kawałki tortu ale strumienie.

Podatki są trochę jak tama, która te strumienie ujarzmia.

 

A teraz spójrzmy z perspektywy mikro a nie makro,

 

Z mojej perspektywy wygląda to tak: jakbym nie zapłacił 40% PIT tylko 19% (albo 15% w co wątpię) to bym wydał tę forsę na remont domku moich rodziców. Pan Henio, który udaje bezrobotnego zamiast stac pod budką z piwem i czekac na zasiłek albo na następną lewą fuchę może znalazł by zatrudnienie w jakiejś legalnej firmie remontowej, która dzięki niższym podatkom i ZUSowi mogłaby panu Heniowi płaci legalnie, i mógłby się wziąc za mieszanie cementu. Pan Henio pomyślałby że skoro wybory wygrała PO i zasiłki renty i inne dotacje nie będa rosnąc zainteresuje się czy jego dzieci siedzą w szkole żeby móc w przyszłości znaleźc prace czy piją z kolegami piwo.

 

Efekt: moi rodzice mają wyremontowany dom, pan Henio pracę. Jakoś się wspólnie z panem Heniem wyciągnęliśmy z biedy.

 

W tym momencie tą forsę o której mówimy zabierają politycy, znaczną częśc kradną a resztę wydają na "niezbędne społecznie cele", płacąc jałmużnę ludziom, którzy nie pracują a oddają na nich głos nie widząc dla siebie lepszych perspektyw.

 

Mogę się podpisac pod wszystkimi głosami nt. tego że wszyscy politycy są niefajni. A co my w związku z tym możemy zrobic? Ano zmniejszyc to korytko, którym co 4 lata kręcimy podstawiając je tym politykom albo tamtym.

 

Jest jedna partia, która stwarza nadzieję na zmniejszenie tego korytka.

 

Moim zdaniem jest to ta partia, która w Warszawie na liście ma Julię Piterę. Trzeba szukac na ostatnim miejscu (podobno na własne życzenie kandydatki.

 

 

pozdrawiam

 

 

 

PS. wczoraj czytałem że podobno firmy budowlane w Polsce mają problemy ze znalezieniem rąk do pracy i postulują żeby umożliwi Ukraińcom łatwiejszy dostęp do polskiego rynku pracy.

Koń by się uśmiał

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem prawnikiem ale myślę że całkiem sporo, jeśli on nie wnosi o ochronę swoich personaliów to dlaczego sąd ma się tym bardziej przejmowac niż on?

 

Chcemy zeby aferzyści byli ścigani? Opinia publiczna musi się o nich dowiedziec.

 

Myślę że jak Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości to aferzyści ze świecznika nie będą pod jakąś szczególną ochroną, to chyba sprzeczne z programem PiS.

 

Tak naprawdę nie tu leżą główne problemy naszego kraju że prawa podejrzanych nie są dostatecznie chronione.

 

BTW Chciałbym żeby Ziobro był ministrem Sprawiedliwości ale oddanie gospodarki w ręce PiS to będzie ta sama porażka co zwykle, głosuj tak jak do tej pory

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak naprawdę nie tu leżą główne problemy naszego kraju że prawa podejrzanych nie są dostatecznie chronione."

 

No,no,ladnie.

 

Panietasz,jak pytano o rade, szefa Nowojorskiej policji,jak zaprowadzic porzadek w Warszawie?

Powiedzial,ze porzadku nie bedzie tak dlugo jak dlugo przystankowe ostrzezenia o karalnosci naklejania plakatow,beda zaklejane plakatami.

 

Tak wiec najpierw szyscy rowni wobec prawa dopiero potem porzadek,a jak dziennikarz chce podlegac innemu prawu to niech zostanie ksiedzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi a kto jest prezydentem Warszawy? :D a z jakiej jest partii?? :D

 

 

a tak na serio to mam nadzieję że walkę o prawo i sprawiedliwośc nie zaczną od zamykania ust dziennikarzom.

 

A jak to niby miało wyglądac? Wachowski w telewizji na żywo z zaczernioną twarzą i zniekształconym głosem? Dzień dobry , nazywam się Mieczysław W...Beeeeeeeeep! Proszę nie mówic o mnie Mieczysław W. bo ja jestem Mieczysław W...Beeeeep! ?

 

Mówimy o byłym szefie kancelarii Prezydenta RP, chce czy nie chce jest osobą publiczną.

Chodzi nam o to żeby ścigac nieuczciwych polityków czy nie?

Ziobro powinien się wziąc za grupę trzymającą władzę, skorumpowanych urzędników, nieuczciwych pracodawców, policjantów łapówkarzy, złodziei samochodów, stadionowych huliganów itp. itd.

 

mam malutką prośbę : zostawmy sobie dziennikarzy na potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hihihi a kto jest prezydentem Warszawy? a z jakiej jest partii?? "

 

No tak,przyczyn nieporzadku nie znajdziemy jak nie chcemy,powinienem napisac o przystankach elblaskich.

 

"a tak na serio to mam nadzieję że walkę o prawo i sprawiedliwośc nie zaczną od zamykania ust dziennikarzom."

Tez mam taka nadzieje.Obywatel niech mowi o sobie jak chce,dziennikarze niech przestrzegaja prawa-tak jak wszyscy powinni.

 

"Mówimy o byłym szefie kancelarii Prezydenta RP, chce czy nie chce jest osobą publiczną.

Chodzi nam o to żeby ścigac nieuczciwych polityków czy nie?"

 

Dlaczego usprawiedliwiasz lamanie prawa, checia robienia"dobrej roboty"-scigania aferzystow??

Prawo dopuszcza publikowanie imion i nazwisk osob ktorym prokuratura przedstawila zarzut popelnienia przestepstwa, pelniacych funkcje panstwowe(pewnie bede musial wymienic jakie) i osob zwiazanych (przez pelnione funkcje) z tymi osobami.Z tego co wiem Wachowski nie pelni obecnie zadnej funkcji,przez ktora bylby zwiazany z osobami pelniacymi funkcje panstwowe,dlatego media lamia prawo podajac do publicznej wiadomosci jego imie i nazwisko.Bycie osoba publiczna w sensie potocznym-jaki tu przedstawiles,

nie ma wiele wspolnego z byciem osoba pelniaca kluczowe i na nizszych szczeblach,ale wazne funkcje w panstwie.

 

" mam malutką prośbę : zostawmy sobie dziennikarzy na potem."

 

Ta prosba,nie jest prosba o danie spokoju dziennikarzom,bo im krzywda sie nie dzieje,ani nawet checia odroczenia zadumy nad etyka tego zawodu, ale przejawem takiej ciagotki(bardzo ludzkiej) "a niech prawo bedzie prawem,ale niech czasem bedzie mi wolno obejsc je troszeczke,zeby przyspieszyc naprawianie swiata"

Jak jest poukladany nasz swiat,kraj w szczegolnosci,przez takie chodzenie na skroty,wszyscy widzimy.

 

Zapomnialem podziekowac za wskazowki-na kogo glosowac:)

Pozdrowienia.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie możnaby znaleźc sporo przykładów, kiedy nierzetelny dziennikarz zniszczył czyjeś dobre imię bezpodstawnie, pewnie po to jest to prawo.

 

ale w tym przypadku nie ma o co kruszyc kopii tym bardziej że sam zainteresowany się nie ukrywa.

 

Tym bardziej nie jest to dobry powód aby głosowac na PiS.

 

Swoją drogą ja jestem już taki stary że osobiście pozbyłem się złudzeń że zawsze prawo=sprawiedliwośc

 

Kiedyś Piesiewicz w telewizornii podawał kilka przykładów na sytuacje ze swojego doświadczenia, w których prawo<>sprawiedliwośc.

 

Ze sprawiedliwością to jest trochę tak że dobre prawo niekoniecznie = sprawiedliwośc, trzeba je jeszcze chciec egzekwowac.

Ostatnio na temat kiboli wypowiedział się Kalisz (SLD): "musimy zmienic prawo żeby można było ich ścigac"

Qrde zmieniali je już ze 20-cia razy!!!!!!!!, tylko nikomu się nie chce go egzekwowac.

Potem zapytali Dorna (PiS): "Moznaby taki autokar z kibicami zatrzymac w szczerym polu i ich dooookładnie SKONTROLOWAĆ......."

 

Zagłosowałbym na nich (PiS) ale o ekonomii mają takie pojęcie jak kura o pieprzu albo ja o chińskim balecie.

 

BTW Moja sąsiadka przez ścianę lubi słuchac głośnej muzyki, problem w tym że nie pracuje (bogata mama) i ochota na muzykę nachodzi ją około 1-3 w nocy. Ma święte prawo nie wpuścic policji do swojego mieszkania kiedy ja wzywam patrol. Ma święte prawo nie wpuścic dzielnicowego, ma święte prawo olewac perswazje spółdzielni. Policja ma święte prawo trzymac parę miesięcy mój wniosek o jej ukaranie, sąd grodzki ma święte prawo wyznaczy termin rozprawy na przyszły rok. Ona ma pewnie święte prawo nie stawic się na rozprawę itd. itp.

 

Mam prośbę Hanysiak, daj Ty sądom i organom ścigania chwilę odpoczynku od ścigania ścigających polityków dziennikarzy, niech oni przyjdą do tej mojej sąsiadki i zabiorą jej kolumny bo to chyba niesprawiedliwe że ja nie mogę spac w nocy? Może i trochę częsciowo zgodne z prawem ale niesprawiedliwe.

 

 

Aha za późno już na zgłaszanie kandydatów w tych wyborach ale jak zrobisz coś nieprzyjemnego ale zgodnego z prawem z moją sąsiadką to poprę hasło "Hanysiak na prezydenta" w następnych wyborach :)

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sąsiadce wspomniałem by-the-way (BTW) żeby zilustrować że co innego litera, co innego duch prawa a co innego jego stosowanie.

 

Poza tym jest brzydka, przed 40-tką i uzależniona od swoich nałogów.

Wkurza mnie to że płacę podatki na wymiar sprawiedliwości a jak przychodzi co do czego to nie ma komu kiwnąć palcem i ta pani, która pewnie w swoim życiu nigdy grosza podatku nie zapłaciła ma więcej praw ode mnie. Pewnie jakby był podatek pogłówny toby nie mogła robić balangi jednej za drugą w nocy tylko musiałaby się wziąć za robotę.

 

Poza tym oglądałem właśnie debatę nt. służby zdrowia, i to co mówił przedstawiciel PiS nastroiło mnie bardzo pesymistycznie w świetle ostatnich sondaży i dyskusji nt. koalicji PiS, LPR, Samoobrona.

 

Trzeba chyba kupić trochę dolarów. Londyn brutalnie wycenia nietrafione socjalistyczne pomysły.....

 

Dobrze że jadę na urlop. Do usłyszenia za 2 tygodnie

 

Zyczę dobrej pogody co najmniej do niedzielnych wyborów i jasnych umysłów nad urną wyborczą. :)

 

Pozdrawiam

 

Zbyszek

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto stara anegdotka:

 

Cesarz Klaudiusz przyjął delegację z podległej prowincji, delegaci skarżyli się że namiestnik okropnie ich gnębi podatkami, prosili by cesarz go zmienił. Na to Klaudiusz:

Wasza prośba jest nielogiczna. Ten namiestnik już się nachapał więc wnet pofolguje. Drugi żeby dojść do majątku obecnego namiestnika jeszcze bardziej będzie łupił!

 

100% logiki o czym mieliśmy okazję się przekonać w naszej rzeczywistości nie jeden raz.

 

Mamy rządy jakie mamy. Grunt, że zasiedziałe. Już tak bardzo łupić nie będą. Jak poczują, że kolejne lata sielanki przed nimi to z nudów zaczną coś robić. Nie będą tracić energii na dotarcie do koryta a to proces wysoce energetyczny...

 

Padają na forum słowa powątpiewania czy noworządzący politycy również będą ścigani i czy będą wywlekane ich brudy. Na wszystkich przyjdzie pora a ci, którym się teraz do tyłków dobrano, czy też na dniach ktoś się dobierze, niech się cieszą swoimi posadami póki mogą.

 

W chwili obecnej nasz kraj i nasze społeczeństwo wciąż jeszcze gwałtownie ewoluują.

Nawet jak powstawał wszechświat potrzeba było czasu aby ochłonął. Nasz kraj 'eksplodował' raptem 16 lat temu. Atmosfera nie ostygła na tyle aby mogły powstać stabilne więzi między poszczególnymi elementami naszego małego wszechświata...

 

Staramy się wszyscy aby coś zrobić i stąd zamęt. Każdy sobie rzepkę skrobie. Współpracy muszą się nauczyć nawet Ci co sądzą, że są sami i działają w pojedynkę. Wspólny głos to nic innego jak współpraca aby osiągnąć jeden cel.

 

Życzę wszystkim powodzenia w podejmowaniu decyzji. Każda Wasza decyzja jest dobra!

Nigdy wszyscy zgodnym chórem nie zagłosujemy.

Tym co się wahają polecam aby odcięli się od wszelkich mediów i w spokoju przeanalizowali to co wiedzą o kandydatach i niech na tej podstawie zdecydują. Naprawdę nie potrzeba nam rad znajomych. Głosować będą miliony ale możliwości i tak jest tylko tyle ilu jest kandydatów.

 

Wynik wyborów może ułatwić albo utrudnić moją drogę do osiągnięcia mojego własnego celu. Ważne jednak jest to, że bez względu na obrót spraw ja wciąż będę do niego dążył czego też Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragne zwrocic uwage , ze partia Prawo i Sprawiedliwosc ma w nazwie prawo i sprawiedliwosc i tylko tyle z tego wynika . To jest slogan i reszta jej wypowiedzi to slogany . Mam potwierdzenie odbioru mojego pisma przez ta partie w sprawie falszowania i podmiany akt sadowych . Nie otrzymalem na nie odpowiedzi . Dzialo sie to w czasach panowania obecnie siedzacego za wspolprace z mafia KOmendanta Komendy Wojewodzkiej Policji w Katowicach . Facet , który falszowal tez tam pracowal . Sędzine i prokuratorki co ta sprawą sie zajmowaly zlamaly prawo , mam nawet na pismie potwierdzenie nieprawdy przez pania Przewodniczaca Sadu Apelacyjnego wydzial Cywilny . Jej pismo mimo ze jest niezgodne z prawda jest prawda i to niepodwazalna . A ja se moge..... . W/g mnie PiS to co ma w nazwie to tylko puste hasla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zatem wdrozenie programu PJKM spowodowaloby niespotykany w historii kraju i Europy boom

ekonomiczny.

 

Niestety ludzie wola masochistycznie tkwic w marazmie, niewoli mentalnej i taka przyszlosc

gotowac swojemu potomstwu."

 

W pełni popieram.

 

Tylko co z tego jak, wszelkiej maści "politycy" wmawiają społeczeństwu, że tak nie można!

 

:burza:

Dlaczego? Bo nie było by biednych i o kogo by się ci idioci troszczyli!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce sa tez "enklawy" normalnosci. To sa tzw. specjalne strefy ekonomiczne. Czy nikomu nie daje to do myslenia? Co to za cud sie dzieje w tych strefach, ze nagle splywa kapital inwestycyjny, bezrobocie spada w ciagu miesiaca, a ludziom zaczyna zyc sie normalniej? Czary?

 

Czemu nie rozciagnac takiej strefy na caly kraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do tematu wyborów...

mam nadzieję że jako odpowiedzialni obywatele pójdziecie do urn i zagłosujecie na...

no właśnie... polecam:

http://kmp.contrario.pl/quiz/index.php

 

Ja plasuję się mniej-więcej tak

 

wybory.jpg

 

- czyli nie ma dla mnie jeszcze takiej partii więc głosuję na Przysposobienie Obronne... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.