Skocz do zawartości

DWIE PIŁKI Z ED


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczorajszej nocy pobawiłem się Autostarem który po wgraniu nowego softu chodzi jak należy... - fantastyczna zabawa... ale niestety Łysy dawał tak po szkle że obiektów DS nie było prawie wogóle widać... postanowiłem zatem ustrzelić skubańca zestawem snajperskim ED+300D...

 

05,09,19%20LYSY800x800.jpg

 

Strzelałem całą noc aż ustrzeliłem drania i spadł za horyzont... ale tak się rozstrzelałem że i słonku się oberwało: 8)

 

05,09,19%20SLONKO800x800.jpg

 

... już ładuję EDka na następne strzelanko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że strzelamy zgodnie w tym samym kierunku, broń i amunicja zresztą te same :)

...

 

taa, a potem się tworzy jakiś niestworzone teorie n.t. powstania kraterów, plam,

a to przecież ślady migawki Waszej "Canonady" :banan::ha:

 

bardzo ładne piłeczki :rolleyes:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja pokażę co pstryknąłem wczoraj, na swoje usprawiedliwienie powiem że zdjęcie z balkonu, do tego trochę się przepaliło

 

Sprzęt jak zwykle Megrez+Powermate2x+300D

 

panowie proszę się chwalić jakie stosujecie barlowy, nie wierzę że takie ładne zdjęcia wyszły przy ogniskowej 600mm :D

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

IMG_7671_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie proszę się chwalić jakie stosujecie barlowy, nie wierzę że takie ładne zdjęcia wyszły przy ogniskowej 600mm  :D

 

Ale Księżyców się wykluło, co kolejny to lepszy :)

 

Zbig, mój był robiony bez barlowa czyli na ogniskowej 600mm. W tej chwili po prostu nie mam barowa 2" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej ciągnę temat i wrzucam Księżyc z dzisiejszej nocki:

 

3690_3698s.jpg

 

Tutaj znajduje się wersja większa 1280x1320 135kb http://telewy.republika.pl/inne/tmp/3690_3698.jpg

 

Zdjęcie tym razem zrobione SCT8" + Canon 300D, ISO200, 1/320s, Dwie klatki złożone w jedną w PS + levelsy + curves + unsharp mask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale daliście czadu z tymi "piłkami" :Beer: Wszystkie zdjęcia mi się podobają . Jako że nie mam czym strzelać na moona w formie zdjęć wczoraj więc wytoczyliśmy 60-tkę . Był ze mną Dave i gościnnie Małek . Księżyc walił tak że aż oślepiał w Naglerkach B)

 

Zdjęcia piękne a mnie najbardziej cieszy że Piotrek Sadowski zabiera się poważnie za astrofoto :notworthy::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy z dzisiejszej nocki - ED + 300D x2Barlow TV Powermate.

 

05,09,20LYSYEDx2-05.jpg

 

panowie proszę się chwalić jakie stosujecie barlowy, nie wierzę że takie ładne zdjęcia wyszły przy ogniskowej 600mm biggrin.gif

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

 

Poprzedni Łysy bez Barlowa z ogniskowej 600mm

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, mój był robiony bez barlowa czyli na ogniskowej 600mm. W tej chwili po prostu nie mam barowa 2" :(

 

 

Poprzedni Łysy bez Barlowa z ogniskowej 600mm

 

:Beer:

 

no to naprawdę ładne zdjęcia bo z barlowem 2x od razu samo wychodzi lepiej,

zachęciliście mnie tymi zdjęciami żeby dzisiaj zleźc z balkonu i pojechac w teren to może i ja zrobię ładne zdjęcie :D

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED pokazują piękne detale, widać od razu jakiej wysokiej jakości są to szkła i jak duży "zapas" rozdzielczości mają.

 

lecz już przy ogniskowej 1500 mm, w canonie, księzyc już tylko ledwo, ledwo mieści się w kadrze, tak ledwo, że w wizjerze widać "przycięte" krawędzie. (wypadkowa ogniskowa to 2400mm)

I tu ogromne znaczenie ma jakośc optyki, zwłaszcza właśnie na brzegu pola. A przy krawędziach, jasne newtony walą komą i niema wtedy szans na ostre zdjęcia.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.