Skocz do zawartości

DWIE PIŁKI Z ED


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, fotki coraz ładniejsze ale jeszcze sporo pracy bynajmniej przede mną. Moim, na razie niestety niedoścignionym, wzorem są zdjęcia Księżyca Waldka, kto nie widział niech spojrzy: http://www.joa.pl/galeria_waldek/index.htm a moim jak widać jeszcze do takiego poziomu duuuuużo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, fotki coraz ładniejsze ale jeszcze sporo pracy bynajmniej przede mną. Moim, na razie niestety niedoścignionym, wzorem są zdjęcia Księżyca Waldka, kto nie widział niech spojrzy: http://www.joa.pl/galeria_waldek/index.htm a moim jak widać jeszcze do takiego poziomu duuuuużo brakuje.

Tomku znamy dobrze ten "wzornik księżycowy" ale pamietaj że to Tak 128 i tego możemy nie przeskoczyć... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku znamy dobrze ten "wzornik księżycowy" ale pamietaj że to Tak 128 i tego możemy nie przeskoczyć... :rolleyes:

 

Emde, coś Ty, mistrza to ja nie chcę przeskoczyć, ja tylko chciałbym zmniejszyć dystans :rolleyes:

 

A teraz opowiadania pt. "Księżyca ostrzał" ciąg dalszy:

 

crw_3734.jpg

 

Celestron 80ED + Canon 300D, ISO200, 1/400s, RAW obrobiony w PS CS dosłownie w 30 sekund (levelsy, curves)

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyjazdu w teren nici, żony mają inne priorytety :(

nadal z balkonu, bez laptopa to nierówna walka (tym razem niedoświetliłem i musiałem rozjaśniać i zwiekszać kontrast, zrobił się zielony itp.) ale co tam,

 

w piątek wylatuję do Hiszpanii (Alicante :szczerbaty: ) to może nad ranem uda się coś pstryknąć, tylko że tam mają być burze.. <_<

 

pozdrawiam

moon00098_small.jpg

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zbigu_wawa i tak wyszło piękne i soczyste :)

a może jedna żona, na więcej by Ci pozwoliła? bo jak ich wiele, to jak się zmówią, to już niema rady :szczerbaty:

pozdrowienia

 

a wygląda na to, że tajną bronią Waldka, jest trafienie na odpowiednie światło :) (po prostu nie un face)

Wasze "piłeczki", już coraz bardziej przypominają te "Waldkowe" :notworthy:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, piekne zdjęcie, gratuluję, to jest już naprawdę coś.

 

A ja tradycyjnie korzystając z pogody (co prawda cirrus już dzisiaj co nieco przeszkadzał) ustrzeliłem kolejny Księżyc:

 

2005-09-21_22-50_00_ksiezyc.jpg

 

Tym razem Celestron 80ED powieszony na Manfrotto, Canon 300D, ISO 200, 1/400s. Zdjęcie jest pojedyńczą klatką, levelsy+curves+unsharp mask w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Tomku nie będę Ci dłużny i dorzucę swojego EDowskiego Łysego z nocki. Pojedyńczy strzał 3setą:

 

05,09,22LYSYEDx2-02.jpg

 

Wczoraj w Jeziorkach zrobiliśmy sobie małe lookanko księżycowe - Polaris, Marvaz, emde i powiem krótko - Mak wymiata choć każdy ze sprzętów ma swoje zalety w obserwacji księżyca... ale więcej pojawi się na astronocach kiedy zredaguję relację z obserwacji...

Na koniec (koło 01:00) robiliśmy foty i tak jak w ED z ustawieniem ostrości w miarę nie ma problemu, tak w Maku jest to dość trudne i wszystkie foty wyszły bardzo nieostre i nie nadają się do pokazania, ale w piątek przyłożymy się do tego lepiej, bo wymaga to poprostu więcej prób i siedzenia na d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne zdjęcie emde, zdecydowanie bardzie mi się podoba niż moje. Dlatego mam pytanka:

1. jakie dokładnie miałeś ustawienia w Canonie, jak nie pamiętasz to proszę wyczytaj to z pliku i mi podaj (RAW czy jpg, ISO, czas). Jeśli możesz i nie masz nic przeciwko to przeslij mi jedną oryginalną klatkę, byłbym wdzięczny.

2. Z PawerMate czy bez?

Zdjęcie naprawdę jest już klasa, tylko tak dalej :)

 

Co do ustawiania ostrości a Maku to ciekawe, bo w moim SCT generalnie jest to w miarę ok, tzn. bez wielkich kombinacji daje się uzyskać akceptowalną ostrośc bez laptopa. Zresztą mój Kiężyc z 20tego w tym wątku był tak robiony. Jedyne co to końcową ostrośc ustawiam wyciągiem WO już bez angażowania standardowego wyciągu SCT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>a zbigu_wawa i tak wyszło piękne i soczyste

a może jedna żona, na więcej by Ci pozwoliła? bo jak ich wiele, to jak się zmówią, to już niema rady

pozdrowienia

 

dzięki,

 

problem w tym że to jedna żona tak utrudnia rozwijanie zainteresowań :szczerbaty:

zagląda tu czasem więc może jak na nią ponarzekam to nie będzie protestowac jak będę chciał częściej wyjeżdzac w teren :szczerbaty:

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne zdjęcie emde, zdecydowanie bardzie mi się podoba niż moje. Dlatego mam pytanka:

1. jakie dokładnie miałeś ustawienia w Canonie, jak nie pamiętasz to proszę wyczytaj to z pliku i mi podaj (RAW czy jpg, ISO, czas). Jeśli możesz i nie masz nic przeciwko to przeslij mi jedną oryginalną klatkę, byłbym wdzięczny.

2. Z PawerMate czy bez?

Zdjęcie naprawdę jest już klasa, tylko tak dalej :)

 

Co do ustawiania ostrości a Maku to ciekawe, bo w moim SCT generalnie jest to w miarę ok, tzn. bez wielkich kombinacji daje się uzyskać akceptowalną ostrośc bez laptopa. Zresztą mój Kiężyc z 20tego w tym wątku był tak robiony. Jedyne co to końcową ostrośc ustawiam wyciągiem WO już bez angażowania standardowego wyciągu SCT.

Tomku - ISO200, 1/45s, AWB, 2xPowermate

Zastanawia mnie jednak to, że wyszedł bardzo naturalny ładny kolor, a w poprzednich fotach kiedy łysy był bliżej pełni, kolorek był inny i wchodził bardzie w biel...

W PS ruszałam tylko Curvesy i leciutko unsharp...

Fotka już leci do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to ci różowe... ale jak to się robi Lemarc?
Prościzna, jeśli zdjęcie jest w kolorze, wystarczy zwiekszyć nasycenie koloru w dowolnym edytorze graficznym, bądź przeglądarce. Napewno zdjęcie w oryginale i bez kompresji wyjdzie trochę lepsze niż jpg. Nie wszystkie tu prezentowane fotki są do tego odpowiednie, bo silnie kompresowane i wychodzą klocki. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czekałem cierpliwie lemarcu na Twoje kolorki :rolleyes:

sam próbowałem z niekompresowanym, ale odpuściłem, bo dążyłem do czegoś takiego:

 

gal_moon_color.jpg

 

a niestety, podciągnięcie saturacji, u mnie przynajmniej, prowadziło do pojawienia się, hmm ciężko to nazwać, zdjęcie brzydło w oczach :D

ale widać, po Twoim, że można to zrobić dużo bardziej delikatniej ze świetnym efektem

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko - Mak wymiata

Zgadza się , na Jodłów biorę tylko etixa. :D

Na koniec (koło 01:00) robiliśmy foty i tak jak w ED z ustawieniem ostrości w miarę nie ma problemu, tak w Maku jest to dość trudne

Bez motofocusa to rzeczywiście arcytrudne ,szczególnie przy takim maleństwie jak mój.

Ale wystarczy nic w siebie nie wlewać i trochę wprawy w paluszkach mieć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, naprawdę piękny Księżyc. Mi dzisiaj udało się sfocić tylko takiego:

 

2005-09-22_23-09-00_ksiezyc.jpg

 

2 klatki połączone aby uzyskać całą tarczę, SCT8", teleskop powieszony na Losmandy, ISO200, czas 1/100, połaczenie klatek w PS + levelsy + curves + color balances

 

P.S Twój Moonek bije mojego zdecydowanie, gratulki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.