Skocz do zawartości

DWIE PIŁKI Z ED


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też się wtrącę do tego wątku :P Mój Łysolek sfocony przez Skyluxa w projekcji okularowej z Kellnerem 20mm, detektorem jest HP 735 trzymany w łapie nad okularem :) Niestety troszeczkę mi się ta łapa obsunęła i stąd trochę go obcięło od dołu...

 

Obraz_022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się wtrącę do EDków.

Dzisiejszy Księżyc z 3.46 rano.

Obróbka jak poprzednie moje zdjęcie ( praktycznie brak obróbki),pojedyncza cała klatka ,50 % orginału.

Darku, taki Księżyc chciałbym sfocić, jak dla mnie twój wynik bliski jest ideałowi :) (podobno ideałów nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do kolorów Księżyca. Zrobiłem dziś nad ranem jedną fotkę z nasyceniem gamma na ful, po czym zestackowałem avika i zrównałem krzywe RGB w histogramie. Następnie zbalansowałem kolor autolevelsem i ponownie nasyciłem do rozsądnej granicy. (obok wersja subtelniejsza) Przy następnej pełni obcykam mozaikę całego łysego, ale będzie roboty.

ARYSTARCH.jpg

ARYSTARCH2.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne przyłożenie piotrze!

 

Jedziemy dalej...

Wczorajszo/dzisiejsze strzały w Jeziorach około 01:30

 

z ED - amonicja 1200mm:

 

05,09,24,LYSYEDx2-04.jpg

 

Strzał z C8N - amonicja 1000mm:

 

05,09,24,LYSYC8N-02.jpg

 

EDek wciąż załadowany czeka na dzisiejszą nockę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podrzucę mizerną fotkę z 18 września zrobioną moim nowym(starym) Fujinonem i CCD Philipsa. Zdjęcie przedstawia Księżyc w dwóch skrajnych ustawieniach tego obiektywu 17.5 - 105mm. Nie mam szans z ED to pewne, ale może kiedyś też coś takiego będę miał....pomarzyć zawsze można.

moon.jpg

Edytowane przez marpio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile nowych kraterów powstało, od Waszego strzelania w ciągu tych ostatnich dni :D

ale przecież, a może własnie dlatego, Księżyc coraz ładniejszy wychodzi :helo:

he, a zdaje się powstał nowy typ zagadak astro:

zgadnij czym zrobione! :szczerbaty:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku jesteś wytrwały! Wczoraj też szykowałem się na pobutkę koło 4 ale kochane chmury skutecznie popsuły mi focenie... Lekki brązik księżyca... o której robiony i na jakiej wysokości?

 

Kiedy ja wstałem przed 3cią to niebo w zasadzie było całe zasnute chmurami, Księżyca nie było w ogóle widać, generalnie beznadzieja. Jednak zauważyłem sporą dziurę a jako, że sprzęt miałem wystawiony od wieczora więc postanowiłem poczekać i udało mi się cyknąć dosłownie kilka fotek, jedna z nich jest tutaj zamieszczona a była zrobiona o 3:05 a Księżyc był już wtedy wysoko. Co do kolorku to myślę, że jest on efektem konwersji RAW->TIF, w PS jest opcja wyboru temperatury o ile pamiętam i bawię się tym ostatnio, ten kolorek wyszedł mi zdecydowanie jednak za bardzo w kierunku brązu, Niestety na moim monitorze w domu wygląda to ciut inaczej. Tak nawiasem około 3:40 nad Warszawą niebo zrobiło się czyste więc popstrykałem jeszcze trochę, żeby mieć więcej materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.