Skocz do zawartości

częściowe zaćmienie


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było mnie ponad tydzień i dopiero w drugiej godzinie przeglądania starych postów dotarłem do tego wątku.

Jestem chętny na spotkanie z okazji zaćmienia i ewentualny wypad. Co do pokazów dla plebsu - też jestem za (w roli tegoż plebsu).

Miałem ostatnio okazję dokupić do MTO złączkę kątową i okular, a także przejściówkę do EOS-a. Widziałem w Krakowie w komisie foto piękną głowicę Manfrotto, ale pożałowałem kasy i niestety ciągle nie mam na czym powiesić MTO. Zawsze mogę focić z ręki :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno chcę wyfocić ile wlezie przez mojego Soligora, plus film na kamerkę - zwykłą mini-dv (canon mv650)

pozostaje jedynie kwestia pogody, chyba że zdzwaniamy się wcześniej pakujemy w gablote i jedziemy tam gdzie jest słońce :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby cóś to mam statyw foto - Bilora - profilo III z szybkozłączką - możesz się jakoś pod to podczepić ??

Nie mam pojęcia.

W MTO są dwa gwinty. Jeden pasuje do każdego najprostszego statywu, drugi jest trochę grubszy.

Mam folię badera i analogowego Canona 300, ale jeszcze nie robiłem ani jednego zdjęcia przez MTO i nie sądzę, żeby zaćmienie było dobrą okazją na ten pierwszy raz. Na dobrą sprawę nie wiem nawet czy mój MTO jest OK. Przy wizualu mam wrażenie, że obraz bywa (przy przesuwaniu oka) lekko rozdwojony. Nie wiem czy to rozkolimowanie czy ten typ tak ma.

Reasumując - być może więc poprzestanę na wizualu. Muszę tylko jakąś szybką oprawę do folii zmajstrować i jestem gotów dołączyć.

Co do szukania Słoneczka samochodem - nie ma problemu, dopisuję się - jak trzeba to i z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic nie wiem o działaniach Rafalskiego i S-ki z okazji najbliższego zaćmienia. Może będzie coś ustawione w okolicach "Nieba" na rynku Starego Miasta, ale na razie lokalne media o tym milczą. Myślę, że najlepiej liczyć głównie na siebie.

Jutro wypisuję podanie o urlop na 3-go i jestem do dyspozycji - z samochodem, MTO, dobrymi chęciami i głodnym wrażeń okiem.

BTW: Może warto by spotkać się i przetrenować działania w czasie weekendu?

A może jeszcze ktoś dołączy?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.