Skocz do zawartości

BPC kontra Pentax


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno lornetka nie zastapi teleskopu. Wystarczy zbadać jak wygląda rozogniskowana gwiazda w okularze lornetki a dobrego refraktora. Nie ma o czym mówić... Ale warto mieć taki szybki i dobrej jakości intrument. Ja teleskop wyciągam o wiele rzadziej niż lornetkę-kwestia czasu i wygody po prostu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teleskop wyciągam o wiele rzadziej niż lornetkę-kwestia czasu i wygody po prostu.

Pozdr.

 

Witaj w klubie! Chociaż dzisiaj Piotr wyciągnął mnie z teleskopem do siebie, chociaż bardzo mi się nie chciało go dźwigać. Ale teraz nie żałuję, bo katowaliśmy Marsa wszelkimi możliwymi konfiguracjami okularów i filtrów. Niemniej jednak montaż zostawiłem u Piotra w depozycie bo nie miałem siły go wieźć do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar, ale jesteś wygodny ;) Ja swoje EQ6 z refraktorem targam codziennie nad wodę aby podziwiać Słonce ( i panienki ;D ), a Tobie nie chce się montażu wozić ;D ;D ;D . Jak kupię Miauchi to może wtedy zrobię się wygodniejszy i refraktor częściej zostanie w domciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małek, dzięki za wklejenie mojej recenzji Fujinona 16x70 :).

 

Tekst jest tutaj:

http://www.teleskopy.joa.prv.pl/

 

Lornetka okazała się być sprzętem na wysokim poziomie. Nie jest to może sprzęt z najwyższej półki jak Zeiss czy Svarowski. Ale i jej cena jest niemal o połowę niższa od 56mm (!) Victory Zeissa.

Najbardziej jestem zachwycony jej czystym, ostrym i jasnym obrazem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA (Adorama) Fujinon 16x70 kosztuje dokładnie 574 USD, Zeiss Victory 8x56: 1199,99 USD.

Z tego wniosek że w Polsce są chore ceny szczególnie na Fujinona!

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Tyma bardziej, ze te 5400 to za Victory 10x56, ktora jest

troche drozsza od 8x56. Nie wiem tylko czy w Adorama nie maja jeszcze

Fujinona w starej obudowie. On podrozal podobno dlatego, ze teraz wlozyli

go w tytan.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Arku to wyprzedaż starszego modelu w cięższej , starszej obudowie ale optycznie identycznego z obecnym więc jak myślę dalej warto go kupić bo i tak wyląduje u Ciebie na statywie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Oskar

 

Zeissy mozna obejrzec w Warszawie w sklepie mysliwskim MK Szuster

na ul. Al. Waszyngtona 38/40. Steinery tez w Warszaiwie w sklepie

Artemix przy ul. Wolnosc 5. Natomiast Fujonony w BJ System w Krakowie.

 

Ad. Janusz

Fujonon nie wyladuje u mnie na statywie z prostej przyczyny braku gotowki.

Nie zmienia to jednak faktu, ze gdyby gotowka byla, to pewnie by wyladowal.

Wiesz przeciez dobrze, ze przymierzam sie do Twojego Pronto :)

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Zeissa 10x56 Victory podana przez Arka jest zbliżona do ceny w Stanach. Ale to nie musi oznaczać, że jest u nas "tani".

Ceny w USA są w nieprzystające do tego co się powszechnie sądzi.

Mniejsze lornetki Fujinona (do 70mm) czy przede wszystkim sprzęt Televue są tańsze w USA około 30% od cen europejskich i ok. 50% od cen krajowych (mówię o Fujinonie model 16x70). Nowy model Fuji 16x70 kosztuje prawie tyle samo co stary. Okulary Pentaxa niemal tyle samo kosztują u Ludesa w Niemczech co w USA.

Steiner w USA też do taniego sprzętu nie należy!

 

Ogólnie jednak w Polsce nie dość że biednie to i lornetki znanych firm drogie jak diabli! :'(

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.