Skocz do zawartości

Nowe Technologie


Rekomendowane odpowiedzi

Zespół moderujący dział "HiTech" zaprasza wszystkich zainteresowanych do dyskusji.

 

Czy podoba wam się obecna nazwa?

 

Trzeba też zaproponować w jaki sposób podzielić wpisywane przez nas wiadomości aby w przyszłości nie było problemów z ich odnajdywaniem.

 

Jeśli ktoś z was widzi problem lub zna jakieś rozwiązanie, gorąco zapraszam do podzielenia się swoimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, uch gdyby nie Ty, to pewnie nie udało by się zachęcić tylu użytkowników :Beer:

 

a myślę, że nazwa jest genialna, w końcu to sam Jesion wymyślił, a to profesjonalista od Reklamy, także my byśmy mogli na nią wogóle nie wpaść :rolleyes:

 

a może zamiast dzielić tego, czego jeszcze niema, może skupmy się najpierw na wypełnieniu treścią choć tego jednego, głównego? :lol:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nazwa jest trafiona w 100%, choć osobiście nie lubię zbyt przeginać z obcymi nazwami w języku polskim.

Zobaczmy czy się przyjmie wśród użytkowników.

 

a może zamiast dzielić tego, czego jeszcze niema, może skupmy się najpierw na wypełnieniu treścią choć tego jednego, głównego?

 

Masz rację, ale zapytać zawsze warto. Taki miesięczny sondaż nie zaszkodzi a po miesiącu ewentualne rozdzielenie wiadomości też nie będzie wielkim problemem.

Proponuję aby w podtytuliku nowego tematu osoba zakładająca wpisywała np: astronautyka, optyka, fizyka, fizyka kwantowa, telekomunikacja, elektronika, robotyka, motoryzacja, itd. .

takie podpisy ułatwią ewentualne porządki.

 

To czy będzie konieczne podzielenie naszego działu na główne gałęzie, jak słusznie zauważył sumas, zależy tylko i wyłącznie od zaangażowania nas wszystkich.

 

Apeluję do osób (zwłaszcza angielskojęzycznych) lubiących szperać po necie, widzicie coś ciekawego, nie macie czasu na wywody, wystarczą dwa słowa i link aby inni mogli zaznajomić się z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj mario2005,

tak sobie myślę i podejrzewam, że podział działu na poddziały, wymaga jednak sporej pracy i jest dostępny tylko na poziomie administratora, także powinien być chyba głęboko uzasadniony, a przede wszystkim potrzebny, np. za względu na bardzo dużą ilość tematów, ale i postów i czytelników.

Ale napewno zaznaczenie w podtytule, czego temat dotyczy, napewno się przyda, jeżeli kiedyś ewentualnie do takiego podziału dojdzie.

 

Chociaż tak się zastanawiam, czy nam chodzi o stworzenie jakiejś "bazy" wiedzy z możliwie każdej dziedziny nauki, techniki?

czy po prostu o bieżące przedyskutowanie jakiegoś "wynalazku", odkrycia, trendu, zapowiedzi jakiejś nowości.

bo to chyba jednak bliższe idei forum, niż takie tworzenie ...hmm serwisu? :unsure:

chociaż to pewnie sami użytkownicy i czas najlepiej to wykaże

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje intencje są podobne:

To czy będzie konieczne podzielenie naszego działu na główne gałęzie, jak słusznie zauważył sumas, zależy tylko i wyłącznie od zaangażowania nas wszystkich.

 

Podział będzie korzystny tylko i wyłącznie przy dużej ilości tematów.

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wykorzystam w takim razie Wasz dzial do pewnego eksperymentu, ktory jezeli sie przyjmie, to przeniose na cale forum.

 

Chodzi o to, aby forum nie rozdrabniac na przesadna ilosc dzialow. Ale co zrobic, zeby watki byly bardziej pomocne? Sa dwa sposoby.

 

1. moderator pilnuje, aby tytul watku byl prawidlowy i dokladnie okreslajacy jego zawartosc.

2. wprowadzamy prefix, ktorych lista zostanie wczesniej opracowana: [komorki] Tutul, etc. To juz dziala na wielu forach i sie swietnie sprawdza.

3. mozna tez uzyc do tego poddtytul, ale pamietajcie, ze nie wszedzie sie to wyswietla. Podtytul mozna uzyc do szerszego opisu zawartosci tematu.

 

To wszystko wymaga wiekszej aktywnosci moderatorow, bo primo - trzeba napisac jasne zasady w danym dziale wraz z opisem kategorii (temat typu: Zanim zalozysz nowy watek, przeczyaj to), a secundo - trzeba potem tego pilnowac i egzekwowac. W zamian do zyskania jest wiele, bardzo wiele. Przejrzystosc, latwosc znajdowania informacji, a takze ograniczenie liczby powtorzen tego samego tematu w wielu watkach.

 

Generalnie to co tu napisalem, wymyslil juz Mario. Moje pytanie, czy zgadzacie sie na pociagniecie takiego eksperymentu w Waszym dziale? Ale trzeba to zrobic "full profeska".

 

Aaa i jeszcze jedna zaleta: pozwala zaangazowac wiecej aktywnych forumowiczow w forum, jako moderatorzy merytoryczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jest to nowy dział forum, odbiega on nieco od głównego tematu jakim jest astronomia więc ruch nie będzie tu wielki.

Obecnie jestem w stanie zaglądać tu kilka razy dziennie więc może jednak określimy jakieś zasady i rozpoczniemy eksperyment, tylko czy niewielki ruch w tym dziale wystarczy ci Adamie do sprawdzenia słuszności wprowadzenia zmian.

 

Wprowadzając zmiany nie można "zabić" możliwości wolnej dyskusji, np: takiej jak w temacie "telefony komórkowe" w przeciwnym razie dział padnie.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez ten dział to własnie też i nowe technologie :D ,

czyli najlepsze miejsce do takich eksperymentów.

jak hi-tech, to i hi-moderate :szczerbaty::ha:

 

a właśnie tzn. czyli jest możliwośc przypięcia etykiety/komórki do tematu, jakiej dziedziny on dotyczy?

a tworząc nowy temat, np. możliwośc wybieranie jej z np. rozwijanej listy?

a wtedy mozliwośc sortowania wyświetlanej listy topików w/g tego kryterium, tak?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez ten dział to własnie też i nowe technologie :D ,

czyli najlepsze miejsce do takich eksperymentów.

jak hi-tech, to i hi-moderate :szczerbaty::ha:

 

a właśnie tzn. czyli jest możliwośc przypięcia etykiety/komórki do tematu, jakiej dziedziny on dotyczy?

a tworząc nowy temat, np. możliwośc wybieranie jej z np. rozwijanej listy?

a wtedy mozliwośc sortowania wyświetlanej listy topików w/g tego kryterium, tak?

pozdrowienia

 

To nie, wlasnie trzeba recznie dopisywac i starac sie nawolywac do tego samych autorow tematow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak wstępnie przypisałem fixy tematom, zobaczymy, czy sie przyjmą, bo narazie dział świeci pustkami,

 

a chyba niema co straszyć użytkowników przyklejonym straszakiem: "Zanim założysz nowy wątek, przeczytaj to!", żeby nie zniechęcać potencjalnych newsman'ów :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
1. jakiś ranking sprzetu astro, ogólnie polecanych przez nas, z podziałem na właśnie półki cenowe, ale również, jak słusznie przypomniał Mc, na warunki życiowe, czyli balkon - niebalkon, mobile - stacjonarny, ciemne niebo - jasne niebo itd.

 

Tu wolałbym aby odpowiedzi na pytanie (np. jaki teleskop nadaje sie np na balkon) były w stylu SC do planetek, ale...., czy max 200mm dobs do DS bo miejsca brakuje... . A nie kup Synte bo ta najlepsza, czy też kup maka 127 Oriona. Po pierwsze z racji tego że sprzęt się stale zmienia po drugie że to forum miało być wolne od komercji, reklamy, promowania określonych podmiotów, itp.

Jeszcze niedawno Adam toczył boje w tym temacie więc lepiej aby było bez nawrotów choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopowe ABC to ma być kompendium ułatwiające wybór i odpowiadające na podstawowe pytania a nie nakazujące zakup konkretnego modelu danej firmy bo on jest najlepszy. Jak ostatnio czytam posty w stylu Synta jest najlepsza to pękam ze śmiechu bo jeszcze z rok temu wszyscy przytakiwali że Synta i Orion to identyczne teleskopy z tej samej fabryki tylko innaczej malowane. Zresztą Celestron w swoich tanich produktach też jest niemal 100% identyczny.

Zawsze mozna napisać polecany sprzęt: Celestron, Synta, Orion, Takahashi, itd. Pod żadnym pozorem nie kupować: ...........

Nie licz że jak umieścisz takie ABC to skończą sie pytania "Meade czy Syriusz?" więc dyskutować o wyższości Synty zawsze będzie można w osobnych tematach, które będą dotyczyły konkretnego modelu którym będzie się interesował pytający.

 

Z organizacyjnych spraw takiego ABC to najważniejsze aby ten temat był zamkniety bo innaczej będzie sie robił syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz że robię "syf" to pokaż w którym miejscu a nie pisz na wiwat.

 

Na wzór tematów typu "ABC ..." które znajduja się na innych forach o różnej tematyce nie koniecznie Astro proponuję aby temat po opracowaniu był zamknięty dla zwykłych użytkowników w przeciwnym razie będzie on nadpisywany pytaniami w stylu "a taki teleskop może być.."

Jak nie wierzysz zapytaj Adama on nie jedno forum oglądał to ci powie.

 

Nie obrażaj się cenię twoją pracę ale miej świadomość że forum jest dla wszystkich. Dyskusję co tu poprawić sprowokowałeś (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ty więc teraz nie miej za złe że padają propozycje poprawek.

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiedziałem że mi to wypomnisz, pamietaj tylko jak to było na starcie <_< . Postanowiłeś że wiesz lepiej więc odpuściłem.

 

Z drugiej strony nie mam tyle czasu ile ty aby siedzieć na forum niemal 24godz.

 

Widzę że skupiłeś się na potyczkach ze mną więc nie przeszkadzam pracuj dalej tylko nie mam pojęcia dlaczego prosisz o uwagi na temat jak powinno wyglądać ABC a potem masz pretensje do ludzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pretensje to mam nie do ludzi, tylko konkretnie do Ciebie

pozdrowienia

 

ale pociągnijmy to jeszcze dalej:

 

nigdy Ci nie pisałem, że wiem lepiej,

 

tylko na Twoje słowa: "żebym Ci przysłał materiały,

a Ty jak bedziesz miał czas, to je przejrzysz i może coś wybierzesz",

- to wybacz, ale nie mogę się zgodzić na taką "współpracę" B)

 

więc jeżeli w podobnym tonie, wygląda Twój wkład w tworzenie tego ABC,

to niedziw się, że jesteś tak traktowany

 

a te posty przeniosę we właściwe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie to powiedz co jest lepsze (pomijając ceny które się zmieniają) Synta, Orion czy Celestron np. z tych na dobsie. Wiele było dyskusji na ten temat i wiadomo że tuby tych telepów oprócz farby to ta sama robota i chyba też fabryka.

 

Z drugiej strony dziś najtańsze są telepy X jutro Y, dziś telepy Y mają wyciąg 2" miodnie chodzący jak na te ceny wczoraj miały badziewne 1.25". Wszystko się zmienia, dodatkowo aby polecić konkretny model osoba pisząca musiała by porównać konstrukcję każdego konkurenta. Pisanie na podstawie opinii różnych osób to ruletka bo wiadomo że "każda sroczka..." dodatkowo wiele z tych osób miało w życiu jeden góra dwa teleskopy w dodatku różne np: 114mm i 200mm dlatego wydaje mi się że polecanie konkretnego modelu w takim ABC to nie jest dobry pomysł, przecież takie ABC i tak nie wyeliminuje pytań na temat konkretnego modelu (pisałem wcześniej).

Zostałem zganiony za propozycje zamknięcia tematu ABC aby nikt nie zasmiecał pytaniami. Czy mój pomysł był zły? Powiedz sam, wszystkie szanujące się fora tak robią.

 

A co do formy tematu ABC to raczej jest to "podręcznik" napisany przez obeznanych w temacie a nie pole do zachwalania swoich telepów przez poszczególnych użytkowników, od tego były zamieszczane w przeszłości recenzje na temat swojego sprzętu. Sam takie recenzje pisałeś Adamie.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, gadu, gadu... ale prosze szanowac polskie prawo i nie upubliczniac prywatnej korespondencji.

Wybacz Mario, ale usunalem fragment zawierajacy prywatna korespondencje. Zalatwcie swoje sprawy na priwie. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze takie "podjazdy" nie sluza nikomu.

 

Wracajac do tematu - tak Mario - teleskopy o ktorych piszesz sa praktycznie identyczne. O tym trzeba glosno mowic i pisac. Ktory wybrac? Moim zdaniem najtanszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondencję zacytowałem w swojej obronie gdyż to sumas pierwszy zacytował (powiedzmy mało dokładnie) moje słowa.

Skoro skasowałeś cytaty z mojego postu to skasuj też z postu sumasa bo nie dość że są odpowiednio przekręcone to zaczyna to wyglądać dość dziwnie. Chyba nie odmawiasz mi obrony na forum publicznym, wiem że sumas jest w radzie forum i pewnie jakaś nić solidarności wewnętrznej istnieje ale pamiętaj że ja nie walczę z radą tylko z kłamstwem.

 

Jeśli mamy definitywnie zakończyć te spory to proszę cię Adamie abyś skasował wszystkie wypowiedzi (nie całe posty) niedotyczące tematu.

 

Jeśli chodzi o teleskopy to dokładnie Adamie jeśli nie widać różnicy to trzeba brać co tańsze, z tym że wtedy nie można pisać ogólnie że są najlepsze bo to niepotrzebnie utwierdza nowych astromaniaków w błędzie że ich konstrukcja i parametry są najlepsze. Tu bardziej pasuje powiedzenie popularne w pewnych kręgach "Dobre bo tanie" :D

 

pozdrawiam i czekam na wyczyszczenie tematu

Mariusz

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co było w moich postach na ABC teleskopu tyczyło się sporu jak to było kiedyś na HiTech-u, więc dlaczego wywaliłeś wszystkie moje uwagi.

 

Jesli jesteś utwierdzony że wszelkie uwagi nie po twojej myśli to próba rozwalenia twojej misternej pracy to wybacz ale w tej sytuacji szkoda z tobą dyskutować.

Widzisz Adam potrafił przyznać mi rację w kwestii teleskopów a widział ich napewno więcej od ciebie i ode mnie, ciekawe czemu ty nie potrafisz?

 

Widze że przenosząc pozmieniała sie treść co niektórych twoich wypowiedzi (jakieś problemy techniczne <_< ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ależ to proste, są z miejsca wycinane i niema śladu

 

To szkoda że siedzisz na forum 20godz na dobę wycinałeś posty a jakoś to ludzie potrafili zauważyć i napisać o tym, sądzisz że tam nikt by tego nie zauważył?. Tam są ci sami ludzie. Nie w tym rzecz.

20min przeglądania forum pozwala stwierdzić kto tam jest szefem. zresztą aby zaprotestować nie trzeba pisać do konkretnej osoby, to jest przecież forum publiczne.

 

Zbig z tym moderowaniem własnych postów to nie jest do końca dobry pomysł. Odwiedzam forum gdzie działania moderatorów są oficjalnie wyświetlane z datą w poście może by tak podobnie zrobic u nas, wtedy nie będzie problemu czy ktoś coś wycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda że siedzisz na forum 20godz na dobę wycinałeś posty a jakoś to ludzie potrafili zauważyć i napisać o tym, sądzisz że tam nikt by tego nie zauważył?. Tam są ci sami ludzie. Nie w tym rzecz.

20min przeglądania forum pozwala stwierdzić kto tam jest szefem. zresztą aby zaprotestować nie trzeba pisać do konkretnej osoby, to jest przecież forum publiczne.

...

 

wycinałem?? a które??

 

widzisz, Ty wchodzisz na forum raz na tydzień i prawie zawsze trolujesz,

więc coraz bardziej się zastanawiam, czy jednak tu, nie przyjąć tej samej metody,

więc jak nieznasz tematu, to się lepiej nieodzywaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.