Skocz do zawartości

W DO pojawiły się LensPeny


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

W DO pojawiły się LensPeny - ja już zamówiłem

zobaczę jak się sprawdzi w działaniu.

 

Mam od dluzszego czasu taki LensPen Hamy i jestem zadowolony.

 

Ten Celestrona wyglada na identyczny tylko nadruk inny ;-)

 

Ciekawe co to sa "akcesoria teleskopowe" o ktorych DO pisze w opisie Pena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem co to takiego te LensPeny :rolleyes:

 

Byłem na stronie DO czyt. Delta Optical http://deltaoptical.pl/deltasklep/ i nawet nie wiem gdzie tego szukać i z czym się to je.

 

A wystarczyło krótko napisać co to takiego. Więcej rzetelności ! Forum czytają różni ludzie, młodsi i starsi. Pamiętajcie o tym. Mamy zachęcać do astronomii, czyż nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie wiem co to takiego te LensPeny :rolleyes:

 

Byłem na stronie DO czyt. Delta Optical http://deltaoptical.pl/deltasklep/ i nawet nie wiem gdzie tego szukać i z czym się to je.

 

A wystarczyło krótko napisać co to takiego. Więcej rzetelności ! Forum czytają różni ludzie, młodsi i starsi. Pamiętajcie o tym. Mamy zachęcać do astronomii, czyż nie ?

 

W dziale koncerwacja znajedziesz takie cos.

Dzis po rozmowie z Przemasem wyleczylem sie z kupna tego gadzetu. Zamiast tego polecal mi zas izopropyl + bilbulki silikonowe. Calosc mozna sobie kupic za podobne pieniadze jak ten LensPen.

 

pozdrawiam

Maciek J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po rozmowie z Przemasem wyleczylem sie z kupna tego gadzetu. Zamiast tego polecal mi zas izopropyl + bilbulki silikonowe. Calosc mozna sobie kupic za podobne pieniadze jak ten LensPen.

Są sytuacje gdzie izopropanol sie nie sprawdza. Spróbuj sobie wyczyścić okular ruskiej Tento to się załamiesz. Jak tylko "podlejesz" izopropanolem to ci smar czy inny syf wylezie z boku i dopiero wtedy będzie problem. Wiem coś o tym bo co jakis czas czyszczę moje lornetki i zawsze jest tragedia, dlatego szukam takiego czyścika.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale koncerwacja znajedziesz takie cos.

Dzis po rozmowie z Przemasem wyleczylem sie z kupna tego gadzetu. Zamiast tego polecal mi zas izopropyl + bilbulki silikonowe. Calosc mozna sobie kupic za podobne pieniadze jak ten LensPen.

 

Jaki PUDER???

Hama nie dozuje żadnego pudru. Tylko że w sklepie fotograficznym kosztowała około 80 złotych (parę lat temu!).

Ta wklęsła gumka z aksamitną, wykonaną z ciała doskonale czarnego powierzchnią jest bardzo dobra do usuwania paskudnych odcisków palców z pokrytych warstwami przeciwodblaskowymi obiektywów fotograficznych. W starych obiektywach te warstewki były naprawdę delikatne! Może ta powierzchnia jest z czarnej dziury zrobiona i jakoś wciąga linie papilarne bez śladu?

Zdarzyło się że jakąś plamkę z lustra usunąłem tą gumką, chociaż, jak pamiętam, JP przestrzegał przed używaniem pena do lustra.

Pędzelek zaś - całkiem zdatny pędzelek do odkurzania, pod warunkiem że go nie ... zapiaszczymy! Pokrywkę pen ma, niestety, tylko od strony tej "doskonale czarnej" gumki.

 

Bibułki silikonowe to może dobre są do okularów ("bryli"), ale do bryli z antyrefleksami, wg moich doświadczeń, lepsza jest mikrofaza. Czyszczenie na mokro szkieł z warstwami - to ostateczność (mój pogląd to prehistoryczna przypadłość z czasów, gdy najnowocześniejszą lustrzanką była Praktica VLC).

Zastanawiam się, dlaczego IZOPROPANOL właśnie? Rozumiem że METANOL jest trucizną więc raczej niedostępny, ale już spirytus czyli alkohol etylowy - nie nadaje się? Na skalę przemysłową to rozumiem, cena, w cenie izopropanolu nie siedzi tyle akcyzy, ale żeby go specjalnie kupować z tego powodu, by zużyć naparstek raz na rok? Etanol - nawet jak zostanie sporo po czyszczeniu - łatwiej uda się znaleźć jakieś uboczne zastosowanie dla niego!

:Beer:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.