Skocz do zawartości

Lornetki Berkut


lothar345

Rekomendowane odpowiedzi

berkut to nowsza wersja tento, rozni sie wykonaniem,

niestety na niekorzysc berkuta...

 

Na przykladzie berkuta 15x50:

 

- plastykowe pierscienie na obiektywach (ochronne, te ostatnie)

- plastykowe pokrywy na przodzie - tam gdzie jest info o lornetce

- jakos to ogolnie bardziej delikatnie wszystko jest zrobione...

- regulacja dioptrii bez skali (!)

 

Ale... wg mnie optycznie jest lepiej niz w tento, ta lornetka

co sprawdzalem (15x50) ma pole 84m/1000 m. Jest wiec dosc dobrze...

(widzialem lornetki 10x50 z takim polem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Wybaczcie, ze odgrzebuje temat ale postanowilem nie zakladac natepnego o tych lornetkach. Mam pytanie - Czy wie ktos moze jaki jest gwint w tej lornetce pod adapter ? Nie wyglada mi to na 1/4, jest inny niz sroba w statywie i jest zdecydowanie drobniejszy. I jeszcze jedno - jak ktos by wiedzial jaki to gwint to moze tez bedzie wiedzial gdzie mam szukac takiego specyficznego adaptera ? Bo jak narazie to wszystkie wiedze, ze sa tylko pod 1/4 :( Nie wiem czy wszystkie lornetki tej firmy maja taki udziwniony gwint ale moja (10x50) ma

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko gwint śrubki przytrzymującej dekielek czoła mostka lornetki, do właściwego gwintu dobierzesz się, jak odkręcisz również tę śrubę, krtóra się kryje pod tym dekielkiem, śrubę na klucz kołkowy (ma takie 2 małe otworki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki Ci Sumas ale tą wlasnie srube z otworkami tez juz zdemontowalem i juz dostalem sie do wlasciwego gwintu wewnetrznego ;) Odleglosc miedzy wierzcholkami gwintu wynosi troche mniej niz 1mm. Jest to naprawde drobny gwint.

Wsumie nie widzialem tego w innych lornetkach ale jezeli wiezyc opisowi tej AUKCJI ,ze 1/4 to gwint tego adaptera na zdjeciach i temu ,ze jest to standard (identyczny gwint mam w statywie wiec pewnie jest to standardowe 1/4) to juz widze na oko, ze w mojej lornetce jest niemal dwukrotnie drobniejszy gwint :(

Nie mam pojecia jaki jest gwint w tym berkut'cie i skad wziasc adapter pod ta lornetke wiec jesli ktos mial stycznosc z tym problemem i jakos dal sobie z nim rade to prosze o jakas wsakowke ;)

A Tobie Sumas dziekuje jeszcze raz za chec poratowania mnie ale niestety nie dokonca sie zrozumielismy ;)

Pozdrawiam ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet o tym niemyśl, żeby kupić to plastikowe badziewie na allegro, jako złaczkę do statywu,

jak niemasz żadnej, to najlepiej jak kupisz taką: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=151

zmierz tylko średnicę osi mostka, czy ma 15 mm i czy czy się zmieści między tubusami obiektywów, czyli czy masz między nimi odległość 30mm, jak nie to wybierz coś z tych: http://www.astrokrak.pl/sklep/index.php?cPath=69_80 tylko ustal co to za rodzaj gwintu

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.