Skocz do zawartości

Makro... i nie tylko [Galeria: Szymon]


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako kompletny dyletant nie wiem czy mam prawo :szczerbaty: :

1 - Chyba troszkę prześwietlone

2 - Balon by był fajowy gdyby umieścić kosz idealnie na środku baloona

3 - Bardzo podoba mi się ukazana symetria między niebem a ziemią

4 i 5 - Trochę takich zdjęc jest w sieci ;)

6 - Motylek: Delikatność i szorstkość - przesunął bym kadr w prawo i dół i ciutkę dał szerzej, ale i tak jedna z fajniejszych tu fotek

7 - zupełny przeciętniak, pomimo ciekawego odbicia

8 - Pająk: zabawny, tak wyszło jakby się strasznie najadł i miał zaraz eksplodować :ha: REWELACJA

9 - Ot taka sobie dobrze sfotografowana róża

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadrujesz centralnie . Cos symetrycznego centralnie ustawione . Osobiscie wole tak w 1/3 .

Przed zrobieniem zdjecia zmroz mocno oczy az prawie szare bedzie to co chcesz fotografowac . Wtedy lepiej wybierzesz to co interesujacego . Zaznaczam, ze zdjecia to nie moja specjalnosc . Rozy braklo oswietlenia wydobywajacego z niej delikatnosc , kruchosc , zjawiskowosc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasad kadrowania to raczej w makro ich się nie stosuje tu liczy się robal, balon tak przedstawiony też głupio by było umieścić w którymś z tych silnych punktów. IMHO jedynym zdjęciem tu źle skadrowanym to 7. Tutaj rzeczywiście lepszy efekt został by otrzymany gdyby Szymon skupił się na niebie w wodzie i odciął niebo rzeczywiste.

Trójka jest mimo połówki świetna ze względu właśnie na symetrię: niebo-odbicie nieba, las-odbicie lasu, rośliność wodna-roślinność naziemna.

Szymon tylko musi sobie odpowiedzieć na pytanie: czy efekt był zamierzony czy wynikiem błedu/przyzwyczajenia połówkowego kadrowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pierwsze kryterium w makro - to co jest głównym planem, ma się na tym skupić uwaga, ma być OSTRE!

Cała róża jest nieostra, owady są nieostre, pająk - niestety, jest tak oświetlony, że jest drugoplanowy bo na pierwszy plan wysuwa się ostra i kontrastowa część rośliny po lewej stronie! Właściwie drugoplanowy jest ODWŁOK pająka bo cała reszta wstydliwie się ukrywa.

Motyl jest ostry ale niefortunne tło, w rezultacie zlewa się z tłem w lewej górnej części!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze sporadycznie robie zdjecia i nie daje ich w eter . Uwagi malkontentow sa bardzo cenne , wystarczy tyci poprawic i bedzie znacznie lepiej i tak coraz wyzej . Zawsze znajdzie sie widzacy lepiej .

Tylko tak dalej, idziesz w dobra strone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.