Skocz do zawartości

telefony komórkowe [Elektronika użytkowa]


Rekomendowane odpowiedzi

telefon komórkowy - co to za Hi-Tech, mamy je prawie wszyscy, niektórzy nawet niejeden.

 

Właśnie niedawno opublikowano dane, dotyczczące ilości zarejestrowanych użytkowników, wynika z nich, że ilość aktywnych telefonów komórkowych przekroczyła liczbę 2 miliardów!

Oznacza to, że co trzeci mieszkaniec Ziemii posiada telefon komórkowy. Niesamowita jest również dynamika wzrostu ilości posiadaczy "komórek". Pierwszy miliard osiągnięto po 20 latach, następny już po 3!

Nawet niezauważiliśmy, jak telefony wpłynęły na nasze życie, jest on teraz prawie naturalną częścią nas, częściej wybawieniem, czasem też przekleństwem.

 

bkg_phone_right.jpg

 

Ale kuszeni coraz to nowymi promocjami, nowymi "bajerami", stajemy przed problemem wyboru, wśród ogromnej ilości firm i modeli, który wybrać, który będzie... no właśnie, jaki?

 

siemens_sg75_p00.jpg

 

Co dla Was jest najważniejsze w telefonie? czym się kierujecie dokonując wyboru,

czy telefon dla Was, jest tylko środkiem łaczności, czy może już czymś więcej?

 

selector_phoneimage.jpg

 

aparaty fotograficzne, kamery video, radio, mp3, ale może coś jeszcze chcielibyście widzieć w swoim telefonie? może żeby telefon był rodzajem karty płatniczej, legitymacją studencką, paszportem, punktem dostępu do internetu, mapą miasta, tłumaczem języków obcych? :)

co Wy na to?:)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze komórki przeistaczają się w przenośne kompy, ale przecież już są palmtopy i inne -topy.

A jednak komórki rozwijaja się i "rosną" w oprzyrządowanie. Różnego rodzaju -topy mają jedną wadę: nie dzwonią. :D

Mnie osobiście komórka służy tylko do rozmów i smsów. Nie przepadam za bajerami. Jedni lubią inni nie.

Edytowane przez Fringill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nowe modele mają coraz więcej zbędnych bajerów. Pseudo-aparaty fotograficzne, co za tym idzie duże kolorowe wyświetlacze, a więc większa prądożerność. A jak już duży ekran, to czemu nie dodać funkcji palmtopa - a więc szybszy procesor i znowu więcej prądu potrzeba. Etc., etc.. Ja teraz używam stosunkowo starej Nokii 6310i i niestey nie widzę żadnego sensownego następcy. W salonie Nokii na pytanie o model z cz.-b. wyświetlaczem, dobrą baterią, GPRS+Bluetooth (nic więcej mi nie trzeba) słyszy się 'Takich nie mamy i mieć nie będziemy - nie ma zapotrzebowania'. Ot - postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fringill napisał

Różnego rodzaju -topy mają jedną wadę: nie dzwonią.

Tu się mylisz, już dzisiaj można korzystać z palmtopu z oprogramowaniem typu Skype wystarczy tylko aktywne połączenie radiowe do sieci i zestaw słuchawkowy. W Polsce to dopiero początki, ale ta technologia coraz bardziej się rozwija i za kilka lat telefony GSM odejdą do lamusa.

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Skype'a kupuje właśnie ebay,

nie obawiasz się , że może to się skończyć tym, ze zanim zadzwonisz, bedziesz musiał naogladać się reklamówek, albo niedajboże cos kupić na aukcji?

 

A Mirku mógłbyś powiedzić, czym się kierowałes kupując własnie taki, a nie inny?

bo to już bardzo "wypasiony" telefon

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w komórce potrzebuję: długi czas pracy, słownik, dobry dyktafon, dobrą książkę telefoniczną, ewentualnie aparat fotograficzny (w pewnych sytuacjach np. wypadek drogowy, bardzo pomocny).

A czy zamiast słownika nie lepsza pełna klawiatura? W pewnych sytuacjach każda funkcja najbardziej "wypasionego" telefonu może się przydać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast słownika nie lepsza pełna klawiatura? W pewnych sytuacjach każda funkcja najbardziej "wypasionego" telefonu może się przydać ;)

 

Telefon musi być mały, pełna klawiatura wymusza albo dziwne kombinacje z umieszczeniem klawiszy albo drastyczne zmniejszenie ich wielkości. Drugie rozwiązanie zupełnie odpada bo wtedy telefon przestaje być ergonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon musi być mały, pełna klawiatura wymusza albo dziwne kombinacje z umieszczeniem klawiszy albo drastyczne zmniejszenie ich wielkości. Drugie rozwiązanie zupełnie odpada bo wtedy telefon przestaje być ergonomiczny.

Mam nokię 5510 i chyba już nigdy nie zrezygnuję z pełnej klawiatury :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mirku mógłbyś powiedzić, czym się kierowałes kupując własnie taki, a nie inny?

bo to już bardzo "wypasiony" telefon

 

Największe obawy miałem co do wielkości aparatu oraz pojemności baterii. Do wielkości przyzwyczaiłem się szybciej niż myślałem, bateria starczająca na 4 dni była dla mnie zaskoczeniem. Decydowałem się na ten aparat z powodu tego, że jest to połączenie palmtopa i telefony. W telefonie mam np. wszystkie instrukcje jakich używam w pracy ( nie musze jeździć z laptopem). Telefon posiada duży czytelny wyświetlacz ułatwiający pracę z instrukcjami. Posiada także przeglądarkę www i w awaryjnych sytuacjach mogę korzystać z internetu. Oczywiście posiada porządną książkę telefoniczną i terminarz. Bardzo często korzystam z opcji budzika gdzie mogę nastawić trzy budziki. W najbliższym czasie chcę zainstalować w telefonie program typu planetarium oraz GPS-a. Natomiast praktycznie nie korzystam z aparaty foto dla mnie mogło by go w telefonie nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja przez pewien czas używałem nokii 5510 i myslałem ze juz niezmienie bo byla nie zastąpiona a pozatym na tyle duże że niemogłem jej zgubić(i zostało mi juz takei upodobanie do "cegłofonów")

Ale jakoś od 6miesiecy używam Nokii n-Gage i choć jest to bardziej konsola do gier niż telefon(nawet ma taką funkcjie w menu jak telefon:) bardzo sobie ją chwale i niepotrafił bym żeć bez 500mb karty pamiecie i muzyki filmów i gier na niej a do tego ma jeszcze jedno ważne zastosowanie można zawsze nią komuś przyłorzyć :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba Matsushita Display Technology zapezentowała wyświetlacz, po którym można pisać za pomocą piórka "świetlnego"

 

light-pen_e.jpg

 

Nowy ekran 3,5" o rozdzielczości 320x240 i 260tys.colorsów, wyprodukowano w technologii LTPS, (Low Temperature Polysilicon) z obniżonym poborem energii. Wyświetlacz zawiera capture, dzięki któremu to, co napiszemy jest wyświetlane bezpośrednio na ekranie :)

 

a to ich ostatnia nowinka, bo dzisiejsza :banan:

 

nowy wyswietlacz do komórek i inych urządzeń przenośnych o przekątnej 2,4", o fascynującej rozdzielczości VGA i QVGA (he 2 w jednym) a dlaczego fascynujacej?, wszak standard vga służy nam od 1990 roku bodajże, ano dlatego, że rozdzielczośc jest rzędu 332 ppi, a to już ponad 3 razy więcej niż na naszych monitorach!! :szczerbaty:

 

VGA_QVGA.jpg

 

ma mieć 40% szybszą reakcję (odpowiedzialną za smużenie obrazu) i bardziej energoszczędny od tradycyjnych TFT i ma być idealnym ekranem dla wyświetlania filmów i programów TV, zapewniając większy kontrast i kąt patrzenia w jutrzejszych telefonach komórkowych

 

parametry techniczne i więcej można poczytać tu:

http://www.tmdisplay.com/tm_dsp/press/2005/05-09-27.htm

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos doradzicie . Moja corka wgrywala sobie nowsze oprogramowanie do simens c60 . Komputer sie zawiesil i telefon nie wlancza sie . Wczesniej sobie usunela simlooka , haslo co zapomniala itp. Teraz beczy , ze ukochany telefonik "nie zyje" i sama go .... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he no i mamy pierwszy telefon komórkowy z mozliwością odbioru cyfrowej TV:

 

foma_p901iTV.jpg

 

co prawda naziemnej, nie satelitarnej :ha: ale nie traćmy nadziei :D

baterie starczają na obejrzenie 2,5 godzin ulubionego serialu z cyfrową jakością :szczerbaty:

 

NTT DoCoMo FOMA P901iTV, bo tak się nazywa, waży 145g przy wymiarach 110x51x27mm.

Na pokładzie 2 aparaty cyfrowe; jeden 2mpix, drugi 0.1 mpix.

 

Ale to nie wszystko, ten telefon może pełnić zarówno rolę elektronicznego pieniądza, czyli karty kredytowej, przepustki indenfikacyjnej, elektronicznego biletu. Ma być dostępny do kwietnia 2006 w Japonii.

więcej o nim, można poczytać tu: http://www.nttdocomo.com/presscenter/press...ease.html?param[no]=581

Niestety, na wersję z szafą trzy-drzwiową na wysoki połysk, trzeba jeszcze trochę poczekać

 

A jaki jest Wasz ideał telefonu? Czy producenci, oferując coraz więcej wodotrysków, zaspokajają nasze potrzeby?

 

Czy może, dopiero przy kolejnej kampanii reklamowej dowiemy się, ze w zasadzie taki telefon, to nam jest niezbędny? :Boink:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wszystko, ten telefon może pełnić zarówno rolę elektronicznego pieniądza, czyli karty kredytowej, przepustki indenfikacyjnej, elektronicznego biletu.

 

"Wprowadź kartę lub telefon i podaj PIN" :rolleyes:

"PIN niepoprawny, spróbuj jeszcze raz" :huh:

"PIN niepoprawny, spróbuj jeszcze raz" :blink:

"PIN niepoprawny, spróbuj jeszcze raz" :o

 

"PIN niepoprawny, telefon został anulowany skontaktuj się z bankiem" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

"PIN niepoprawny, telefon został anulowany skontaktuj się z bankiem" :szczerbaty:

 

taa, albo sms od banku: " na Pańskim koncie wystąpił debet, do czasu jego uregulowania, Pana telefon został zablokowany i telewizji też Pan nie poogląda!" :szczerbaty::ha:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda naziemnej, nie satelitarnej :ha: ale nie traćmy nadziei :D

baterie starczają na obejrzenie 2,5 godzin ulubionego serialu z cyfrową jakością :szczerbaty:

 

Hehe cyfrowa jakosc.... Chce poruszyc temat moze troche poboczny, ale nie moglem sie powstrzymac. Nie wiem czy zauwazyliscie gradacje kolorow w TV cyfrowej, a i na analogu tez da sie to zaobserwowac, bo miedzy przekaznikami sa lacza cyfrowe. Objawia sie to w taki sposob, ze przy zmniejszaniu jaskrawosci statycznego obrazu ( przewaznie widac na zatrzymanych scenach na koncu filmu jak juz leca napisy) obraz lekko sie sciemnia i widac cos jakby "wastwowanie" obszarow o zblizonym kolorze, zupelnie jak linie o takiej samej wysokosci n.p.m. na mapie fizycznej. Drugi mankament widac jak jasne napisy przesuwaja sie na ciemnym tle. Chodzi mi o smugi, ktore ciagna sie jak warkocz komety :szczerbaty: .Moim zdaniem jedynymi zaletami TV cyfrowej jest lepsze wykorzystanie pasma(wiecej kasy dla koncernow telekomunikacyjnych), no i co najwazniejsze: prawie ;) 100% sciagalnosc naleznosci od abonentow.

Edytowane przez escom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce poruszyc temat moze troche poboczny, ale nie moglem sie powstrzymac. Nie wiem czy zauwazyliscie gradacje kolorow w TV cyfrowej, a i na analogu tez da sie to zaobserwowac, bo miedzy przekaznikami sa lacza cyfrowe.

 

Widzisz gdyby stacje telewizyjne wymagały jakości to właściciele satelitów telekomunikacyjnych nie obcinali by pasma na transponderach. Jednak stacje TV idą tylko i wyłacznie na kasę więc za obopólnym przyzwoleniem kanały na transponderach są zawężane do granic mozliwości. Wąskie pasmo = wiecej kanałów = więcej kasy dla właściciela satelity a dodatkowo mniejszą kasę do zapłacenia za transponder dla stacji TV. Dalej, mniejsza ilość informacji wizyjnej = większa kompresja(nie mylić z lepszą) = gorsza jakość obrazu.

 

Ponieważ byłem jednym z pierwszych abonentów Wizji TV która nadawała z Astry miałem okazję przekonać się jaka może być jakość obrazu cyfrowego (normalnie miodzio). Niestety opłaty za transpondery z Astry były wyższe i niemal natychmiast po fuzji Cyfry+ z Wizją TV zaprzestano transmisji z Astry. Po przestawieniu anteny na Hotbirda zaszokowała mnie jakość obrazu normalnie kicha, kostka kompresji. itp.. Pierwsze 10min na National Geographic otworzyło mi oczy dlaczego zrezygnowano z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh praktycznie codziennie pojawia się jakiś ciekawy wynalazek

 

napewno słyszeliście o ekranach dotykowych, ale czy wiecie, że powstał właśnie ekran bezdotykowy? :D

 

image002.jpg

 

wyświetlacz, będzie reagował nie na dotyk, lecz na cień rzucany przez palec,

co prawda nie jest jasne, jak ekranik odnajdzie cień palca np. w ciemnościach :ha: , ale narazie jest to prototyp, który dopiero co został zaprezentowany

więcej tu: http://www.digitimes.com/NewsShow/Article....ages=PR&seq=204

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.