Skocz do zawartości

Foto zagadka nr.12.Kategoria OPEN.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Kometą widoczną na zdjęciu zagadce nr.12, jest C/2002 V1-Neat. Zdjęcie zostało zrobione w nocy z 1/2 lutego br.

Jako pierwszy odpowiedział SWW, (11.30.42) ale nie podał dokładnie daty wykonania zdjęcia. Jako drugi odpowiedział SQ9SX (11.54.13) i podał właściwą nazwę komety i datę wykonania zdjęcia. Trzeci prawidłowo odpowiedział Heniek (13.30.31) i podał nawet godzinę ekspozycji.

Wobec tego że odpowiedź SWW uznałem za niepełną,

mimo późniejszej poprawki, zwycięzcą ogłaszam SQ9SX-a . Później SWW uściślił datę i dzięki temu jest drugi. Heńkowi przypada miejsce trzecie, jako że odezwał się ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ja się zabrałem do roboty, a tu juz wyniki. Leszku, daj szanse tym, którzy w pracy pracują, a w weekendy wypoczywają.

 

Czy możesz podać nazwę tej jaśnieszej gwiazdki po prawej, bo albo Starry Night pokazuje mi głupoty, albo ja za duzo pracuję w pracy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to gwiazda, która ma następujące oznaczenia w różnych katalogach (za Simbad Query):

HD 217186

AG+07 3322

BD+06 5092

GC 32023

GCRV 14419

GEN# +1.00217186

GSC 00575-00231

HIC 113465

HIP 113465

HR 8738

PPM 173611

SAO 127874

SKY# 43636

TD1 29500

TYC 575- 231-1

UBV 19697

UBV M 26746

uvby98 100217186

YZ 7 11478

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ja się zabrałem do roboty, a tu juz wyniki. Leszku, daj szanse tym, którzy w pracy pracują, a w weekendy wypoczywają.

 

Czy możesz podać nazwę tej jaśnieszej gwiazdki po prawej, bo albo Starry Night pokazuje mi głupoty, albo ja za duzo pracuję w pracy ;D

Tomku, ze względu na Ciebie znajdę coś na weekend, mimo że robota przy zagadkach nieco mnie zmęczyła. Jutro wieczorem koło 20 bądź gotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ze względu na Ciebie znajdę coś na weekend, mimo że robota przy zagadkach nieco mnie zmęczyła. Jutro wieczorem koło 20 bądź gotowy.

 

 

Dziękuję Leszku, ale w weekendy wypoczywam i mój komputer też. ;D

Poproszę w ciagu tygodnia wieczorem. Choć jutro o 20 bedę chyba jeszcze czuwał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pierwszego miejsca w rozwiązaniu ostatniej zagadki!

Co do tego specostwa to (przynajmniej w moim przypadku) mocna przesada, albo zna się jakiś fragmencik nieba i odpowiedź jest łatwa, o ile autor zagadki nie zastosuje extra utrudnień, albo trzeba żmudnie szukać robiąc założenia co do typu obiektu. ;)

 

P.S.

mój identyfikator to SSW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.