Skocz do zawartości

Kilka moich zdjęć [Galeria: P@aweł]


P@weł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zawsze robiłem "tylko zdjęcia", teraz patrząc na fotki kolegów z forum i inne znakomite fotografie, sam postanowiłem spróbować myśleć trochę "głębiej" przed wykonaniem zdjęcia, a oto kilka pierwszych prób, co o nich sądzicie, co w nich jest nie tak, a co ok :D

 

Rowerek :

b1.jpg

 

Sport to zdrowie :banan: :

row.jpg

 

Chmury :

chmury.jpg

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłeś Pawle o ocenę swoich zdjęć, jako totalny amator nie mogę napisać co można poprawić w tych zdjęciach ale napiszę Ci co w nich mi przeszkadza.

 

Pierwsze zdjęcie Rower. Brakuje jakiegoś wyraźnego elementu w okolicach środka kadru, przy pierwszym spojrzeniu na to zdjęcie zobaczyłem ledwo widoczne garaże (budy) za drzewami, za bardzo rzucają się w oczy pomimo dalekiego planu i słabego kontrastu tych obiektów. Pieniek ma zły kąt nachylenia przez co skupiam się na lewej stronie zdjęcia, prawa mimo drzew wydaje się być pusta.

 

Drugie Sport to zdrowie. Fajna historia brakuje tylko dobrego tytułu, coś w stylu To jedzie młodość :rolleyes: , pewnie fotograficy mają tu jakieś zastrzeżenia ale dla mnie jest świetne.

 

Trzecie Chmury. Roślinki z pierwszego planu zlewają się z otoczeniem i chyba za dużo czystego nieba nad chmurkami.

 

To tyle na ten temat. Czekam na więcej.

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie to co widzimy na zdjeciu w jakims zakresie powinno byc dostosowane do wielkosci zdjecia . Jak jest masa roznych elementow na malym zdjeciu to powstaje mozaika . Gdy jest duze czy ma byc duze to zupelnie inaczej wybieramy ujecie . Kiedys byly popularne przezrocza i rzutniki . Ograniczenie ilosci szczegolow tam tak nie obowiazywalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jest jakoś nieudanie skadrowane - wszystko zlewa się w całość i jednocześnie nie ma punktu, na którym możnaby się skupic.

 

Za to drugie bardziej mi się podoba - mamy tam większe zróżnicowanie kolorów, świateł, choć i tak przydałałby się element w jakiś sposób wyłamujący się z ogólnej czerwonozółtej tonacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to drugie bardziej mi się podoba - mamy tam większe zróżnicowanie kolorów, świateł, choć i tak przydałałby się element w jakiś sposób wyłamujący się z ogólnej czerwonozółtej tonacji.

 

Zastanawiam się czy puszka po Żywcu by cię uszczęśliwiła. :szczerbaty:

 

Jak dla mnie druga całkiem fajna (ta tonacja kolorów ma w sobie coś co wywołuje gęsią skórkę).

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P@weł, moze to tylko takie moje skrzywienie... ale czy Ty się przypadkiem nie udzielasz na jednym z for akwarystycznych? :Boink:

...jakieś takie skojarzenia mam...

 

a zdjęcia mi się podobają! :-)

 

Dawniej zarejestrowałem się na pewnym forum, ale już od jakiegoś przestalem go odwiedzać.

Ps. E.Eri niezłą masz pamięć :D

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdjęcia mi się podobają! :-)

A mi nie.

Barwne zdjęcia są przedkontrastowane, za duże nasycenie barw... Wyglądają nienaturalnie, jak mecz przy sztucznym świetle!

Odnoszę wrażenie że wrzucasz zdjęcie za zdjęciem, zbytnio się nie przejmując uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie.

Barwne zdjęcia są przedkontrastowane, za duże nasycenie barw... Wyglądają nienaturalnie, jak mecz przy sztucznym świetle!

Odnoszę wrażenie że wrzucasz zdjęcie za zdjęciem, zbytnio się nie przejmując uwagami.

 

Oj nie masz racji Cygnusie, po otrzymaniu jakiegokolwiek komentarza do zdjęcia, staram sie wyciągnąć z niego jakieś wnioski, aby kolejne zdjęcia były choć odrobinę lepsze i lepsze. Te fotki, które wrzuciłem, były w większości wykonane w wakacje, bądź jeszcze wcześniej. W oparciu min. o te opinie, będe sie starał coś zmieniać w zdjęciach wykonywanych teraz.

 

Ps. Twoj komentarz odnośnie przekontrastowania także wpłynie, mam nadzieje na + kolejnych prób.

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie masz racji Cygnusie, po otrzymaniu jakiegokolwiek komentarza do zdjęcia, staram sie wyciągnąć z niego jakieś wnioski, aby kolejne zdjęcia były choć odrobinę lepsze i lepsze. Te fotki, które wrzuciłem, były w większości wykonane w wakacje, bądź jeszcze wcześniej. W oparciu min. o te opinie, będe sie starał coś zmieniać w zdjęciach wykonywanych teraz.

Ps. Twoj komentarz odnośnie przekontrastowania także wpłynie, mam nadzieje na + kolejnych prób.

To daj o tym znać!

Możesz się nie zgadzać z uwagami, zresztą każdy ma inne a i tak Autor sam wie najlepiej co chciał i widzi to po swojemu. :)

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Róża czerrwona z mniejszym kontrastem? Szkoda że płot przychałupie się tak krzywi po lewo. Może zrób prosty płot, a chałupki prawa strona niech sie ciut krzywi, a ja wyciemnij najwyżej. Pies we mgle to dla mnie bomba - rób reportaże, skoro nosisz aparat w deszczu na ulicy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.