Skocz do zawartości

Payne

Społeczność Astropolis
  • Postów

    29
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Payne

  1.  Witam, z ciekawości poczyniłem poszukiwania magnesem neodymowym podczepionym pod rower :D Beskidy, jeździłem po różnych rodzajach dróg (i to był już błąd na samym początku). 

    Powinienem najpierw drogi leśne na odludziu, potem asfaltowe i szutrowe. Ale z drugiej strony nic by to nie dało, jest tak jak napisaliście wyżej, w warunkach domowych nie dam rady nic powiedzieć, zdjęcia też wyszły słabej jakości. Mam tylko zwykłą lupę i redmi note 8 pro. 

    Wygląda to słabo, ale uznałem, że się podzielę :) Na trzecim zdjęciu cały gruz w przeźroczystym pudełku po ciastkach jaki przyczepił się do magnesu :D 

     

     

     

     

     

     

     

    1b.jpg

    2.jpg

    3.jpg

    • Lubię 3
    • Kocham 1
  2. Dziękuję Wszystkim za pomoc :) 

    W pierwszej kolejności pobawię się z ostrością i ustawieniami w smartfonie.

     

    Rozbudowywanie tego sprzętu nie ma sensu, oglądając Wasze zdjęcia innych planet i kosmosu (a im głębszy kosmos tym zdjęcia lepsze :D) stwierdzam, że czas oszczędzać na lepszy sprzęt. Z tej lornetki niewiele wycisnę. 

    Pozdrawiam

  3. Rozumiem. Chcę fotografować księżyc, by zdjęcia były lepszej jakości, lepsza ostrość, i większe zbliżenie. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o fotografię, a co dopiero astrofotografię.

     

    Czyli czas zacząć zbierać kasę i czytać dział poświęcony teleskopom. 

     

    Po prostu szukałem informacji na temat lornetki którą posiadam i znalazłem taki link:

    https://www.teleskopy.pl/Lornetka-astronomiczna-Celestron-SkyMaster-15x70-(BaK-4)-+-adapter-do-statywu-+-futerał-teleskopy-1324.html

     

    W linku są zdjęcia dużo lepszej jakości niż moje uchwycone lornetką, którą już posiadam

     

     

     

     

    Zapodaję jedno zdjęcie z linka:

     

    550_celestron_skymaster_15x70_zdjecie_3x

    (Zdjęcie złączenia Księżyca i Saturna przez lornetkę Celestron SkyMaster 15x70, uchwycone za pomocą aparatu Olympus m700, zoom 3x; kliknij aby powiększyć) 

     

     

    Powyższe zdjęcie jest sto razy lepsze niż moje, szukam więc aparatu którym wykonam tego typu zdjęcia, smartfonem takich nie zrobię. 

  4. Witam

    Od niedawna mam lornetkę Celestron SkyMaster 15x70, dokupiłem do tego statyw camrok th 70, oraz adapter do smartfona, telefon xiaomi redmi note 2, całość wygląda jak na zdjęciu i służy do obserwacji przyrody.

     

    :D okazało się, że niebo jest dużo ciekawsze i chciałbym kupić aparat. Oraz adapter do aparatu by lepiej widzieć księżyc. Robienie smartfonem zdjęć to kiepski pomysł, wygląda to jak totalna amatorszczyzna przy Waszych zdjęciach i sprzętach, że aż mi wstyd, ale jestem początkującym fotografem.  

     

    Na początek chciałbym kupić aparat fotograficzny (przedział cenowy 300 - 500 zł). Oraz "coś", by ten aparat przymocować do lornetki. Mówię "coś" bo się kompletnie nie znam i rozumiem, że ten adapter do smartfona który mam, aparatu fotograficznego nie utrzyma? 

     

    Bardzo proszę o wskazówki jaki aparat kupić. 

     

     

     

     

    skymaster.jpg.7b41ece72f9d95b05c30ad64cbd5e4c7.jpg

     

    311638570_ksieyc2.jpg.52c6f41840ab1fce82cad5b0f7ac5e46.jpgIMG_20190123_074938.thumb.jpg.d7f1a37dd3f1a644b4c04ca6f715437e.jpg

     

     

     

     

  5. http://www.filmweb.pl/news/%22Mars%22+%E2%80%93+wielkie+wydarzenie+telewizyjne+ju%C5%BC+od+13+listopada+na+National+Geographic+Channel-120337

    Jutro o 21:30 na National Geographic premiera pierwszego odcinka fabularno-dokumentalnej serii o podboju Marsa w nieodległej przyszłości. Z ciekawości obejrzę, strasznie to promują. ;)

     

    Jak wrażenia? :)

    Myślę, że połączenie sci-fi z dokumentem wyszło...średnio.

    Serial stara się pokazać widzowi, że jesteśmy blisko załogowego lotu i kolonizacji. Po ostatnich zapowiedziach Elona, zapanował optymizm, jednak droga nadal bardzo daleka, a liczba problemów, które się ujawnią w dalszych przygotowaniach - niezliczona.

     

     

    PS.1

    W cyfrowym polsacie kanał ten jest promocyjnie odkodowany od najniższego pakietu, taka promocja specjalnie na ten serial

    vwsbo2.jpg

     

     

    PS.2

    Jeśli chodzi o przewozy i transport, to taka oto ciekawostka z naszych dróg :D

    CwaEpHuXgAAuOYR.jpg

    • Lubię 1
  6. Historia w większości przypadków pokazuje taki schemat - setki/tysiące/miliony ludzi, *niepotrzebne skreślić, twierdzi, że się nie da, że nie możliwe, że się nie uda itd.

    Po czym zjawia się jeden gość, który twierdzi, że się da. I robi swoje. Teraz może być podobnie.

    W sumie to na marsie jest już pełno złomu, dobrze zbadany, nieprzyjazny, no i najważniejsze - nie ma tam nic do zanieczyszczenia, zagrabienia i zdewastowania - to sprawia, że jest mało pociągający z punktu widzenia ludzkości.

    Tak czy inaczej kibicuję Muskowi, mam nadzieję, że dożyjemy :D

    • Lubię 1
  7. Wydaje mi się, że z odkrywania życia, za naszego życia nic raczej nie będzie :( (mowa o inteligentnym)

    Jeśli chodzi o życie jako takie, to nasz układ zbadany na tyle dobrze, że na żadne "epokowe" odkrycie się nie zanosi, no może pod powierzchnią Europy, albo dalsze badanie Marsa i pozostałości po ewentualnym życiu :) Oczywiście przesadzam, bo nawet mikroby byłyby epokowym odkryciem, jednym z najważniejszych w dziejach.

    Co do wysypu odkryć planet w innych układach - to dla mnie przygnębiająca informacja, wiedzieć o ich istnieniu, a nie wiedzieć nic kompletnie co znajduje się na powierzchni. Nieciekawie się przyszłość zapowiada.

  8. ESO organizuje konferencję

    Od wielu lat poszukiwacze planet pozasłonecznych poszukują planet podobnych do Ziemi. Gdy kilka dni temu anonimowe źródła zaczęły informować, że Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) udało się to – tj. zauważyć planetę skalistą krążącą w ekostrefie swojej gwiazdy – informacja rozniosła się lotem błyskawicy.

    Anonimowe źródło poinformowało także, że ESO ma zamiar potwierdzić to odkrycie pod koniec sierpnia. Jednak ESO odmawiało jakiegokolwiek komentarza w tej kwestii. Jednak w dniu wczorajszym ESO poinformowało, że w środę, 24 sierpnia br. organizuje konferencję prasową.

    Jak na razie ESO nie poinformowało co będzie tematem konferencji prasowej, ani kto weźmie w niej udział. Jednak można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że na konferencji dowiemy się jaka jest odpowiedź na pytanie, które ciśnie się na usta chyba wszystkim: czy wokół najbliższej nam gwiazdy krąży planeta podobna do naszej własnej.

    Konferencję zaplanowano na środę o godzinie 19:00.

     

    źródło http://www.pulskosmosu.pl/2016/08/23/eso-organizuje-jutro-konferencje-czyzby-pogloski-byly-prawda/

    http://www.universetoday.com/130419/eso-announcement-address-reports-proxima-centauri-exoplanet/

     

    post-17142-0-70347300-1472023408.jpg

    • Lubię 2
  9. Czy holoportacja to faktycznie głos przyszłości? Wydaje się, że tak. Może to być naturalny etap w rozwoju komunikacji, bo rozmowa stanie się jeszcze bardziej realistyczna.

    Pojawią się też zapewne problemy z percepcją. Utracimy przecież pewność, czy spotkana osoba faktycznie jest człowiekiem, czy tylko wirtualną projekcją.

     

    https://www.youtube.com/watch?v=7d59O6cfaM0

     

     

    http://whatnext.pl/2026-roku-bedzie-moglo-byc-hologramem/

    • Lubię 1
  10. W filmie "Snowpiercer" Arka Przyszłości, dla tych co nie widzieli, krótki zarys fabuły: Po 17 latach jedynymi żyjącymi ludźmi są pasażerowie "Snowpiercera" - ogromnego, superszybkiego pociągu z silnikiem napędzanym wieczną energią. Pociąg co roku okrąża świat tymi samymi torami, a mieszkająca w nim społeczność jest podzielona na trzy klasy.

     

     

    17 lat po jednych i tych samych torach bez przeglądu :D Okrążenie ziemi w pociągu trwałoby wiele dni, w momencie gdy pociąg opuszcza jedno miejsce, to tam pada śnieg, tory i tunele robią się nieprzejezdne, zasypane i zalodzone na 2 metry albo i więcej :D Ten film jest ciekawy w kontekście obecnej sytuacji w europie - najbiedniejsza klasa z ostatnich wagonów próbuje się przedostać siłą do społeczności która mieszka w lepszych warunkach. Jednakże pomysł z pociągiem, który jeździ non stop jest według mnie bez sensu.

     

     

     

  11. NASA postanowiła wykorzystać potencjał drzemiący w ludziach. Zwykłych cywilach, którzy mają ochotę pomóc w odszukiwaniu nowych asteroid. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu „Asteroid Hunters” – musicie pobrać aplikację, która z pomocą specjalnego algorytmu pomoże wam odnaleźć asteroidy na zdjęciach dostarczonych przez rozmaite teleskopy. Aplikacja powstała w kolaboracji NASA z firmą Planetary Resources.


    Ogromna ilość zdjęć dostarczanych przez teleskopy z całego świata uniemożliwia astronomom identyfikację obiektów w sposób tradycyjny. Żeby ułatwić im pracę, wykorzystano moc komputerów, które przy pomocy algorytmu są w stanie wyodrębnić zdjęcia warte uwagi. Wartościowe odkrycia zostają zarchiwizowane. Niestety program nie zawsze poradzi sobie z perfekcyjnym wykrywaniem asteroid, dlatego też ludzie muszą mu pomóc.


    Wszyscy, którzy pobiorą specjalną aplikację będą mogli oznaczać nowe, nieodkryte asteroidy. Jeżeli traficie na coś, co zostało zidentyfikowane przez algorytm, to aplikacja powiadomi was, o tym, że obiekt znajduje się już w bazie danych. Wszystkie nowe odkrycia można zgłaszać do Minor Planet Center.



    źródło artykułu: http://whatnext.pl/nasa-zostan-lowca-asteroid/


    oraz: http://astronomynow.com/2015/03/16/download-nasas-asteroid-data-hunter-software-and-help-save-the-planet/



    Zamierza ktoś wziąć udział w tym projekcie?


    • Lubię 1
  12. Naukowcy ze szwajcarskiego Instytutu Technologicznego w Lozannie stworzyli specjalne soczewki kontaktowe, które dają człowiekowi niezwykłą umiejętność, jaką jest powiększanie obrazu.

     

    http://tylkonauka.pl/wiadomosc/powstaly-niezwykle-soczewki-kontaktowe-ktore-funkcjonuja-niczym-male-teleskopy

     

    http://www.newscientist.com/article/dn26968-telescopic-contact-lenses-let-you-zoom-in-on-demand.html#.VOHNiuaG8ZN

    post-17142-0-74660600-1424110353_thumb.jpg

    • Lubię 3
  13. "Pale Blue Dot".

     

     

    Pale Blue Dot (pl. Blada błękitna kropka) fotografia Ziemi wykonana w 1990 roku z odległości 6.4 miliarda kilometrów przez sondę kosmiczną Voyager 1 opuszczającą Układ Słoneczny, na której ziemia zajmuje tylko 0.12 piksela. Inicjatorem wykonania tego zdjęcia był wybitny astronom i popularyzator nauki Carl Sagan. Film ten jest montażem eseju Sagana, czytanym przez niego właśnie, obrazów i muzyki, nadających tej historycznej mowie niepowtarzalny, emocjonalny charakter.

    • Lubię 3
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.