Skocz do zawartości

wwaldek 1947

Społeczność Astropolis
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez wwaldek 1947

  1. Mam na sprzedaż filtr Lumicona O-III w oprawie 2". Filtr ma odbarwienia na obwodzie ale kto zna temat to wie, że nie ma to wpływu na obrazy. Cała reszta ok. Transmisje 94%

    Ze względu na powyższą kosmetykę, cena 450zł plus przesyłka.

    Fotki jutro.

    Witaj Boguś, również posiadam taki (chyba) filtr ale bez nazwy Lumicon. W filtrach jestem słaby jak dziecko chociaż wiek mam już zacny. Mój filtr to wąsko pasmowy O-III Made In China i tak jak ostrzegał mnie "Statek"(niestety za późno) nic nie będę przez niego widział, nawet ostrości nie ustawię należycie. Pierwsze foty nieba z tym filtrem to nieostry faktycznie księżyc w pełni którego czym prędzej wykasowałem, aby nie straszył niebieską i nie ostrą gębą.

    Wiem że teraz pora przedświąteczna więc nie chcę zabierac Ci czasu, ale mam prośbę; odezwij się proszę na moją pocztę (waldemarlipski@wp.pl) gdyż nie chcę zaśmiecać forum i podpowiedz co mogę z tym filtrem (i jak?) zrobić. Kupiłem go głównie do mgławic, mieszkam pod bardzo ciemnym niebem, podobnym do tego w Zatomiu.

    Korzystając z okazji składam serdeczne życzenia pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku 2014.

    wwaldek1947

  2. Rezerwacja dla wwaldek 1947,- do czasu okazania foto najdalej do19,11,2013 godz 12,00.

    Pozdrawiam Waldek.

     

     

     

     

     

    Sprzedam tubę Sky Watcher 80/400 + szukacz +obejmy. Stan nowy. Rozpakowany tylko w celu sprawdzenia. Plany się zmieniły i jest niepotrzebny. Kupiony na początku pażdziernika. Gwarancja 24 miesiące, dowód zakupu.
    Zdjęcia wieczorem.

    Cena 265 zł z moją przesyłką.

    Zapraszam icon_smile.gif


  3. Witaj Łukasz, znam ten ból rąk gdyż również to cacko używam. Niestety nie mam wiedzy elektryczno - elektronicznej by takie dzieło wykonać. Gratuluję pomysłu i wykonania. Jestem mocno zainteresowany takim sprzętem a w zasadzie zleceniem wykonania takiego zestawu z możliwością podłączenia jeszcze dodatkowo telekonwertera (również rosyjski). Dysponuję Canonami eos 30 D i 40 D. Czy podjął byś się wykonania takiego zlecenia? Jeśli tak to proszę podaj warunki. Pozdrawiam Waldek.

  4. Dzisiaj coś z innej beczki :) ATM fotograficzny.

     

    Ostatnio stałem sobie na polu zaczajony za drzewem aby pstryknąć trochę fotek biegających saren. Do korpusu miałem przykręcony obiektyw TAIR 3s 300/4,5. Znane, lubiane i używane nawet w astrofoto szkło o dobrych parametrach. No niestety ma jedną dużą wadę - jest ciężki jak cholera :wassat: Po godzinie tak mnie łapa bolała jak po dniu pracy przy łopacie.

     

    Wtedy też przypomniałem sobie, że gdzieś w szufladzie leży stary uchwyt od zestawu fotosnajper dodawany kiedyś w zestawie do aparatów Zenit i obiektywu TAIR 300/4,5. Uchwyt ma oczywiście formę pistoletu / karabinu. Pomyślałem, że zdecydowanie ułatwiłby kadrowanie i fotografowanie dynamicznych obiektów. Problemem był to, że był to wynalazek typowo mechaniczny przystosowany do współpracy z Zenitami i nijak nie dało się go podłączyć do korpusu Canona.

    No a jak się nie da to koniecznie trzeba spróbować :Loveit:

     

    Otworzyłem piwko, przyniosłem śrubokręty i rozkręciłem to cudo radzieckiej myśli technicznej.

     

    attachicon.gifobiektyw_1866.JPG

     

    Generalnie budowa wybitnie prosta - korpus oraz spust z bolcem wyzwalającym mechaniczną przysłonę obiektywu TAIR. Zero elektroniki, więc wszystko trzeba było zrobić od początku. Zacząłem od polutowania wtyczki pod wyzwalacz migawki Canona - wtyk mikro jack + 3 przewody (masa, potwierdzenie ostrości, strzał).

     

    Natomiast wewnątrz pistoletu zamocowałem mikroprzełącznik który będzie wyzwalał migawkę.

     

    attachicon.gifobiektyw_1868.JPG attachicon.gifobiektyw_1869.JPG

     

    Ponieważ posiadam redukcję EOS/M42 z potwierdzeniem ostrości dodatkowo wkleiłem kawałek aluminium połączony z przewodem odpowiedzialnym za potwierdzenie ostrości w Canonie. Zanim spust wciśnie mikroprzełącznik delikatnie dociska ów kawałem aluminium i wtedy aparat potwierdza ostrość (lub nie :) ). Dalsze, mocniejsze dociśnięcie spustu wyzwala migawkę.

     

    attachicon.gifobiektyw_1872.JPG

     

    Całość polutowałem, skręciłem, zmontowałem i przetestowałem. Działa :) A tak wygląda "uzbrojony" zestaw:

     

    attachicon.gifDSCN1449.JPG attachicon.gifDSCN1451.JPG

     

    Uchwyt zdecydowanie ułatwia pracę i kadrowanie. Dodatkowo pokrętło ostrości w Tairze jest stworzone do współpracy z tym "pistoletem" i używa się go naprawdę rewelacyjnie. Całość trzyma się po prostu jak mały karabinek.

     

    Jedno jest pewne. Raczej nie wyjdę z tym zestawem na molo w Sopocie czy pod Pałac Prezydencki bo by mnie pewnie odpowiednie służby niezwłocznie zgarnęły za wymachiwanie bronią w miejscu publicznym :szczerbaty:

  5. Chyba nazbyt pobieżnie przeczytałeś wątek :)

     

    To jest bardzo prawdopodobne gdyż już od miesiąca prawie mam wyłączone 1 oko (wylew śródgałkowy) i nie mogąc spać po nocach przeglądam jednym okiem swoje ulubione fora (fotografia i astrofotografia). Sorry więc jeśli kogoś uraziłem swoją wypowiedzią (a mogło tak być) bo czasami szybciej piszę niż myślę. Pozdrawiam Waldek.

  6. Ta dyskusja powala zadufaniem w wyższość wierności szczegółów oryginału nad wizją twórczą autora. Coraz bardziej widocznym się staje że jesteśmy bardziej Towarzystwem Wzajemnej Adoracji niż użytkownikami forum jednego z najpiękniejszych hobby na kuli ziemskiej. W zasadzie żaden z obiektów głębokiego nieba na pojedynczej fotce czy nawet na fotkach astro sesji bez obróbki komputerowej nie oddaje wszystkich swoich szczegółów. Dopiero specjalne programy napisane przez ludzi którzy również nie widzieli Kosmosu z bliska i mogą jedynie domniemywać o kolorystyce i szczegółach obiektów, dopiero te programy sterują obróbką naszej pracy przez bezduszną maszynę zwaną komputerem. Czasami jeszcze autor obrabianego zdjęcia dołoży swoje 5 groszy dla uzyskania efektu końcowego. Poza tym wielu z nas nie potrafi odczytać tekstu autora i dyskutuje z własną interpretacją omawianego tematu. Czy ma to jakiś głębszy sens? Przypomina mi to wczesne opinie nad dziełami Pablo Picassa...

    Koledzy, przetrącamy skrzydła naszemu koledze który odważył się ukazać swoje "rewolucyjne" jak pisze sposoby obróbki i wychylił się ponad ogólnie przyjętą przeciętność. Czy nie jesteśmy trochę zbyt pewni siebie?

  7. Szkoda że tak to odczytaliście, chciałem jedynie ukazać odporność sprzętu optycznego Zeissa na ekstremalnie niekorzystne warunki eksploatacji. Akurat w moim przypadku używanego non stop przez dziesięciolecia. A "gdybym był bogaczem" nie tyrał bym jak wół roboczy lecz wylegiwał się z dziewczynami na plażach mórz południowych i kontemplował bym smaki owoców południowych między jednym i drugim zanurzeniem w rafie koralowej. Chętnie kolego miastowy oddam Ci kilkaset roboczo godzin z mojego portfela.

    Pozdrawiam bez urazy Waldek.

    • Lubię 1
  8. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w astro sprzęcie, jednak lornetki i aparaty fotograficzne starej generacji towarzyszyły mi przez całe nieomal życie w trudnych terenowych i pogodowych warunkach zarówno podczas biwaków, wędrówek czy polowań którymi pasjonowałem się od dziecka - do niedawna. Lornetkę i aparat często zabierałem na przejażdżki konne a nawet do ciągnika w czasie prac polowych. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć że sprzet ten jest wyjątkowo odporny na wstrząsy, okresowe zalewanie deszczem, zasypywanie śniegiem, przegrzewaniem czy zamrażaniem. Dotyczy ta opinia sprzętu Zeissa (lornetki 7x50, 10x50 czy lunety celowniczej sztucera 6x42) Aparaty (Exakta Warex 2B z obiektywami od 50 - 500 mm, kompaktowy Pentax Optio mx4 i od roku 2005 Canon eos 30D i 40D z dużym wyborem obiektywów głównie M 42 o ogniskowych od 18 do 500mm). Jako strzelec sportowy wystrzeliwałem rocznie dziesiątki tysięcy amunicji która powodowała rozległe wybroczyny krwawe na prawym ramieniu aż po szyję i do łokcia. Odrzut broni spowodował trwałe zgrubienie prawego obojczyka widoczne do dzisiaj na każdym prześwietleniu RTG. Luneta umocowana na sztucerze cal 30-06 działa bezbłędnie do dzisiaj po ponad 40 letnim użytkowaniu. Więc wybaczcie koledzy, lecz śmiech mnie ogarnia na Wasze obawy. Nie mogę tego wszystkiego napisać o sprzęcie typu Lidletka czy Chińskie wynalazki wykonane z plastiku. Trzy takie egzemplarze uległy rozkolimowaniu w ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni jazdy samochodem na pastwiska celem monitoringu stada krów. I to już chyba wszystko w tym temacie. Pozdrawiam Waldek.

    • Lubię 1
  9. Przy okazji: już ponad 200 osób się odtajniaczyło :) Warszawa chyba najbardziej jest przezorna. Mimo, że wg danych GA jest #1, jeżeli chodzi o ilość osób na AP, to z tej mapy wcale to nie wynika.

    Nie mam nic do ukrycia, moja pozycja wg Google Earth to 53*,21',23,78" N oraz 15*,29',19,63" E , wys -112m. Miejscowość a raczej malutka wioska wśród lasów znajduje się pod ciemnym niebem przypominającym Zatom. Zapraszam chętnych na wspólne obserwacje i sesje fotograficzne, warunki lokalowe podobne do Zatomia który leży około 40 km ode mnie. Kontakt tel 501824614. Pozdrawiam Waldek.

    • Lubię 1
  10. Też posiadam QHY 5 T lecz opinia większości użytkowników astromaniaka jest taka że to kamerka wyłącznie do quidingu więc nawet nie próbowałem avików. Twoje foty są rewelacyjne i łamią utarte poglądy. Czy możesz zdradzić szczegóły postępowania? By nie zaśmiecać forum proszę o wiadomość prywatną chyba że taki mini tutorial przyda sie innym. Pozdrawiam Waldek.

  11. Witaj Robson, podobnie jak Ty więcej czytam i obserwuję fora niż fotografuję również jestem z zachodniopomorskiego, brak mi wiedzy i kontaktów, w obróbce jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę, ale powoli organizuję sobie własne obserwatorium w którym spędzę wiele czasu. Bardzo podoba mi się Twoja fota ale nie rozumię gdzie Ty widzisz w niej aberrację? Mam już stare i zmęczone oczy ale kolor przecież w Kosmosie występuje, chciałbym mieć takie efekty jak Ty, ale coś mi się nie udaje. Jeśli dysponujesz czasem, proszę o kontakt.

  12. Witaj Franz 55, mam podobny sprzęt i podobne kłopoty z kamerką QHY 5T. już około 2 tygodni walczymy z tym wynalazkiem razem z kolegami z forum astromaniaka i kamerka działa kiedy i jak chce. Mam do Ciebie prośbę podaj mi proszę źródło zakupu tej kamery, jej stan nowa czy używana i rodzaj wyposażenia i opakowania. Ja swoją kupiłem w Teleskopy Warszawa jako nową lecz gołą ubraną jedynie w folię bąbelkową co jak na cenę 975 zł jest trochę zastanawiające. Możesz pisać na GG36816728

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.