Skocz do zawartości

arwe19

Społeczność Astropolis
  • Postów

    171
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez arwe19

  1. ooooo na DO tylko 300zł hehe a jeśli już coś z tego pokroju wyjazdowego , waga nie gra roli robię na kopalnii hehehe więc 20 kg przenieść ze wsi do wsi pod czarne niebo to nie problem ;) czy ta 80 pozwoli na swobodne obserwacje Dsów ?

  2. Witam, jako że pasjonuje się nie tylko astro ale także fotografią postanowiłem poskładać coś lekkiego i łatwo przenośnego ale od postanowienia do działania droga daleka muszę się zapytać czy to ma sens opiszę o w kilku punktach :

     

     

    1. Tele obiektyw Jupiter 4/200 o dobrych właściwościach optycznych , nada się? mam do niego telekonwerter carl zeiss 2x więc ogniskowa wyszła by 400mm przy świetle f/8 , jak to się ma do siebie? odpuścić tego carl zeissa?

     

    2. Średnica obiektywu to w zaokrągleniu 70mm więc chyba coś by tam było widać przez niego.

     

    3. Jeśli obiektyw się nada to kupuje prostą przejściówkę z m42 na 1,25 , tylko jak wygląda sprawa z ustawianiem ostrości?

     

    4. Jakie szło polecalibyście do takiego zestawu ? najlepiej dwa jedno do jako takiego poweru na księżyc i drugie do przeglądu nieba , w przyszłości okularki przydadzą się do normalnego teleskopu.

     

    5. Obiektyw jest ciężki metalowy więc i dobry statyw by się przydał.

     

    Proszę o rady.

     

    Pozdrawiam

  3. Z refraktorów tych większych odnalazłem tego o to http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-celestron-c6-r,d180.html jaki stosunek jakości w stosunku do byłej synty 8 ? Jak na refraktor to 150mm brzmi chyba nieźle , czy pod ten montaż da się przyszłościowo goto ? czy zbierać na nowy montaż wraz z goto ? Nada się do visuala? Planety , rozbijanie gromad kulistych , obiekty messiera a może głębsze NGC ?

     

     

    Ps . Widzę że mi linki coś nie tak działają , rozpatruję te dwa teleskopy.

     

    Teleskop Celestron C6-R refraktor :

     

    Dane techniczne

    średnica obiektywu 150 mm (6.0")

    ogniskowa 1200 mm

    światłosiła f/8

    statyw + montaż CG-5

    waga teleskopu 25,88 kg

    długość tubusu 128,27 cm

    największe użytkowe powiększenie 354x

    rozdzielczość fotograficzna 227 linie/mm

    zasięg 13,4

    okular 1-1/4" 20mm (60x)

    szukacz: 9x50

    pryzmat diagonalny – 1-1/4"

     

    oraz Teleskop Celestron C8-NGT reflektor

     

    Dane techniczne

    ogniskowa 1000 mm

    światłosiła 1:5

    średnica zwierciadła głównego: 200 mm

    największe użytkowe powiększenie: 480x

    rozdzielczość fotograficzna 400 linie/mm

    zasięg 14

    długość tubusa 93,98 cm

    stalowy trójnóg

    okular 1,25" 20 mm (50x)

    szukacz 9x50

    montaż paralaktyczny CG-5 GT

    waga 30,42 kg

     

     

    W grę wchodzą również jakieś krótkoogniskowe refraktory takie uniwersalne travelery bo nie daleko mnie ładne ciemne niebo , kurde pomóżcie dobrać jakiś złoty środek ;)

  4. Witam serdecznie , w skrócie to teleskop do DS ale także planetki , gromady itd... szukam jakiegoś kompromisu , także w kwestii refraktor czy newton , budżet do 4000zł , mój poprzedni sprzęt to synta 8 ale kumpla tak wciągło a wiedząc że ma problemy finansowe a ja wielkie serce oddałem za pół darmo ( pójdę do nieba ;) ) , a tak na poważnie to nie chcę drugiej takiej kobyłki już także szukam czegoś na dobrym montażu , astrofoto mnie nie kręci także tylko wizual .

     

    Wyszukałem ciekawą ofertę tego celestrona

     

    http://deltaoptical.pl/teleskopy/teleskop-celestron-c8-ngt,d162.html czy wart jest swojej ceny? 4000zł to nie mało ale ma automatyczne wyszukiwanie obiektów no i te 8 cali jak synta.

     

    Jakaś inna alternatywa? może jakiś dobry refraktor bez go-to ewentualnie goto szło by dokupić w przyszłości a teraz kupić coś z większym obiektywem lub zwierciadłem ?

     

    Proszę o rady , w sumie skłaniałbym się w stronę refraktora a z względu że cały czas interesowałem się newtonami bo były tańsze jakoś pogubiłem się w ofertach refraktorów więc składam wam pokłon prosząc o radę w wyborze kolejnego teleskopu.

     

     

    Pozdrawiam.

  5. Witam serdecznie , do sprzedania synta 8 używana dosłownie 3 razy , praca w trybie zmianowym doprowadziła do tego że brakuje czasu na hobby więc kolubryna stoi w rogu i żal by się marnowała .

     

    Kupiona w delta optical parę miesięcy temu .

     

    Okulary jak w zestawie 10mm oraz 25mm , wszystkie dekielki , całość w stanie 6/6 , żadnej ryski , niczego , po prostu jak nowy. CENA ?? 550 zł !! Tak oczekuje tylko takiej kwoty ponieważ szykuje mi się zakup nowych części do motoru więc szybka sprzedaż jest mi bardzo potrzebna .

     

    Nie posiadam pudła bo do nie dawna paliło się w piecu więc i kartony poszły .

     

    Odbiór tylko osobisty , nie wysyłam tak pojemnych paczek . Mieszkam w Rybniku .

     

    Kontakt : arwe19@wp.pl , gg: 11369824 przeważnie w stanie nie widocznym .

     

    Dla chętnych wstawię foto teleskopu ale myślę że każdy wie jak wygląda i czego idzie oczekiwać od 20cm średnicy lustra .

     

     

    POZDRAWIAM

     

    Węgrzyk Artur .

  6. Witam , postanowione i kupione , chyba nikogo nie zdziwi fakt że zakupiłem synte 10 calową , z transportem pod ciemne niebo nie będzie problemu a i balkon jest duży , długość 5 m na 2,5 szerokości , napiszcie mi tylko jaki szeroki kąt najpierw zakupić i filtr do DS biorąc pod uwagę podmiejskie niebo :) Cena mnie nie interesuje , patrzę tylko na średnią i wysoką półkę w końcu jak coś kupić to raz a porządnie .

  7. Witam bardzo serdecznie po bardzo długiej nie obecności na forum :) Mój ostatni sprzęt został sprzedany była to synta 6 calowa no i postanowiłem jak to bywa w przypadku chęci posiadania czegoś większego zakupienia nowego teleskopu .

     

    Zacznę od tego że sprzęt będzie służył do obserwacji wizualnych , cena teleskopu hmmmm to główny wydatek o ceny okularów i filtrów nie martwię się zbyt bardzo gdyż wiem jak droga jest optyka w szczególności optyka kierowana dla foto amatorów a to także moje hobby więc część dochodów przeznaczam na nowe szkiełka do DSLR :) .

     

    Obserwacje które najbardziej mnie interesują to DSy , gromady , a także planety i tu nasuwa się pytanie , lepiej zainwestować w dobry refraktor o średnicy minimum 120mm lub 150mm czy reflektor typu Synta 8 calowa lub nawet 12 calowa? Tak jak mówię ceny okularów mnie nie interesują gdyż od razu po zakupie teleskopu mam zamiar kupić 2 okulary dobrej klasy jeden do planet i rozbijania gromad a drugi z szerokim kątem do podziwiania naszego nieboskłonu , myślałem o Okularze Vixen LVW 8 mm oraz Okular Vixen LV 30 mm lub jakieś ortho ale na to przyjdzie czas + oczywiście Filtr wąskopasmowy Baader O-III 2 dla Dsów . Czy to dobre propozycje okularów na początek ? Jeśli nie to proszę skierować mnie pod odpowiednie linki z waszymi propozycjami .

     

    Więc jak sprawa wygląda z tym teleskopem ? postawić na rułę z dobsonem ? czy na refraktor z dobrym montażem? cena hmm poczekam na wasze propozycje no i o różnice co sprawi mi większą radość refr czy refl :)

     

    Aa dokładam parę fotek miejsca w którym miałby większość czasu spędzić teleskop oraz warunków panujących dookoła , nie zawsze ale jednak większość obserwacji miałyby być prowadzone z tego miejsca czasem będzie wyprowadzany pod naprawdę ciemne niebo ale jednak jak na razie warunki sprowadzają się do wyznaczonego prze zemnie miejsca. Sorry za jakość zdjęć co prawda lustrem ale na szybko w trybie auto .

     

    Balkon miejsce docelowe obserwacji jeszcze w czasie remontu :)

    2af6e8a15979431cm.jpg

     

    Widok na południową część mojej okolicy pokazuje tylko warunki naziemne bo niebo to niebo najbliższa latarnia w odległości 50m po tej stronie .

    2da062852712c72dm.jpg

     

    Widok na północną stronę , chyba najciemniejsza w pobliżu żadnych latarni kilka światełek od domów w oddali.

    dc1dd6b3a270eaeam.jpg

     

    Widok na zachodnią stronę mojej okolicy zamieszkania , kilka świateł od domostw latarni brak .

    dc9bd0951717915dm.jpg

     

     

    POZDRAWIAM

  8. Jako że po powrocie z UK jeszcze niemam teleskopu nowego ale za to za półdarmo dostałem używanego nikonka wyżej w temacie nazwa ;] , postanowiłem pofocić trochę owadów i ćwiczyć oko dla dobrych kadrów :)

     

    O to co potrafi mój nikonek :

     

    3d1905ad6172516c.jpg

     

    128b05e9fc92c172.jpg

     

    36d621659b5cdefe.jpg

     

    8468041b34b9ec47.jpg

     

    16faa0822e1c93c6.jpg

     

    c2bb62b1433f340b.jpg

     

    i jakaś roślinka też się znajdzie ;]

     

    36b7fbee3798d606.jpg

     

     

    POZDRAWIAM

     

    ps. Dodam że aparat niema ręcznego ostrzenia , ubogi w manual a jednak coś wychodzi heehe ;]

  9. Witam w związku że za 2 tygodnie wyjeżdzam do UK jestem zmuszony sprzedać moją synciare.

     

    teleskop wygląda jak nowy kupiony zresztą 4 miesiące temu , niestety nie mam możliwości aby zamieścić fotki ale każdy kto ma bakcyla na punkcie astronomii wie jak teleskop ten wygląda.

     

    Teleskop zadbany , stan jak nowy!!

     

    Synta 6 Dobson

    150/1200

    Okular Super Plossl 25mm ( niestety 10mm sprzedałem ale i tak nie był on przedniej jakości )

    Dołączam Książkę Niebo na Weekend z zestawem mapek.

     

    Idealny pakiet startowy dla początkującego astroamatora.

     

    Cena Max 650 zl , mogę znieść do 600.

     

    Więcej info na priv oraz na gg ( mam nowy numer podaję poniżej )

     

    4683015

  10. Witam mam pytanko , przymierzam się do rozpoczęcia zbierania funduszy na pierwszego cyfraka , od razu mówię że nie ma mieć nic wspólnego z AstroFoto. Poprostu dużo spaceruje po lesie i zawsze o każdej porze da się uchwycić ciekawą kompozycję przyrodniczą.

     

    Mam pytanie czy opłaca się mi laikowi zbierać docelowo na używaną lustrzankę czy zainwestować mniej w jakiegoś kompakta który zaspokoi podstawowe potrzeby z zakresu fotografii cyfrowej , być może też z drugiej ręki.

     

    ps. Tymi podstawowymi potrzebami jest ostry i kontrastowy obraz ;] zdjęcia nie będą wywoływane.

  11. Te zwierzęta są naprawdę łatwe w hodowli i żyją w godnych warunkach one mogłby by żyć nawet na papierze byle był by wilgotny , ptaszniki to baaardzo prymitywne zwierzęta , nie potrzebują dużo miejsca.

     

    Ten gatunek który ja posiadam jest w zasadzie na wyginięciu w jego naturalnym srodowisku , a za sprawą sztucznych hodowli zaczyna przywracać się go spowrotem do jego naturalnych warunków , hodowcy którzy kupują ptasznika z przewagi wiedzą co robią , ale zdarzają się i tacy co najpierw kupią jadowity bardzo okaz a później się dopiero pytają jakie warunki im zapewnić no i nieszczęście gotowe.

     

    Szczęśliwy ptasznik to ptasznik który się nie stresuje a niestety wielu nie douczonych ludzi bierze je na ręce co w konsekwencji prowadzi do ukąszenia lub śmierci pająka :angry:

  12. Jezus maria - widywałem te "potwory" w ich naturalnym środowisku i powiem szczerze, że trudno mi pojać, jak można trzymać je w domu :szczerbaty:

     

     

    Apropo trzymania w domu ;D , mój kumpel traktuje to jak pracę , trzyma w domu cały tabun ptaszników różnych gatunków :szczerbaty: , dodatkowo łatwo można sobie policzyć ilość młodych z jednego miotu , popularny kędzior wydaje na świat do 800 sztuk młodych pajączków każdemu trzeba przygotować osobne pudełko , każdego trzeba osobno karmić , zwilżać podłoze , sprzedaje je od sztuki po 2 zł , sztuk ma z jednej samicy do 800 młodych a tych samic ma kilka i co?? ;D

     

    I to wszystko w swoim pokoju

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.