Jump to content

katarzacerwesa66

Społeczność Astropolis
  • Posts

    9
  • Joined

  • Last visited

About katarzacerwesa66

  • Birthday 09/18/1992

Informacje o profilu

  • Płeć
    Kobieta
  • Skąd
    Wieś
  • Zainteresowania
    Astronomia i inne.

katarzacerwesa66's Achievements

0

Reputation

  1. Jakie macie opinie na temat montażu eq2 ?? czy mocno tym "gibie" ?? zależy mi bardzo na tych opiniach , z góry dziękuję
  2. Ostatnio bardzo nękałam rodziców o jakieś fundusze na teleskop , wczoraj popołudniu tata przywiózł mi teleskop sky-watcher 1309 eq2. Miałam na oku coś innego , ale nie czepiam się go , bo on się nie zna... no i nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać ? Nie obserwowałam jeszcze nic bo nie miałam czasu wczoraj , a dziś pogoda do niczego. Co mogę przez to zobaczyć może ktoś posiada ten model ?
  3. Przed zakupem pierwszego teleskopu , pożyczyłam jakiś zwykły od znajomych . Firma Nostrus , model 70060 , średnica 60 mmm , dł. ogniskowej 700mm. Wiem że to nic super extra ,ale cóż... Do tego są dołączone takie soczewki : 5X erecting eyepiece , barlow lens 3X , H12.5mm, H20mm, SR4mm. Powiedzcie mi jak mam połączyc to wszystko , aby uzyskać jakiś dobry obraz.
  4. Czyli to w miarę dobry wybór ? i nie będzie się trząsł przy lekkim dotknięciu lub powianiu wiatru ?
  5. Ok , ale poczekam też na odpowiedzi , raczej chciałabym ten , tylko montaż nie wiem jak tam się ma ...
  6. Tak jak w temacie czy teleskop Sky-Watcher SK1149EQ2 nadaje się na pierwszy teleskop ? może ma go ktoś? możecie mi polecić też jakiś inny teleskop , ale niestety mam tylko 600 zł , nie będe zbierać już , ani nie chcę lornetki. Mieszkam na wsi i mam dobre niebo do obserwacji , napiszcie mi też proszę co da się przez ten teleskop zaobserwować i jak z montażem , jestem początkująca i nie bardzo się znam...
  7. Jak w temacie : Czym różnią się od siebie teleskopy , jestem kompletnie zielona w tym temacie , nie wiem czym się róznią newtony od jakiś innych , proszę o proste wytłumaczenie takie żebym zrozumiała jako początkująca .
  8. Witam , chcę kupić sobie teleskop do 500 zł , wiem że na allegro nie kupuje się teleskopów , ale nie mam wyboru bo mieszkam na "zadupiu" , więc doradźcie mi coś dla początkującego... Chyba że macie jakieś inne pomysły.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.