Skocz do zawartości

Łukasz K

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1058
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  21

Ostatnia wygrana Łukasz K w Rankingu w dniu 13 Wrzesień

Łukasz K posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

2715 Excellent

O Łukasz K

 • Tytuł
  Arktur
 • Urodziny 20.09.1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: TS APO ED 80 quadruplet, SCT 11, Canon 200 L
  Montaż: NEQ-6
  Detektory: ATIK 414EX Mono, ZWO ASI 1600 MM-C, ZWO 120 MM-S, ZWO ASI 185 MC
 1. Miejskie Serce i Dusza w HST

  W tym zestawie nie używam tego adaptera. Niestety jest za długi aby podłączyć jeszcze koło filtrowe. Używam przejściówki na bagnet Canona sprzedawanej przez ZWO. Niestety to jest badziew, który gnie się na boki i daje "fasolki" w rogach. Może ktoś wie gdzie kupić porządną przejściówkę (żeński bagnet Canon i męski gwint M42)? Przysłonę przymykam podłączając obiektyw do body Canona.
 2. Miejskie Serce i Dusza w HST

  No to poszło.
 3. Miejskie Serce i Dusza w HST

  Czy zgłaszając zdjęcia do polskiego APODa można podać link do zdjęcia na Astropolis?
 4. Miejskie Serce i Dusza w HST

  Ja strzelam ze Strzeszyna Greckiego (choć nieba nie mam greckiego ). Fajnie spotkać krajana na forum, niewiele tutaj ludzi z Poznania.
 5. Witajcie! Nazbierałem się materiału do tego zdjęcia jak jeszcze nigdy (poza mozaikami oczywiście). Spodziewałem się super efektu a wyszło tak sobie. Najbardziej dokuczliwa okazała się walka z gradientami, które na tak szerokim polu dawała się bardzo mocno we znaki nawet przy zastosowaniu filtrów wąskopasmowych. Obiekt wszystkim (lub prawie wszystkim) znany, więc nie będę przeklejał jego opisu z Wikipedii :). To co wyróżnia to zdjęcie, to taki sobie efekt w relacji do ilości zebranego materiału (moje braki warsztatowe w obróbce także są nie bez znaczenia) . Ha: 200 x 4 min OIII: 80 x 5 min SII: 100 x 5 min. Canon 200 L przymknięty do F3,5, ZWO ASI 1600-MMC, EQ-6, filtry Baadera Ha, OIII, SII.
 6. Mazurski Irys

  Binning w CMOSie nie ma sensu (tak kiedyś wyczytałem).
 7. Ponad 6 GB danych i ponad 14 h ekspozycji

  Maxim.
 8. PacMan - Początek, NGC 281

  Brawo! Już pewnie to słyszałeś, ale pamiętam Twoje pierwsze zdjęcia i widać olbrzymi postęp. Spróbowałbym jeszcze powalczyć z kolorem gwiazd dużo czerwonych powinno być bardziej żółtych.
 9. Mgławica Czarodzieja w palecie HST

  Raczej nie.
 10. ZWO ASI mono vs color

  Kamera mono jest bardziej czuła niż kolor ze względu na fakt, że nie posiada maski bayera na matrycy. W guidingu czułość matrycy ma duże znaczenie.
 11. Ponad 6 GB danych i ponad 14 h ekspozycji

  Pawle, zjadłeś w temacie obróbki niejedne zęby, ale... mi po prostu taka obróbka nie pasuje. Nie chcę na siłę wyciągać zdjęcia :). Poniżej to co na dzisiaj mi pasuje na ten moment. Muszę odpocząć od tego materiału. Dopalę OIII i SII i wtedy ponownie usiądę do materiału.
 12. Ponad 6 GB danych i ponad 14 h ekspozycji

  I tak dla porównania dwupanelowa mozaika z zeszłego roku (jeszcze przed instalacją lamp LED na moim osiedlu). Ta sama optyka ATIK 414EX. każdy panel to 20 klatek po 20 min.
 13. Ponad 6 GB danych i ponad 14 h ekspozycji

  Bardzo możliwe. Chciałem się przekonać ile materiału to sensowne maximum. Niewykluczone, że poległem na obróbce. Dla chętnych poniżej link do Stacka. https://www.dropbox.com/s/zm4frjvy3067omv/STACK 220.tiff?dl=0
 14. Ponad 6 GB danych i ponad 14 h ekspozycji

  Podszedłem raz jeszcze do tematu odszumiania. Jest go teraz trochę więcej, ale nie chciałem tracić detalu.
×