Skocz do zawartości

Łukasz K

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2992 Excellent

O Łukasz K

 • Tytuł
  Arktur
 • Urodziny 20.09.1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: TS APO ED 80 quadruplet, SCT 11, Canon 200 L
  Montaż: NEQ-6
  Detektory: ATIK 414EX Mono, ZWO ASI 1600 MM-C, ZWO 120 MM-S, ZWO ASI 185 MC
 1. M 78

  Kosmos Panie! Zazdroszczę dostępu do takiego nieba!
 2. Niedokończone fotografie DSO

  Dzięki
 3. TEMAT W KTÓRYM AUTORZY WRZUCAJĄ SWOJE NIEDOKOŃCZONE FOTOGRAFIE. NIE DOTYCZY CAŁEGO OBROBIONEGO SKŁADNIKA (NP. PEŁNE Ha CZY OIII). _______________________________ Na razie mam zebrane Ha i połowę oczekiwanego materiału na OIII (50 klatek po 5 min). Pokazuję moją wersję Rozetty w niepełnym bikolorze. Resize ratuje trochę przed szumami.
 4. Zasilanie by Tayson

  A wiatrówkę na gołębie sąsiada planujesz podłączyć do zestawu?
 5. ZWO ASI 185MC

  Dzięki. Świetna pamięć Tayson, faktycznie mam taką (już o niej zapomniałem :)).
 6. ZWO ASI 185MC

  Witajcie, dawno temu kupiłem na forum kamerkę ZWO ASI 185 MC. Kamera nie ma filtra IR CUT i w fotografii dziennej daje dziwne kolory. Czy ktoś orientuje się, czy możliwe jest przywrócenie "normalnych kolorów" stosując balans kolorów? Chciałbym podłączyć ją do jakiegoś obiektywu foto do dziennej fotografii i nie bardzo widzę możliwość włożenia w tor optyczny filtr IR CUT. Czy zastosowanie takiego filtra spowoduje, że kolory będą "normalne"?
 7. Mgliste noce NGC2239

  To refreaktor 80/480. Nie jest najjaśniejszy :). Materiału dużo, ale warunki były słabe. Momentami nie widziałem pasa Oriona, tak mgła wisiała w powietrzu. Dodatkowo fotografuję z miasta i już nie raz się przekonałem, że muszę zbierać dużo więcej materiału aby zdjęcie było akceptowalne.
 8. Mgliste noce NGC2239

  Oczywiście. Robię resize z kilku powodów. Mniej kłują w oczy wady zestawu jak np. ugięcia wyciągu, co przy tym pikselu jest ewidentne, po drugie mam wrażenie, że przez seeing oraz niewielką soczewkę rozmiar 100% nie wnosi nowych szczegółów, po trzecie oglądanie zdjęcia w tym rozmiarze nie jest wygodne.
 9. Witajcie, ostatnie 3 noce miałem pozornie dobre. Niby bezchmurnie, ale zawsze chwilę po rozpoczęciu sesji gromadziły się mgły i przejrzystość spadała z godziny na godzinę. Zebrałem sporo materiału, bo aż 160 klatek po 5 min, jednak ze względu na mgły efekt powinien być lepszy. Wątpię abym zdążył w tym sezonie zebrać całą paletę HST, więc pokazuję samo Ha. TSAPO 80Q, NEQ-6, ZWO ASI 1600 MM-C
 10. Pas Oriona i okolice.

  Walcz, walcz ;)!
 11. Pas Oriona i okolice.

  Sebasti anus, powinieneś wydłużyć czas naświetlania, wtedy będzie dużo lepiej widać konika.
 12. M42 HST

  Dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję że nie wynikają one z pogodowej poduchy :). To co, wysłać na PAPOD?
 13. M42 HST

  Witajcie, miałem dłuższą przerwę związaną z niedostatkiem pogody. W okazjonalnych dziurach w chmurach celowałem w M42 i paliłem HST. Zebrałem po 60 klatek po 5 min dla Ha, SII, OIII. Na ten moment publikuję to, co na ten moment skleiłem. Materiał już mnie trochę zmęczył w obróbce. Co o tym sądzicie? TS APO 80Q, NEQ-6, ZWO ASI 1600 MM-C.
 14. Triplet Lwa - między chmurami

  a gdzie się podział amp-glow?
 15. Bodi, kto przywiózł na zlot te mikroskopy? Zastawiam się na rozpoczęciem nowej "mikro-przygody", ale kompletnie nie wiem z czym to się je. Być może ta osoba będzie w stanie doradzić coś początkującemu. Nie znalazłem w necie tak aktywnego forum mikro-skopowego jak nasze forum tele-skopowe. Z góry dzięki za odzew i przepraszam za offa.
×