Jump to content

Łukasz K

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1179
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3110 Excellent

About Łukasz K

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 09/20/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poznań
 • Sprzęt astronomiczny
  Teleskopy: TS APO ED 80 quadruplet, SCT 11, Canon 200 L
  Montaż: NEQ-6
  Detektory: ATIK 414EX Mono, ZWO ASI 1600 MM-C, ZWO 120 MM-S, ZWO ASI 185 MC

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo Wam dziękuję. Kosmit, mam nadzieję, że Atik dobrze się sprawuje. Dzięki za posta!
 2. Serdecznie dziękuję! To bardzo miłe :).
 3. Witajcie Astromaniacy! Nie pisałem tutaj już od bardzo, bardzo długiego czasu. Zdecydowałem się napisać głównie za namową kolegi (dziękuję Orome!). Moja przygoda z Astronomią a szczególnie z Astrofotografią została dość gwałtownie i brutalnie przerwana przez los. 3 lata temu z olbrzymią niecierpliwością oczekiwałem narodzin mojej drugiej córki. Wiedziałem już wtedy, że „na jakiś czas” Astronomia będzie musiała odejść na boczny tor, ale tak jak w przypadku pierwszej córki, która ma już 7 lat, minie 6 miesięcy, a w najgorszym przypadku rok i wrócę do gry. Nieste
 4. Rozważam również sprzedaż TS APO 80Q, napisz proszę na priv.
 5. Podbijam. 1700 PLN do negocjacji.
 6. Witajcie, Pod młotek idzie elektryczne koło filtrowe ATIK EFW 2. Koło od nowości używane tylko i wyłącznie w obserwatorium. Jestem pierwszym właścicielem. Szczegółowe zdjęcia i informacje wyślę do zainteresowanych. Cena 1800 PLN do negocjacji. Pozdrawiam, Łukasz K.
 7. Witajcie, w związku z przesiadką na CMOSa, pod młotek idzie sprawdzona w boju kamera ATIK 414 EX. O kamerze rozpisywał się nie będę, bo to znany "odkurzacz fotonowy". Kamera używana tylko i wyłącznie w obserwatorium. Jestem pierwszym właścicielem. Szczegółowe zdjęcia i informacje wyślę do zainteresowanych. Cena 4000 PLN. Pozdrawiam, Łukasz K.
 8. ZbyT, BRAWO!!! Genialne zdjęcie! Seeing musiał dopisać. Zazdroszczę :).
 9. Lemarc, fajna skala i dobre zdjęcie! Co to za sprzęt?
 10. Brawo! Widać, że momentami miałeś fajne warunki. Tęskni mi się seeing, taki jak trafiłem w zeszłym roku. Pokusiłem się o ogniskową 5600 mm. Szkoda, że nie wystarczyło mi czasu i nerwów na całą tarczę :).
 11. Wczorajszy Księżyc. Seeing bardzo słaby, więc zdecydowałem się zrobić resize o 50%. Składanka 10 paneli, każdy to 500 klatek. SCT 11, ZWO ASI 1600 MM-C, EQ6, filtr R.
 12. Seeing wczoraj w mojej ocenie 6/10. Niestety Jowisz dosyć nisko, więc atmosfera robi swoje a dodatkowo nie można avikować tak długo jakbym chciał, szkoda. SCT 11, EQ-6, ZWO ASI 1600 MM-C, filtr Baadera R. Każde ujęcie to stack 1500 klatek.
 13. Coś tam dzisiaj wychodzi. Avikowanie trwa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.