Jump to content

marek_k

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About marek_k

 • Rank

 1. Przepraszam za dubel ale sprawa zmierza do jakiegoś końca. Sprzedawca zgodził się oddać pieniądze i przysyła jutro kuriera po sprzęt, mam tylko nadzieję że okaże się uczciwy do końca i nie stwierdzi że teleskop został uszkodzony w transporcie bo źle zabezpieczyłem albo coś w tym stylu. Po szybkim zaakceptowaniu faktu niesprawności sprzętu wnoszę że sprawa nie była mu obca, może liczył że ktoś to naprawi i nie będzie narzekał.
 2. Tak, nic nie widać, wygląda to trochę jak tunel z plamą na końcu. Edit: Okolice Ciechocinka
 3. Tak to wygląda Panowie: http://zapodaj.net/74fde10bc7bb3.jpg.html http://zapodaj.net/f8b48d58374a5.jpg.html http://zapodaj.net/36f655be62bea.jpg.html http://zapodaj.net/4969b7048e57b.jpg.html http://zapodaj.net/b784a8b8023e1.jpg.html
 4. Po wyjęciu okularu widać tam jakąś soczewkę. Ta kolimacja wygląda na dosyć skomplikowaną niestety...
 5. Owszem, wsuwa i wysuwa. http://allegro.pl/show_item.php?item=2500411797 u mnie ten wyciąg nie ma drugiego elementu, okular wkręca się bezpośrednio. Mój błąd, to 20 mm a nie 25.
 6. Owszem, pokrętła ostrości nic nie dają. Ogólnie najgorzej jest po przyłożeniu oka do okularu, wtedy wygląda to jak tunel kolejowy z jasną plamą na końcu. Czy to może być uszkodzenie okularu? Teleskop niby był "nowy, powystawowy" Niestety brak było drugiego okularu w zestawie, był tylko ten 25 mm.
 7. Jak w temacie, kupiony okazyjnie na Allegro, niestety przez okular 25 mm jaki był w zestawie nic nie widać. Po przyłożeniu oka widać jasną plamę i tyle, syn podobno widział księżyc ale w fatalnej jakości. Co to może być?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.