Orendz
-
Postów
18 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Blogi
Wydarzenia
Galeria
Pliki
Sklep
Articles
Market
Community Map
Odpowiedzi opublikowane przez Orendz
-
-
W dniu 19.01.2007 o 09:51, Michal G. napisał:
nasza sytuacja wyglada mniej, wiecej tak:
wezmy trojkat o wierzcholkach w biegunie, oraz w punktach, ktorych azymut mamy policzyc.
Azymut jest katem pomiedzy poludnikiem danego punktu (X1) a kierunkiem na drugi punkt (tu X2), a wiec szukamy kata podpisanego jako C (duze).
Teraz:
kat a -znamy: 90° - phi
kat c - znamy: 90° - phi
kat B -mozemy policzyc za pomoca dlugosci geograficznych X1 i X2
mamy wiec 6 katow: aAbBcC z czego nie znamy AbC (szukamy C) i mamy 4 rownania trygonometri sferycznej), ergo: zadanie daje sie rozwiazac odpowiednio zaglujac wzorami
Jedziemy:
wezmy wzory:
i) sinC*sinb=sinc*sinB
ii) sina*cosB=sinc*cosb - cosc*sinb*cosA
iii) cosa=cosc*cosb + sinc*sinc*cosA
z i) sinC=(sinB*sinc)/sinb , musimy wiec znalec kat b i gotowe:
z ii) cosA=(cosa - cosc*cosb) / (sinc*sinb)
wkladamy do iii) sina=cosB=sinc*cosb - cosc * sinb* [(cosa - cosc*cosb)/(sinc * sinb)] , w ostatnim czlonie sinb sie skraca
sina*cosB=sinc*cosb - ctgc(cosa - cosc*cosb)
sina*cosB=sinc*cosb - ctgc*cosa + ctgc*cosc*cosb , tu wyciagniemy przed nawias wyraz cosb
sina*cosB=cosb * (sinc - ctgc * cosa + ctgc * cosc)
stad =>
cosb=(sina * cosB) / [sinc + ctgc*(cosc - cosa)]
wstawmy cosb do
sinC= (sinB*sinc)/sinb
i mamy wreszcie: (uwaga, pelne skupienie koncentracji ;p )
sinC=(sinB*sinc)/ {1- [sina*cosB/(sinc + ctgc * (cosc - cosa))]}^1/2
hurra!
PS: zdaje sobie sprawe, ze w ten sposob zapisane rozwiazanie nie wyglada najpiekniej, jak bedziesz mial problem z rozkodowaniem liniowego zapisu, daj znac, to postaram sie to przepisac do LaTeXa i bedzie pieknie
PS2: uczac sie tego na zajeciach ponad rok temu nie sadzilem, ze kiedys to wykorzystam
Policzyłem wg powyższych wzorów sinC, a z niego kąt C i względem punktu o współrzędnych 53,25°N 14,5°E azymut na punkt o współrzędnych 51,905003°N 12,580736°E wyszedł mi około 215°. Tymczasem zarówno wg fmscan.org jak i heywhatsthat.com wynosi on 222°.
-
8 godzin temu, Krzychoo226 napisał:
A zwróciłeś uwagę, że w przypadku tych bloków zdjęci robione były z zupełnie innej perspektywy? Zaznaczasz górne narożniki budynków, a przecież fotografie nie są wykonywane gdy salelita znajduje się w zenicie, inaczej google nie miałoby informacji potrzebnych do rekonstrukcji 3D. Zaznacz podstawy budynków i dokładną pozycję z której robiłeś zdjęcie, a cała zagadka się rozwiąże. Linia podstawa białego bloku - okno dachowe hostelu przecina się idealnie z narożnikiem tego żółtego, więc dla mnie wszystko jest ok. Zbyt mała rozdzielczość map by doszukiwać się na nich tych kilku pikseli z twojego zdjęcia.
No przecież pod koniec pierwszego postu pisałem, że brałem pod uwagę to, że wieżowiec w GM widać pod innym kątem i pisałem, że nawet jak zaznaczyłem przy ziemi i było praktycznie to samo. Piszesz, że przecina z narożnikiem, a na moim zdjęciu fragment wieżowca ma mniej więcej taką szerokość 3/4 szerokości dwóch połączonych okien w bloku czyli odstęp między kątem, a linią powinien być widoczny.
6 godzin temu, szuu napisał:Sprawdzałem i faktycznie, w geoportalu mniej więcej się zgadza.
6 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:To nie jest jedno duże zdjęcie, ale składanka z wielu mniejszych kawałków. Algorytm robi to z jakąś tam skończoną dokładnością, poszczególny kawałki częściowo się na siebie nakładają i mogą być niewielkie przekłamania.
Zresztą, jak się dobrze tę linię wyznaczy, to nawet na GM widać, że jest tam z metr luzu.
Jeśli w GM mają takie przekłamania, że
Dopiero jak punkt ze ,,Zaznacz odległość'' przesunąłem z wieżowca na północno-zachodni narożnik baraku znajdującego się na południe od niego (czyli o 20 m wg GM) to wtedy prosta znalazła się wyraźnie na lewo od południowo-zachodniego narożnika żółtego bloku.to nie wiem jakim cudem drogi się sklepiają z drogami w sąsiednich kwadratach.
W GM nie ma żadnego luzu, jak się połączy dwa punkty to na maksymalnym zoomie widać, że prosta przecina blok. Żeby pojawił się metr luzu to bym musiał zaznaczyć na południowej połówce bliźniaka. Skopiowałem współrzędne trzech punktów ze wcześniejszych linków i wkleiłem do jednej mapy. https://www.google.pl/maps/dir/53°15'00.6"N+14°29'55.6"E/53°15'05.7"N+14°29'42.9"E/53°15'18.8"N+14°29'10.4"E/@53.2513931,14.4947302,135m/data=!3m1!1e3!4m14!4m13!1m3!2m2!1d14.4987778!2d53.2501667!1m3!2m2!1d14.49525!2d53.2515833!1m3!2m2!1d14.4862222!2d53.2552222!3e2
Ponadto na zdjęciu w pierwszym poście, tuż przy bloku widać kawałek nadbudówki na dachu wieżowca. Gdy się zaznaczy południowo-zachodni narożnik tej nadbudówki to gdy po drugiej stronie zaznaczony jest południowy kraniec nadbudówki na dachu południowej części bliźniaka to prosta praktycznie tylko ociera się o południowo-zachodni kąt bloku. Gdy przesunie się na punkt przy południowym krańcu nadbudówki na dachu północnej części bliźniaka to wtedy prosta przecina blok niemal w połowie szerokości bloku.
-
Na powyższym zdjęciu zrobionym z punktu zaznaczonego pinezką na mapie z linku https://www.google.pl/maps/place/53°15'00.6"N+14°29'55.6"E/@53.250154,14.4979636,150m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d53.2501539!4d14.4987657
na lewo od żółtego bloku widać fragment wieżowca, którego wg tego co widać w Google Maps nie powinien być widoczny na lewo od tego bloku bo wg tego co widać w GM południowo-zachodni narożnik żółtego bloku względem punktu, z którego zostało wykonane zdjęcie znajduje się współliniowo z południowo-zachodnim narożnikiem tego wieżowca.
Zaznaczony południowo-zachodni narożnik żółtego bloku: https://www.google.pl/maps/place/53°15'05.7"N+14°29'42.9"E/@53.2515833,14.4947028,102m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d53.2515694!4d14.4952485
Zaznaczony południowo-zachodni narożnik wieżowca: https://www.google.pl/maps/place/53°15'18.8"N+14°29'10.4"E/@53.255227,14.4855732,123m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d53.2552268!4d14.4862314
Gdy się w GM za pomocą funkcji ,,Zmierz odległość'' połączy punkt, z którego zostało wykonane zdjęcie z południowo-zachodnim narożnikiem wieżowca to wychodzi, że prosta łącząca te dwa punkty przecina żółty blok lekko na prawo od jego południowo-zachodniego narożnika czyli wychodzi na to, że wg tego co widać w GM rzeczony fragment wieżowca nie ma prawa być na powyższym zdjęciu widoczny na lewo od żółtego bloku.
Skąd się bierze takie przekłamanie/rozbieżność w azymutach? Wziąłem pod uwagę, że może z tego, że na wieżowiec satelita GM patrzy pod kątem ale nawet jak się zaznaczy południowo-zachodni narożnik przy ziemi to jest praktycznie to samo . Dopiero jak punkt ze ,,Zaznacz odległość'' przesunąłem z wieżowca na północno-zachodni narożnik baraku znajdującego się na południe od niego (czyli o 20 m wg GM) to wtedy prosta znalazła się wyraźnie na lewo od południowo-zachodniego narożnika żółtego bloku.
-
Tak, czytałem.
CytujIf you have linked your Panoramio profile with a Google account, all your Panoramio photos will be copied to the Google Album Archive at full resolution after Panoramio goes away. These copied photos will not use any of your Google storage quota. Your Panoramio photos that appear in Google Maps will continue to appear in Maps, unless you delete them later from the Maps Contributions panel. Note: You must link your Panoramio profile with a Google+ account for your photos to be automatically copied.
No właśnie połączyłem konto Panoramio z kontem Google+ już w październiku zeszłego roku i rezultat jest taki jak wspomniałem w pierwszym poście:
Cytuj] Jak w google maps klikam na ,,Twój wkład" i klikam potem na ,,ZDJĘCIA" to pokazują się moje zdjęcia z Panoramio i pokazuje miejsca ich wykonania pinezkami na mapie (jednak zostały poprzesuwane przez Google) ale gdy w lewym dolnym rogu Google Maps klikam na ,,Pokaż zdjęcia" to w Google Maps nie pokazuje się dane zdjęcie ani w lokalizacji, w której lokalizowałem zdjęcie, ani w lokalizacji przesuniętej przez Google.
.
Generalnie po informacje jak dodawać zdjęcia do Google Maps odsyłają na stronę https://support.google.com/maps/answer/2622947Cytuj
Dodawanie zdjęć ze strony danego miejsca
Otwórz Mapy Google na komputerze i wyszukaj miejsce.
Gdy wybierzesz miejsce, kliknij Dodaj zdjęcie. Ta opcja może być widoczna dopiero po przewinięciu strony.
Otworzy się pole – przeciągnij do niego zdjęcie, które chcesz przesłać, lub kliknij Wybierz zdjęcia do przesłania.
Uwagi:
Jeśli korzystasz z Map w wersji uproszczonej, nie możesz dodawać zdjęć.
Możesz dodawać jedynie zdjęcia miejsc takich jak budynki firm czy parki, a nie adresy czy współrzędne.
Wpisałem w Google Dodawanie zdjęć ze strony danego miejsca, znalazłem stronę https://productforums.google.com/forum/?hl=pl#!topic/maps-pl/b8Yf5uB1Vrg;context-place=topicsearchin/maps-pl/category$3Ajak-mogę
Z tego co tam piszą wynika, że nie można już zlokalizować zdjęcia w pustym polu, można dodawać tylko do obiektów, ewentualnie można tworząc prywatną mapę ale to mnie nie interesuje bo ja chcę żeby w publicznym google maps po zbliżeniu na dana okolicę i kliknięciu na ,,Pokaż zdjęcia" moje zdjęcie pokazywało między wszystkimi zdjęciami.
Piszą, że zdjęcia można dodawać tylko do obiektów, a tymczasem ja w Google Maps po zbliżeniu na mają miejscowość i kliknięciu w lewym dolnym rogu na ,,Pokaż zdjęcia" pomiędzy zdjęciami znalazłem zdjęcie, które nie jest powiązane przypisane żadnemu obiektowi.
Na stronie https://support.google.com/maps/answer/2622947jest jeszcze taka porada:
Cytuj
Dodawanie zdjęć z sekcji „Twój wkład”
Sprawdź, czy masz włączoną Historię lokalizacji.
Otwórz Mapy Google na komputerze.
W lewym górnym rogu kliknij Menu Menu a następnie Twój wkład.
Na karcie „Twój wkład” kliknij Dodaj zdjęcia do Map. Ta funkcja może być niedostępna, jeśli nie masz żadnych zdjęć zrobionych telefonem lub nie można znaleźć lokalizacji zdjęć.
Kliknij jedno lub kilka zdjęć, by je opublikować.
Aby zmienić lokalizację zdjęcia, kliknij nazwę miejsca i wybierz inne miejsce.
Kliknij Opublikuj Publikuj w górnej części ekranu.
Ale ja się do niej odniosłem w pierwszym poście.
-
Mam problem z dodaniem zachowanych zdjęć Panoramio do Google Maps. Brak opcji ,, Dodaj zdjęcia do Map" pomimo, że wyświetlają się w sekcji ,,Twój wkład" w zakładce ZDJĘCIA.
Jak w google maps klikam na ,,Twój wkład" i klikam potem na ,,ZDJĘCIA" to pokazują się moje zdjęcia z Panoramio i pokazuje miejsca ich wykonania pinezkami na mapie (jednak zostały poprzesuwane przez Google) ale gdy w lewym dolnym rogu Google Maps klikam na ,,Pokaż zdjęcia" to w Google Maps nie pokazuje się dane zdjęcie ani w lokalizacji, w której lokalizowałem zdjęcie, ani w lokalizacji przesuniętej przez Google.Ponadto w sekcji ,,Twój wkład" nigdzie nie ma opcji ,,Dodaj zdjęcia do Map"
-
Za pomocą strony http://caa-pl.maps.arcgis.com/apps/OnePane/basicviewer/index.html?appid=0f3d7bd0c8224bfda19a677fbaf24bc6 udało mi sie ustalić ,że to dwie turbiny wiatrowe między na południe od Noweo Chrapowa w gminie Bielice w powiecie pyrzyckim.Niecałe 28 km odległości w linii prostej od miejsca wykonania zdjęcia.
-
Mniej wiecej z tego punktu : https://www.google.pl/maps/place/53°15'19.6%22N+14°25'26.8%22E/@53.2554460,14.424120,12z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=pl zrobiłem to zdjęcie : [http://www101.patrz.pl/u/f/13/06/02/1306029.jpg na,którym jak sie klknie lupą żeby powiększyć to widać dwa wiatraki na horyzoncie.
Wiatrak pierwszy z lewej leży względem miejsca robienia zdjęcia na tym samym azymucie co ten punkt :
https://www.google.pl/maps/place/53°14'07.6%22N+14°29'21.7%22E/@53.235433,14.489371,13z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=pl ,a pierwszy z prawej na tym samym azymucie co ten punkt : https://www.google.pl/maps/place/53°14'04.3%22N+14°29'24.76%22E/@53.2345276,14.4902107,12z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=pl
Chciałbym się dowiedzieć gdzie stoją te dwa wiatraki.
-
Ciekawa sprawa jak to kolega wcześniej napisał z tym odbiorem sygnału przez telewizor analogowy.Może ktoś kombinował z pozytywnym rezultatem?
http://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=22642&st=0&p=316332&&do=findComment&comment=316332
-
Jesteś pewien że to telewizyjne? Bo tak pierwszy strzał za Wikipedią mówi, że
2 m (144 – 146 MHz) – pasmo radiowe przyznane krótkofalowcom na całym świecie; zawiera się w zakresie fal metrowych.W telewizorze jest możliwość ustawienia częstotliwości np. 140300 kHz albo np.139300 kHz.
-
Tak 145.800 trzeba trochę cierpliwości bo łączności są różnie, można sprawdzić na stronie ARISS kiedy jest przelot oraz czy np zaplanowana rozmowa
Cooo ? :-o Toż to telewizyjne pasmo VHF.Czyli żeby ich nasłuchiwać wystarczy w telewizorze analogowym sobie ustawić 140300 kHz w przypadku systemu dźwięku BG (E/ZACH) albo system francuski i 139300 kHz jeśli mają modulację AM ?
-
Ta wieża z miedzianym ,zpatynowanym dachem to Kościół w Ryszewku.Do rozstrzygnięcia została jeszcze bązowa wieża z siwym dachem na lewo od wiezy kościoła w lpierwszym linku zoom.it
PS.Proszę o scalenie postów.
-
Ten elewator to wygląda na elewator w Pyrzycach.
-
Z pomocą street view udało mi sie ustalić ,że wieża kościała z siwym dachem w pierwszym z góry linku zoom.it znajduje się w Brzezinie.Nie mogę rozgryźć 2 pozostałych wież .Ze street view wynika ,ze elewator na zdjęciu z drugiego linku zoom.it to chyba nie jest w Dębinie.
-
Mniej więcej w tym punkcie zrobiłem zdjęcia z wieżami kościołów i w ogóle nie mogę dojśc w jakich miejscowościach się znajdują.
Zakres obserwacji obejmował horyzont od prostej łączącej miejsce obserwacji z tym obiektem : http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=53.291021N+14.792259E&ie=UTF8&ll=53.291021,14.792259
do prostej łączącej punkt obserwacji z tym punktem :http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=53.272794N+14.826478E&ie=UTF8&ll=53.272794,14.826478&z=24
Zdjęcia :
A tak przy okazji widok na jezioro Miedwie : http://www.zoom.it/xczM
Daję link do symulacji zasięgu optycznego : http://www.heywhatsthat.com/?view=U1C37C3N
-
http://w324.wrzuta.p...qn2Vn1/p9200488
Zrobiłem zdjęcie lepszej jakości .To co brałem za klif to po prostu pnie drzew ,nad jeziorem Dąbie ,a słupy to faktycznie mogą być z linii Skolwin-Inoujście bo na zdjeciu lepszej jakości widać ,że słupy mają u góry poprzeczki,nawet przewody widać.
Za to na tym polu co innego udało mi się sfotografować. Farma Wiatrowa Zagórze. 51 km odległości w linii prostej . http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=0&with_photo_id=79277473&order=date_desc&user=5895487
- 1
-
Zoom w aparacie 15 x
Świnoujście na pewno nie bo wzgórza warszewskie zasłaniają
Biało-czerwnowe słupy na linii Skolwin - Inoujście na zdjęciach panoramio mają u góry poprzeczki ,a na moim zdjęciu tego nie widać.
-
http://maps.google.p...,14.725982&z=16
Mniej więcej z tego punktu zrobiłem takie zdjęcie : http://w186.wrzuta.p...ksz/aswzIDUJOv8
Na tym zdjęciu jak się zapisze na dysku , otworzy i zrobi zbliżenie w dowolnym programie graficznym to na lewo od pierwszego z lewej masztu widać taki jakby klif.
Nad odrą czy nad jeziorem Dąbie klifów żadnych raczej nie ma .Czyżby zalew szczeciński ? Ale który odcinek ?
Gdzie to może być ?
Zdjęcie było robione kierunku znajdującym się między kierunkiem na farmę wiatrową Zagórze ,a kierunkiem na idącym na kominy zakładów azotowych Police ( kominów jak i tereny na zachód od kominów nie widać bo zasłania puszcza bukowa )
Jeśli to klify to wychodziło by na to,że widać południowy brzeg wyspy Wolin ,ale wg symulacji heywhatsthat nie można zobaczyć południowego brzegu wyspy Wolin ,co najwyżej pojedyńcze pagórki w głębii wyspy .
Przejrzystość powietrza tego nie dnia nie była pow. 30 km
Na btsearch.pl sprawdzałem maszty telefonii komórkowej ,a potem w google maps zdjęcia panoramio i street view z tymi masztami ; nie znalazłem ,żadanego biało-czerwonego masztu w takim kształcie.
Nie mogę dojść skąd dobiega ten widok.
Jak obliczyć azymut?
w Planeta Ziemia
Opublikowano
@kompas
Azymut to nie jest długość geograficzna. Azymut jest to kierunek wyrażony w stopniach względem północy.
Z arcus cotangensa stosunku /_\Y do /_\X to se można policzyć azymut mając współrzędne na układzie kartezjańskim, a nie geograficznym.